Суспільство
Харків прикрасили рекордним муралом
У Харкові з’явився мурал, який претендує на звання найбільшого в Україні. Стінопис створили місцеві художники на будинку на проспекті Людвіга Свободи, 58 у Шевченківському районі, повідомляє пресслужба міськради.
Як він виглядає?
Панно намалювали на трьох стінах 16-поверхового будинку, на ньому зображені п’ять маленьких китів і один великий (косатка).
За словами одного з авторів твору, харківської художниці Анастасії Худякової, довжина муралу складає 28 м, і це найбільший подібний проект не тільки в Харкові, але і у всій Україні.
«Кит – це символ природної сили, мощі. Можна провести аналогію з тим, що наше місто теж велике і потужне, місто-мільйонник, тому захотілося створити таку велику, масштабну і яскраву роботу, яка підніме настрій і буде цікава для жителів і гостей Харкова. Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться зареєструвати мурал як найбільший в країні, але те, що це найбільший у Харкові, це точно», – зазначила Анастасія Худякова.
Читайте також: У Запоріжжі з’явився новий патріотичний мурал (ФОТО)
Екстремальний розпис
Стріт-арт з косатками робили місяць. Розпис художники виконували в екстремальних умовах – на висоті 48 м. Як зазначають автори проєкту, в ході роботи дуже важливо було зістикувати три стіни, оскільки кит поділений на три частини, і тільки з однієї точки можна побачити цілісний малюнок.
«Захотілося обсягу, захотілося не зовсім простого малюнка. Тобто, щоб його побачити, треба знайти цю точку, з якої його буде видно, і застосувати уяву, щоб скласти всі частини в одне ціле. Стиль малюнка називається лофт-поле». Зазначимо, дивитися на мурал краще з боку виходу зі станції метро «Перемога», – коментує художник Сергій Калмиков.
Чому тут?
За словами Анастасії Худякової, Олексіївка була обрана для створення арт-об’єкту не випадково – в цьому районі ще не реалізовувалися подібні проєкти і є для цього необхідний простір. Також вона зазначила, що мурал створений завдяки проєкту «Громадський бюджет (бюджет участі) міста Харкова», ініційованому Харківською міською радою. Перед тим як художники почали працювати, комунальники відреставрували фасад будинку.
«Це все завдяки нашому проєкту міських ініціатив – Бюджету участі. Дійсно дуже класно, що будь-який житель нашого міста може дозволити собі реалізувати свою ідею, це класно і мотивує працювати далі», – підкреслила художниця.
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Команда та інклюзивність
Коментарі
Суспільство
Як відбувалася рятувальна операція
Чому це важливо
Коментарі
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі