Звяжіться з нами

Суспільство

У Запоріжжі з’явився новий патріотичний мурал (ФОТО)

21.10.2019

У Запоріжжі в районі центрального автовокзалу відкрився мурал “Доба нескорених”. Про це повідомляє Укрінформ.

Захід відбувся в рамках відзначення 100-річчя Української революції. Центральним персонажем є уродженець Запорізької області Марко Безручко.

Автор муралу – запоріжець Валерій Дзигало. Вартість роботи склала близько 30 тисяч гривень.

Довідково про Марка Безручка

Герой муралу Марко Безручко народився у селі Великий Токмак (нині це місто Токмак). До українського війська вступив навесні 1918 року. Тривалий час служив у Генштабі, а у квітні 1919 року став начальником штабу корпусу Січових стрільців, яким командував полковник Євген Коновалець – засновник і лідер Української військової організації та Організації українських націоналістів. На честь Безручка у Токмаку названо вулицю.

З’явиться ще один мурал

До кінця року планується відкриття ще одного патріотичного муралу, який буде присвячений Петру Григоренку. Ініціатори зазначають, що це може стати умовною алеєю героїв доби нескорених.

Суспільство

Дивіться тизер серіалу, який знімають за романом української письменниці

У ютубі з’явився тизер українсько-польського серіалу, який створюється на основі роману Наталії Гурницької “Мелодія кави у тональності кардамону”, передає Читомо.

Як відомо, роман Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону» вперше вийшов у 2012-му році у видавництві «Клуб сімейного дозвілля».

Довідково про серіал

“Кава з кардамоном” – це історична драма, яка розповість про заборонене кохання у Львові XIX століття. Польський шляхтич Адам, якого грає Павло Делонг, закохується в українську сироту Анну (Олена Лавренюк).

Коли вийде на екрани

Режисером картини став Стас Капралов. Серіал з’явиться на екранах вже у 2020 році. Автори також планують покази його у Польщі та інших країнах.

Нагадаємо, що з’явився трейлер фільму “Віддана” за романом української письменниці Софії Андрухович “Фелікс Австрія”.

Читати далі

Суспільство

Буковинський кооператив продає дикорослі гриби по всьому світу. Як їм це вдалось?

Їх гриби та ягоди куштують в Америці та Ізраїлі, за сезон вони переробляють до 20 тонн продукції, а мешканці можуть заробляти 1000 гривень на день. Це все про підприємство “Дари Гуцульщини” , яке заснували 33 мешканці Путили та сусідніх буковинських сіл. Селяни об’єднались для створення кооперативу та мріють, щоб їхня продукція стала першою в Україні. Сергій Терен, керівник кооперативу, впевнений, що за такою формою бізнесу – майбутнє.

Сергій Терен

Закінчив Національну академію внутрішніх справ. Після закінчення навчання працював у правоохоронних органах. Згодом заснував приватне підприємство по створенню дерев’яних будиночків. Зараз Сергій очолює кооператив “Дари Гуцульщини”

Навіщо буковинцям кооператив

У нас така специфіка місцевості, що селяни переважно займаються збором дикорослів для власних потреб, а реалізовувати залишки десь на ринках чи в мережах магазинів не можуть.Самостійно це робити важко і великого прибутку не принесе. Знаю на власному досвіді, бо збирав гриби у лісі з батьком, здавав їх посередникам, але платили небагато.

“Дари Гуцульщини” – це кооператив жителів села Путили та сусідніх сіл. Вони займаються збором дикорослих грибів та ягід

Кооператив є чудовою альтернативою. Адже люди можуть організуватись і спільно займатись якимось видом діяльності, спільно переробляти і спільно реалізовувати продукцію і отримувати від цього кошти.

Україна із допомогою кооперації може гарно розвиватись. От, наприклад, були у мене вівці, які я не міг нікуди продати. Хотіли якось купити з-за кордону фуру м’яса у 20 тонн. Але, якщо я б їх всіх зарізав, то це було б всього 10 тонн. То що ж робити? А якби був кооператив, то разом з іншими виробниками ми б могли отримувати гарні прибутки. Бо кооперація – це інструмент розвитку сільської місцевості.

Як створити бізнес-план? – Провести анкетування селян

Ще однією передумовою створення нашого кооперативу став проект ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, який почав діяти у нашому районі. І я вирішив, що не можна втрачати такої можливості. Ми звернулись у координаційний центр у Чернівцях, де нам запропонували написати проект.

Ми провели загальні збори мешканців сіл, де розказали людям про всі переваги кооперативу і як спільними зусиллями можемо досягти успіху. Те, що за кордоном за допомогою кооперації розвиваються цілі регіони, запалило людей і їм було цікаво долучитись. Ми провели анкетування, яке визначило, що 70% підтримують проект щодо праці з дикоростами. Бо до цього ми думали над різними варіантами: і м’ясо, і молоко, і заготівля кормів.

Я на зборах підтримав ідею переробки грибів і був зацікавлений нею. Можливо, тому люди й обрали мене головою кооперативу. На реалізацію проекту пішло півроку. Отримали грант на 600 тисяч гривень і вже у 2015 році почали переробляти гриби, які приносили мешканці. 

Люди повертаються з Польщі, щоб заробити грошей у нас

Чим же займаються “Дари Гуцульщини”? Збором дикорослих грибів та ягід. Виготовляємо продукцію у різних варіаціях: морожена, сушена, маринована і солона.

У нашому кооперативі ми створили офіс, де постійно збираємо аналітику щодо того, яка продукція була б цікавою для споживача. Тут і збираємо інформацію про те, хто з членів кооперативу скільки може здати продукції. Зараз нас уже 30.  Коли починається сезон заготівлі, то організовуємо заготівельні пункти, надаємо транспорт і кожного вечора відвозимо продукцію на виробництво. Далі фіксуємо, скільки дикоростів надійшло від кожного члену кооперативу, скільки вийшло продукції , що пішло на заморозку, сушку чи маринування. А далі –  реалізуємо продукцію. 

“Кошти від реалізації повертаються члену кооперативу за принципом: хто скільки здав. Хто гарно працює, той і отримує гарну зарплату”

Від коштів, які отримують члени кооперативу, ми віднімаємо 30% на електроенергію, оплату праці офіційних представників і тд. Працювати в “Дарах Гуцульщини” вигідніше, ніж поза кооперативом. 

Будь-який житель села може скористатись діяльністю кооперативу. Я, як підприємець, маю можливість купувати гриби у людей, переробляти їх і реалізовувати, а вони можуть отримувати кошти, навіть якщо не є членами кооперативу.  Коли ми в перший рік отримали обладнання, то заробили 1,5 млн, які просто роздались людям. Це є чудовим результатом.

Людина може заробити одну-дві тисячі гривень вдень, або навіть 100 тисяч за сезон. Але ціни диктує ринок. От, наприклад, зараз ми приймали гриби по 100 грн за кілограм.

Багато хто з наших жителів чекають сезону і не хочуть їхати на заробітки за кордон. Або навіть спеціально повертаються, бо знають, що тут вони можуть бути поруч з родиною та ще й заробити непогані гроші.

Ізраїль і Америка полюбляють наші гриби

Зараз ми співпрацюємо з мережами супермаркетів Сільпо, Метро, Велмарт. Але ласий шматочок для нас – ресторани. У Миколаївській, Вінницькій, Київській областях є багато закладів, де страви готують з нашої продукції. 

Також ми представлені і за кордоном – Молдова, Польща, Америка, Ізраїль. У цих країнах працюємо з дистриб’юторами, які представляють наші інтереси. Ми їздили по різних країнах, щоб набратись досвіду і там шукали партнерів. Та й люди з-за кордону нас самі знаходили через інтернет.

Стосовно цін, то упаковка заморожених грибів коштує від 30 до 120 гривень, сушені – від 48 гривень. Наша продукція росте в екологічно чистому регіоні, тому є абсолютно безпечною та корисною.

Ми збираємо білі гриби. боровик, лисички, підберезник, підосичник, сироїжки, рижики. Члени кооперативу є навченими і розуміються на грибах. Тому у нас навіть немає проблем з тим, щоб хтось приніс якусь поганку. Навчили людей, щоб приносили гарно підчищений гриб, бо раніше носили все, що завгодно. 

Коли закінчується сезон, то також не сидимо на місці. Взимку займаємось заготівлею продукції, фасуємо і реалізуємо. Роботи вистачає завжди.

Доводилось і партії повертати, і великі гроші втрачати

У нашій роботі є великі ризики та великі темпи. Було таке, що нам приносили 2,5 тонн продукції, а ми цього зовсім не очікували. Проте спільними зусиллями впорались. 

Та й з поставками за кордон без факапів ніяк не обходиться. Якось відправляли продукцію в Польщу в дерев’яних скриньках. Завжди відправляли і все було добре. Але тут ввели нове правило, що скриня має бути з печаткою і сертифікована. У підсумку – повернувся товар в Україну, що потягнуло за собою купу штрафних санкцій та втрату великих грошей. Для кооперативу тоді це було трагедією.

Були випадки, коли відправляли гриби в Ізраїль і не вистачало 10 кг лисичок. Тому докупили її через інтернет з Житомира. А в Ізраїлі виявили підвищений рівень радіації саме у цих лисичках. Тому всю партію знищили. Це було неприємно і прикро, що ми не приділили значну увагу саме цим лисичкам. Наша ж продукція є повністю екологічною. Якщо нормальний рівень радіації 5 берекелів, то у нас – 0,05. Тобто у 100 разів менше норми. 

Трапляються різні ситуації, але ми працюємо далі. Сподіваємось, що скоро зможемо вийти на більші ринки як в Україні, так і за кордоном. 

Читати далі

Суспільство

На Херсонщині відремонтують дороги до туроб’єктів

Дороги до пам’яток і цікавих туристичних об’єктів відремонтують у Херсонській області, повідомляє Zruchno.Travel, посилаючись на інформацію Херсонської обласної державної адміністрації.

В ОДА повідомили, що з Міністерством інфраструктури вдалося досягти домовленості про збільшення фінансування на будівництво і ремонт доріг на Херсонщині в наступному році. Поточний, тобто “ямковий” ремонт є лише тимчасовим рішенням, оскільки він не допомагає поліпшити якість доріг в цілому – потрібно будувати нові.

“У нас є три основні пріоритети в сфері будівництва доріг. Перший – це дороги в туристичних напрямках. Нам важливо, щоб туристи та інвестори, які приїжджають в нашу область, могли з комфортом дістатися до місць відпочинку, а також до тих дивних і неймовірних об’єктів нашої області, яких не знайти більше ніде, ні в Україні, ні в усьому світі. Це і заповідник Асканія-Нова, і Олешківські Піски, це і рожеві озера, і Арабатська Стрілка.

Читайте також: Трасу Маріуполь – Херсон хочуть відновити

Два інших пріоритети стосуються забезпечення населених пунктів медичною допомогою, а також можливістю підвезення школярів до закладів освіти. Оскільки в даний час між деякими населеними пунктами в регіоні якість доріг не дозволяє вчасно доїхати машинам швидкої медичної допомоги або довести людину до медичних установ, а також є населені пункти, між якими ускладнений підвезення дітей до шкіл та інші установи освіти”, – розповіли в Херсонській ОДА.

Так була створена робоча група, що буде обговорювати, які дороги потрібно відремонтувати у 2020 році.

Читайте також: Незвичайна українська пустеля потрапила на фото NASA

На сайті ОДА публікується моніторинг ремонтних робіт, які проводяться на дорогах регіону вже в цьому році за кошти платників податків.

Нагадаємо, на Херсонщині відзняли першу в Україні віртуальну екскурсію.

Читати далі

Суспільство

У Києві планують реконструювати стадіон заводу «Арсенал»

Стадіон заводу «Арсенал», розташований у Києві на Печерську, планують реконструювати та перетворити на спортивний комплекс під назвою «Арсенал парк».

Про це повідомили у міській раді, інформує Громадське.

«На стадіоні функціонуватиме футбольна школа і в першій половині дня, як і колись, спортивні заходи зможуть безкоштовно проводити школи», — зазначили у міськраді.

Після процедури банкрутства заводу стадіон поділили на окремі ділянки, які узаконили під будівництво багатоповерхового кварталу з тисячею паркомісць.

Читайте також: На Трухановому планують облаштувати воднолижний комплекс

Згідно з проєктом спорткомплексу, на ньому буде дитячий майданчик, скейт-парк, футбольний комплекс, адміністративні будівлі тощо.

Читати далі

Суспільство

Україна серед світових лідерів за зростанням кількості замовлень на AliExpress

Українці посіли друге місце у світі за зростанням кількості замовлень на AliExpress, повідомляє Укрпошта.

“Кількість замовлень українців із AliExpress за 10 місяців цього року зросла на 70%. Це вивело Україну на 2 місце за темпами зростання на маркетплейсі. За загальною вартістю проданих товарів на AliExpress у 2019 році Україна ввійшла у ТОП-10 країн світу”, – ідеться у повідомленні поштового оператора.

Що замовляють

Так, за три квартали 2019 року Укрпошта вже доставила з Китаю понад 20 млн відправлень, і більшість з них – це товари з інтернет-магазинів. За даними платформи, найпопулярніші товарні категорії: «телефони та аксесуари», «електроніка», «автотовари».

Читайте також: Чотири речі, які треба розвинути Україні: поради найбагатшої людини Китаю

Хто найбільше замовляє

Товари з AliExpress найбільшим попитом користуються серед жителів Київської, Дніпропетровської та Харківської областей. 56% замовлених українцями посилок із Китаю Укрпошта доставила саме в ці регіони. Їх замовляють українці віком 24-35 років, більше половини з яких здійснюють покупки товарів на AliExpress через смартфон.

Читати далі

Суспільство

На Київщині з’явився новий мурал, присвячений кримській татарці

Київський художник Віталій Гідеван в Ірпені створив мурал, на якому зобразив бунтарку з кримськотатарським корінням.

“Було дуже цікаво побачити, як створюється серіал і самому частково прийняти участь в ньому. Новий мурал для дівчини-бунтарки з кримськотатарським корінням, яка є однією із головних героїнь”, – ідеться у дописі митця на фейсбуці.

Локація муралу поки зберігається у таємниці.

Нагадаємо, у Києві на Подолі з’явився новий мурал “Маленький громадянин”. Стінопис присвячений кампанії #IBelong від Агентства ООН у справах біженців.

Читати далі
Реклама
Суспільство6 години тому

Дивіться тизер серіалу, який знімають за романом української письменниці

Суспільство6 години тому

Буковинський кооператив продає дикорослі гриби по всьому світу. Як їм це вдалось?

NewСхід6 години тому

На Донеччині розпочали ремонт ще однієї важливої автодороги

Технології7 години тому

Українські кордони обладнують системами радіаційного контролю

Економіка7 години тому

Чи потрібен ФОПам третьої групи касовий апарат – відповідь податкової

Суспільство7 години тому

На Херсонщині відремонтують дороги до туроб’єктів

NewСхід8 години тому

У Бахмуті створять пункт стерилізації безпритульних тварин

Суспільство8 години тому

У Києві планують реконструювати стадіон заводу «Арсенал»

Економіка8 години тому

Торгівля агропродукцією між Україною і ЄС сягнула рекордного показника

Суспільство9 години тому

Україна серед світових лідерів за зростанням кількості замовлень на AliExpress

Суспільство9 години тому

На Київщині з’явився новий мурал, присвячений кримській татарці

Суспільство9 години тому

У 12 школах Одеси запровадили сортування сміття

Технології10 години тому

Усі старі світлофори у Хмельницькому замінять на світлодіодні

NewСхід10 години тому

У Маріуполі стартують безкоштовні курси з вивчення української мови

Суспільство10 години тому

До Запоріжжя прибув перший європейський тролейбус

Суспільство11 години тому

Як громадам розпочати співпрацю з USAID: детальна інструкція

NewСхід11 години тому

112 мільйонів витратять на ремонт доріг та мостів на Донеччині

Суспільство11 години тому

Агенти змін показали, як може виглядати учнівський е-квиток (ФОТО)

Суспільство12 години тому

Ромські активісти можуть отримати мільйон гривень гранту

Економіка12 години тому

Європейський банк планує надати українській компанії 10 млн євро на розширення виробництва

Суспільство12 години тому

У курортних містах Львівщини з’являться великі парки розваг

Суспільство13 години тому

У київському ЦУМі вперше запрацював кінотеатр

Суспільство13 години тому

Як випробовують новий газопровід на Шулявському шляхопроводі

Суспільство13 години тому

Почали випробування нового поїзда для Kyiv Boryspil Express (ФОТО)

Суспільство14 години тому

В Україні з’явилось нове медіа про культуру, філософію і мистецтво

Суспільство14 години тому

Куди віддати вживані речі: інтерактивна мапа

Суспільство14 години тому

Українські супермаркети увійшли у топ-25 магазинів Європи за інноваційністю дизайну

Технології15 години тому

Львівський музей Грушевського відтепер у 3D: подробиці (ВІДЕО)

Технології16 години тому

Патрульні катери «ISLAND» пройшли успішні випробування в Одесі

Суспільство17 години тому

У Рівному з допомогою каліфорнійських черв’яків перероблятимуть опале листя

Суспільство17 години тому

Біля залізничного вокзалу в Києві створять будинок соцдопомоги для безхатьків

Економіка1 день тому

П’ять українських підприємців, що йшли до успіху через великі проблеми

Суспільство1 день тому

В Одесі створять арт-об’єкт з монет номіналом у 5 копійок

Суспільство1 день тому

Glovo хоче запустити «темні супермаркети та кухні» в Україні: як це працюватиме

Суспільство2 дні тому

Що відомо про українську антарктичну експедицію-2020

Суспільство2 дні тому

У Трускавці може з’явитися найбільший у Східній Європі аквапарк

NewСхід2 дні тому

На Донеччині створили чотири нові заказники

Суспільство2 дні тому

В Україні оберуть молодіжну столицю: подробиці

Суспільство2 дні тому

В Україні створили Національну комісію зі стандартів державної мови

Суспільство2 дні тому

Україна підписала безвіз з Монголією

Економіка2 дні тому

В Україні запустять портал про всі кредитні програми для малого бізнесу

Суспільство2 дні тому

Як заробляти на суперточних прогнозах погоди? Розповідає український стартап

Суспільство2 дні тому

У Києві на Троєщині з’явиться надсучасний бібліохаб

Суспільство2 дні тому

Український фільм отримав престижну нагороду кінофестивалю у Токіо

Суспільство2 дні тому

Вишивану книгу майстрині з Рівного визнали рекордною

NewСхід3 дні тому

У Бахмуті планують запустити тролейбусний маршрут без лінії електропередач

Суспільство3 дні тому

У Києві запрацює безкоштовний сервіс доставки їжі

Суспільство3 дні тому

Чотири речі, які треба розвинути Україні: поради найбагатшої людини Китаю

Технології3 дні тому

Українці на саморобному електрокарі проїхали з Дніпра до Берліна

Суспільство3 дні тому

Українка перемогла у популярному телешоу Канади

Технології3 дні тому

Туреччина допоможе добудувати український корвет «Володимир Великий»

NewСхід3 дні тому

У Маріуполі з’явилася нова локація для селфі (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Як у столиці покращилися відділення швидкої допомоги за останні роки (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

У Південний Буг випустили понад 7 тонн риби

Суспільство3 дні тому

Як ремонтують у Києві Борщагівський шляхопровід і міст

Технології3 дні тому

“Верба” та “Зоопарк-3”: ЗСУ озброїлись новою технікою

NewСхід3 дні тому

На Донбас поїхали понад 200 тонн будівельних матеріалів

Технології3 дні тому

Як ФОПу здати податковий звіт за 3 хвилини через месенджер: інструкція

NewСхід3 дні тому

За понад мільйон гривень ремонтують дорогу на Луганщині

Суспільство3 дні тому

В Україні запускають програму для популяризації науки серед підлітків

Суспільство3 дні тому

Як Самбір почав економити на електроенергії, модернізувавши освітлення

Суспільство3 дні тому

У центрі Києва відкриється сноупарк – один з найбільших в усій Європі

Суспільство3 дні тому

У Львові триває масштабне оновлення бібліотеки “Під Високим замком” (ФОТО)

Технології3 дні тому

Скільки електроенергії в Україні виробляють біогазові установки

Суспільство3 дні тому

На Черкащині триває реконструкція об’їзної дороги: що вже зробили

Суспільство4 дні тому

Краудфандинг в Україні: чи легко проекту зібрати гроші на Kickstarter

Суспільство4 дні тому

Нова митниця: як може виглядати новий прикордонний пункт пропуску на Львівщині

Суспільство4 дні тому

Поліція в сільській місцевості отримає 822 автівок

Суспільство4 дні тому

В Україні запустять “індекс цитування” науковців

Суспільство4 дні тому

Японія передала обладнання для українських лікарень

Суспільство3 тижні тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство3 тижні тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство3 тижні тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство4 тижні тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство4 тижні тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство4 тижні тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство4 тижні тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство4 тижні тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство2 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство2 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство2 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка2 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка2 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство2 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка2 місяці тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід2 місяці тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство2 місяці тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід2 місяці тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство2 місяці тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід2 місяці тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство2 місяці тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка2 місяці тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід2 місяці тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології2 місяці тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство2 місяці тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство2 місяці тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід2 місяці тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід2 місяці тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство2 місяці тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід2 місяці тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство3 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка3 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство3 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід3 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство3 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід3 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство3 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство3 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід3 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Технології3 місяці тому

Створили VR-модель української фортеці

Суспільство3 місяці тому

Зміни є! Як сильно Дніпро відрізняється від Дніпропетровська? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Українська Ісландія: як містечко на Закарпатті заманює туристів на термальні води (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Розвінчуємо міфи: ТОП-7 стереотипних думок про Західну Україну (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Без бограча та кнедликів, або Чи реально бути веганом на Закарпатті? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Чому Хортиця – найкраще місце для туристів в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Uber Shuttle: кінець ери некомфортного проїзду в громадському транспорті Києва? (ВІДЕО)

NewСхід3 місяці тому

На Донбасі існує унікальна крамничка, але… без продавця

Суспільство3 місяці тому

Що робить українська петриківка в американській пустелі?

Суспільство3 місяці тому

Як картопля по-уланівськи прославила Вінниччину на весь світ

Суспільство3 місяці тому

Запеклі матчі та мрії про ультрас: чим живе жіночий футбол на Черкащині?

Суспільство3 місяці тому

Італія в Одесі: як бізнеследі покинула роботу в банку та розпочала виготовляти натуральне італійське морозиво

Суспільство3 місяці тому

Справа у вині: як у містечку на Закарпатті уживається безліч культур (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Село на Рівненщині зберегло унікальну традицію – ткати серпанок

NewСхід3 місяці тому

Донеччанка відкрила веганське велокафе у центрі Києва

Економіка3 місяці тому

Українці створили зручний і поживний сніданок туриста: що в ньому особливого

Суспільство3 місяці тому

Як дівчинка з ДЦП підкорила Говерлу

Суспільство3 місяці тому

Чому ви багато втратите, якщо не поїдете на свято винограду і вина до Франківська

Суспільство3 місяці тому

Екстремальні тури: як у Кривому Розі вас перевірять на міцність духу (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Загадковий ліс та Чорне озеро: що за містика відбувається на Кіровоградщині? (відео)

NewСхід4 місяці тому

“Слов’янськ. Легенди”: місто, яке ви не знали

NewСхід4 місяці тому

У містечку на Донеччині відкрили надсучасний дитячий садочок

Суспільство4 місяці тому

Швейцарська фермерка вирощує органічні прянощі на Тернопіллі

NewСхід4 місяці тому

Підприємниця відкрила перший стоматологічний кабінет в ОТГ Донецької області

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.