Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Спорт

Харків’янин Сергій Білий переміг на чемпіонаті світу з пауерліфтингу у Данії

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Харків’янин Сергій Білий переміг на чемпіонаті світу з пауерліфтингу, що проходив у Данії.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської обласної військової адміністрації.

Читайте також: З окупації – на Волинь. Як сімейна лікарка рятує сільську медицину в Піддубцях

Зазначається, що вихованець заслуженого тренера України Леоніда Плотницького:

  • завершив присідання з вагою в 400 кг (мале срібло),
  • у жимі лежачи зафіксував штангу вагою 295 кг (мале золото),
  • у тязі підкорив 327,5 кг (мала бронза).

«Вітаємо чемпіона та його видатного тренера! Українці найсильніші!», — привітали в обласній адміністрації чемпіона.

Про спортсмена

Сергій Білий (27 лютого 1990) — український спортсмен-пауерліфтер, проживає у Харкові, майстер спорту міжнародного класу, заслужений майстер спорту України. 2011-го року здобув золото у Канаді на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед чоловіків у ваговій категорії до 93 кг, з результатом у сумі триборства 975 кг (присідання зі штангою — 372,5 кг, у жимі лежачи — 267,5 кг та становій тязі — 335 кг).

Нагадаємо, українець переміг на Чемпіонаті світу з настільного тенісу серед паралімпійців.

Також українська прикордонниця виборола «золото» на чемпіонаті світу з кікбоксингу.

Фото: t.me/synegubov.

Спорт

Українські шпажистки вперше за 7 років виграли «золото» етапу Кубка світу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Жіноча збірна України з фехтування на шпагах виграла Кубок світу в італійському Леньяно, що проходив 11-12 листопада. Наші спортсменки Олена Кривицька, Інна Бровко, Влада Харькова та Джоан Фейбі Бежура стали найкращими серед 26-ти команд.

Про це повідомили у Національній федерації фехтування України. 

Зазначається, що українська збірна мала шостий номер посіву і тому стартувала одразу в 1/8 фіналу, де на неї чекали чинні чемпіонки Олімпіади-2020 – естонки. Українські шпажистки зуміли зі старту заволодіти ініціативою, не дозволили титулованим опоненткам відіграти втрачені уколи та, зрештою, перемогли з перевагою в чотири очки – 39:34.

Далі українки вийшли на третій номер посіву – збірну Італії. Ця зустріч розгорталась за сценарієм, схожим до попередньої: уже в третьому бою розрив між українками та італійками становив вісім пунктів на користь «синьо-жовтих». У підсумку підопічні Богдан Нікішина виграли зі ще більшим гандикапом – 45:36.

Дивіться відео: Паралімпієць відмовився від евакуації за кордон, аби допомагати ЗСУ

Протистояння ж з Гонконгом за вихід у фінал вийшло рівнішим. Ближче до екватора зустрічі збірна України змогла вийти в лідерки – Влада Харькова перемогла Лінг Чан Вай із рахунком 6:3. Уже після цього українки почали потроху відриватись від суперниць і під кінець збільшили перевагу до п’яти пунктів – 45:40.

У боротьбі за «золото» українські шпажистки зійшлись зі збірною Республіки Корея, яка мала перший номер посіву та чемпіонку світу 2022-го року Серу Сон у своєму складі. Зі старту Влада Харькова, Кривицька, Бежура та Бровко опинились у ролі тих, хто наздоганяє, але згодом вони зуміли нівелювати відставання та вийти в лідерки. 

Перед завершальним боєм рахунок був 36:31 на користь «синьо-жовтих». Однак ця перевага була втрачена – Сон відіграла одразу дев’ять уколів, коли Харькова змогла завдати суперниці лише чотири. Відтак усе вирішилось на пріоритеті, де українка вирвала перемогу з мінімальною перевагою – 41:40.

Читайте такожNetflix та Megogo? А як щодо підписки на… їжу? Це проєкт «Катран», який щомісяця відкриває українцям нові смаки Закарпаття

Для українських шпажисток це «золото» стало першим за сім років. Востаннє вони підіймались на вершину п’єдесталу Кубка світу ще у 2016 році в Сучжоу: тоді у фіналі українки так само перемогли Південну Корею. Ба більше, у Леньяно «синьо-жовта» збірна перемогла усіх призерок останніх Олімпійських ігор: естонок, італійок і кореянок.

Нагадаємо, українка Христина Погранична виграла п’ять медалей на міжнародному турнірі з художньої гімнастики у Польщі.

Окрім того, українки вибороли «золото» на змаганнях Кубка світу з артистичного плавання у французькому місті Монпельє.

Фото: FIE – International Fencing Federation.

Читати далі

Спорт

Прикордонник Владислав Шатіло виборов «срібло» на Чемпіонаті світу «Спартанська Трифекта»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Прикордонник Владислав Шатіло, який під час бойових дій на сході України втратив частину ноги і тепер пересувається на протезі – виборов «срібло» на змаганнях Чемпіонату світу з перегонів з перешкодами «Спартанська трифекта».

Про це повідомили у ДПСУ.

Змагання з категорії «гонки з перешкодами» проходили з 3 по 5 листопада у Греції. В основному це трейлові дистанції – біг від 5 до 50 кілометрів.

Для Владислава змагання такого типу нові.

Щодо місцевості, де відбувалися перегони – це поле, гори, рощі, болота. Покриття так само: грязюка, каміння, пісок, очерет і всілякі зарості.

«Це був абсолютно новий досвід. Емоції змішані, з однієї сторони я задоволений собою, що я це зробив, бо, чесно кажучи, на другий та третій день мені це вже здавалося не реальним, враховуючи мій фізичний стан та стан моєї культі», — каже Владислав.

Читайте також«Вони бачать моїми очима». Як описати жести, міміку і колір? Історія коментатора театральних вистав

«Зараз пересуваюся на милицях, бо через рани не можу вдягнути протез. Так, це було дуже складне випробування, але якщо я вже приїхав змагатися, то зійти з гонки морально не міг собі дозволити», — додав спортсмен.

Загалом Владислав Шатіло подолав понад 48 кілометрів по пересіченій місцевості з великими перепадами висот за 6 годин 56 хвилин.

У війську Владислав з 18 років. А у 2019 отримав травму ноги. Далі була реабілітація та звільнення з військової служби. Проте Владислав не зневірився, почав займатися фізичним удосконаленням.

24 лютого, з початком повномасштабного вторгнення росіян, чоловік знову узяв зброю до рук, та нарівні з військовослужбовцями Чернігівського прикордонного загону боронив рідну землю, проходив тяжкі випробування разом зі здоровими людьми.

Читайте такожЯк чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)

Його побратими кажуть, Владислав – приклад для сучасної молоді, він показує, що навіть важкі поранення не привід зупинятися й падати духом.

Владислав Шатіло і зараз проходить службу в Держприкордонслужбі, нарівні із побратимами, а у вільний від служби час тренується, щоб перемагати.

Нещодавно, 15 жовтня 2023 року, Владислав Шатіло у складі збірної України встановив світовий рекорд зі стронгмену під час міжнародного спортивного фестивалю Арнольда Шварценеггера Arnold Classic Europe. Тоді боєць разом з побратимами протягнули канатом в упорі сидячи, чотири вантажівки загальною масою 35 тонн на 20 метрів за 30,6 секунди.

Нагадаємо, Жан Беленюк здобув «бронзу» чемпіонату світу-2023 з боротьби та ліцензію на Олімпійські ігри-2024.

Також ми розповідали, як український гімнаст Олег Верняєв виборов «золото» на Кубку світового виклику.

Фото: ДПСУ.

Читати далі

Спорт

Акробати зі Львова стали віцечемпіонами Європи (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Четверо львівських акробатів здобули друге місце на чемпіонаті Європи зі спортивної акробатики. Змагання відбувалося у болгарському місті Варна.

Про це повідомили в управлінні молоді та спорту Львівської міської ради.

Станіслав Кукурудз, Юрій Пуш, Юрій Савка, Тарас Яруш показали на чемпіонаті «срібний» результат.

У змаганнях взяли участь майже 300 учасників із 22 країн світу. Україну представляли 27 спортсменів, серед яких – і вихованці Львівської дитячо-юнацької спортивної школи імені Віктора Чукаріна.

Читайте такожЯк чемпіон світу з шашок боровся за право носити вишиванку (ВІДЕО)

Про спортивну акробатику

Спортивна акробатика – це груповий вид спорту, основні положення якого ґрунтуються на засадах класичної гімнастики. У спортивній акробатиці кожна програма оцінюється на основі трьох компонентів: артистичності, правильності виконання та складності у виконанні акробатичних вправ, пов’язаних із збереженням рівноваги, обертанням тіла з опорою і без опори.

Основна мета спорту полягає у виконанні трьох видів вправ: баланс, динамічні та комбіновані вправи. Вправи на баланс перевіряють спортсменів на міцність і гнучкість, включають утримання статики в певних групуваннях, як правило, у вежах або пірамідах, протягом певного часу.

Динамічні вправи включають кидки, ловлі, повороти та сальто, які перевіряють спортсменів на міць і силу.

Програма комбінованих вправ має включати елементи як балансового, так і динамічного видів.

Нагадаємо, вінницький сумоїст став чемпіоном на всесвітніх іграх з єдиноборств.

Раніше ми повідомляли, що українки виграли Кубок чемпіонів світу з пляжного футболу в Італії.

Фото: Львівська міська рада.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство23 години тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: