Спорт
Українець переміг на Чемпіонаті світу з настільного тенісу серед паралімпійців
Львів’янин Віктор Дідух виборов титул чемпіона світу з настільного тенісу серед паралімпійців. У фіналі він переміг представника Франції із рахунком 3:0.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Управління спорту Львова.
Спочатку львів’янин виборов перемогу над тенісистом з Таїланду – 3:2, а у чвертьфіналі обійшов представника Австралії – 3:0.
У півфіналі Віктор Дідух зустрівся з британцем Аароном Кіббіним, який у чвертьфіналі обіграв українця Максим Ніколенка.
«У вирішальній грі Віктор Дідух здобув перемогу над французом Томасом Боувайсом – 3:0 та отримав чемпіонський титул», — додають у повідомленні.
Чемпіонат світу з настільного тенісу серед паралімпійців відбувався в іспанській Андалусії. Віктор Дідух розпочав змагання з 1/8 фіналу.
У Федерації настільного тенісу України розповіли подробиці фінального матчу.
Зазначається, що початок матчу складався дещо тривожно для українського спортсмена. Сет закінчився з рахунком 14:12 на користь Віктора. Було видно, що боротися з високотехнічним французом було дуже і дуже важко.
«Але перевага Віктора Дідуха зростала, і він потужне провів другий та третій сети. Перемога Віктора підтвердила, що він є найкращим тенісистом у світі у своєму класі», — наголосили у Федерації.
Як розповів голова Львівської обласної адміністрації, Віктор – паралімпійський чемпіон, чемпіон Європи, майстер спорту України міжнародного класу, заслужений тренер України.
Спортсмен займається настільним тенісом у Invasport Lviv Ukraine. На Бущині він заснував Академію настільного тенісу, яка є високоякісним тренувальним центром та базою для проведення змагань.
На чемпіонаті світу з настільного тенісу Віктор також виборов «срібло» у парних змаганнях.
Нагадаємо, українська прикордонниця виборола «золото» на чемпіонаті світу з кікбоксингу.
Також ми розповідали, як український ветеран уперше подолав Марафон морської піхоти у США.
Фото: facebook.com/SportOfficeLviv; facebook.com/UTTFofficial.
Спорт
Клуби відкрили 15-17 січня 2025 року у Львівській, Волинській та Івано-Франківській областях. Ці осередки виграли грантовий конкурс «Час діяти, Нестримні».
Про це повідомили у Міністерстві молоді та спорту.
Діяльність клубів
В адаптивних клубах допомагатимуть військовим, ветеранам та людям з інвалідністю відновлювати фізичне та психологічне здоров’я.
«Створення адаптивних клубів — це можливість для кожного ветерана відновити рухову активність, знайти підтримку, відчути власну силу та реалізувати свій потенціал», — написали в міністерстві.
Читайте також: Станіслав Асєєв і Ольга Скрипник отримали міжнародну премію Freedom Award 2024
Осередки в областях
У Новояворівському клубі у Львівській області встановили пересувний підіймач, що сприяє безпечному плаванню людей, які користуються кріслами колісними. Реабілітолог Михайло Кучма допомагатиме ветеранам долати труднощі фізичної реабілітації.
У Поворську на Волині клуб розпочав роботу з тренування для ветеранів і людей з інвалідністю, яке провів досвідчений тренер Павло Брича.
У Коломиї тренером працює ветеран Юрій Фурик, який втратив ногу в боях за Соледар. Своїм прикладом він демонструє силу спорту у відновленні після важких поранень.
«Після втрати кінцівки був важкий стан. Але саме заняття спортом допомогли мені відновитися фізично та ментально. Тепер з радістю буду допомагати відновлюватися іншим ветеранам», — зазначає Юрій.
Читайте також: Українка стала однією з найкращих вчительок світу за версією Global Teacher Prize 2025
Проєкт «Час діяти, Нестримні» реалізує Благодійний фонд «МХП — Громаді» спільно з Державною установою «Спорт для всіх» у межах флагманського проєкту Міністерства молоді та спорту України «Активні парки: локації безбар’єрного дозвілля». Програму відомства реалізують у межах Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Також ми писали, що в Києві відкрили відділення реабілітації для постраждалих від війни (ФОТО).
Фото: сайт Міністерства молоді та спорту
Спорт
Українська тенісистка Еліна Світоліна увійшла в історію, ставши першою українкою, яка виграла 100 матчів на турнірах «Великого шлему».
Про це тенісистка повідомляє у соціальних мережах.
Ювілейна перемога відбулася в другому колі Australian Open, де Світоліна зустрілася з американкою Керолайн Доулгайд. Поєдинок тривав 75 хвилин і завершився з рахунком 6:1, 6:4 на користь Еліни.
Читати також: Богдан Борковський здобув перше «золото» для України на зимовій Універсіаді 2025
Історичні досягнення на «шлемах»
Світоліна впевнено виступає на всіх чотирьох головних турнірах світу:
- 29 перемог на «Ролан Гаррос»;
- 27 — на Australian Open;
- 24 — на US Open;
- 20 — на Вімблдоні.
Наразі Світоліна є єдиною українкою, якій вдалось досягти результату у 100 перемог. Український тенісист Андрій Медведєв на другій сходинці рейтингу рекордсменів. Він поступається Еліні 36 перемогами.
Серед українок, які досі продовжують свою кар’єру, найбільше перемог на турнірах Великого шлему після Світоліної має Леся Цуренко — 38.
Нагадаємо, що уперше в історії дві українки посіли призові місця на чемпіонаті Європи з шахів.
Фото: Kim Kyung-Hoon.
Спорт
Кожні три місяці до 20 числа ветерани та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть отримати 1500 гривень на заняття спортом.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Як подати заявку
- Оновіть «Дію».
- У застосунку перейдіть у розділ «Сервіси» і далі оберіть «Ветеранський спорт».
- Відкрийте «Дія.Картку» або виберіть серед доступних.
- Надішліть заявку на виплату.
Читайте також: «Війна не закінчується, коли ти складаєш зброю». Як на Волині ветерани підтримують одне одного та долають бюрократію
На що можна витратити гроші
Гроші можна використати на оплату тренажерних залів, спортивних секцій та клубів. Витратити кошти необхідно протягом кварталу, а невикористані гроші повернуться на рахунок Міністерства ветеранів.
Як вказують у відомстві, допомогу гарантовано отримають 100 тисяч ветеранів та ветеранок. Проєкт реалізує Мініветеранів разом із Міністерством цифрової трансформації.
Нагадаємо, що український ветеран та волонтер, які перепливають Атлантичний океан, на пів шляху до фінішу.
Фото обкладинки: Pexels