Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?… Більше
Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про підприємців, які за грант відновлюють свій бізнес.
Чому ми його робимо?

Аби більше українських підприємців дізналися про можливості відкрити новий бізнес або відновити старий, навіть якщо його зруйнувала війна.

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там на футболках, сорочках і худі розташовані малюнки з етнічними мотивами від художниці Євгенії Логай. 

Душевна розмова подружжя на кухні перетворилася на бізнес — так разом з чоловіком — актором Артуром Логаєм — Євгенія заснувала бренд одягу в стилі кежуал у перший рік повномасштабної війни. А завдяки підтримці Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Уряду Німеччини їм вдалося розширити власну справу.

Перша бізнес-ідея з’явилася під час пандемії 

Євгенія Логай — художниця й інфлуенсерка родом з Харкова, а її чоловік Артур — відомий український актор. До повномасштабної війни Євгенія малювала картини та працювала арт-кураторкою в студії дитячої творчості.  

«З дітьми ми організовували різні виставки, покази, адже я хотіла, аби вони знали, що чогось досягнути можна вже, а не чекати, поки подорослішають. Я хотіла була прикладом сучасної викладачки, яка теж має власні виставки й добре знається на цьому, а ще пропонує цікаві можливості учням», — каже вона.

10 років поспіль жінка працювала без вихідних, а потім завагітніла й пішла в декрет. Артур тоді був залучений до зйомок проєкту «Танці з зірками», тому Євгенія багато часу проводила вдома сама з дитиною. Саме тоді й вирішила, що хоче займатися чимось своїм, і пішла вивчати ведення власної справи до Startup Ukraine.

Євгенія Логай у худі бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Першою бізнес-ідеєю жінки були великі келихи-кубки під назвою «Культура», виробництво яких запустили під час пандемії ковіду, аби підняти настрій собі й іншим. В ідею вклали багато коштів: закупили матеріали, облаштували склад, але раптом розпочалася повномасштабна війна.

Родинне дерево України стало першим символом бренду

Євгенія з чоловіком та сином виїхала з Києва до Чернівців, де вони прожили більше 3 місяців. Жінка ділиться, що тоді родина зовсім не мала заощаджень, бо вклала кошти в кубки, а в чоловіка зйомок не було. З часом Євгенія покликала до себе свою маму з Харкова, а також подругу з дитиною, яка жила в Ніжині. Усі шестеро тіснились у двокімнатній квартирі протягом всього часу евакуації.

Якось навесні подруга запропонувала Євгенії придумати якусь цікаву ідею зі створення речей. Артур тоді був без роботи, тому захотів працювати разом. Так розмова на кухні перетворилася на власний бренд.

«Артур запропонував зробити щось символічне, що б могло об’єднати людей. Так ми вирішили, що малюватимемо родинне дерево України, яке пускає коріння, тобто нас», — ділиться Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї з сином у футболках бренду «Спадщина». Фото надала Євгенія Логай

Жінка довго звикала малювати на планшеті, а не полотні, а ще приділяла багато часу орнаментам на малюнку. Перший символ бренду — дерево — Євгенія малювала близько 3 місяців. Перед тим художниця створила серію великодніх писанок, яку назвала «Спадщина». 

«Таку ж назву обрали й для власного бренду одягу, адже це про нас і про те, що ми хочемо донести людям», — каже жінка.

Перші кошти на бізнес позичили друзі

Тоді сім’я Логаїв позичила в друзів майже 1300 доларів, аби зробити перші 42 футболки. Кошти витратили на пошиття, лекала та друк. Спочатку малювали білі футболки, згодом додали футболки чорного кольору та сорочки. 

Євгенія створює перші ескізи одягу. Фото надала Євгенія Логай

Багато часу витрачали на пошук паковання, презентацію речей, вигадування особистих підписів. 

«Артур тоді придумав перший ролик, який розкриває ідею нашого бренду. До нього ми долучили всіх наших родичів. Головний меседж: “Ми всі розкидані світом, у нас війна, нам дуже боляче, але де б ми не були — ми одна родина”», — каже Євгенія.

Перші замовлення для клієнтів у Києві розвозили особисто, підписували кожне паковання маркером від руки з побажаннями й для цього навіть шукали про клієнтів інформацію в соцмережах. За тиждень усі 42 футболки вдалося продати через соцмережі.

Отримали кошти, знання та підтримку

Про Міжнародну організацію з міграції (МОМ) Євгенія дізналася завдяки навчанню ведення власної справи від Startup Ukraine. Жінка хотіла вчитися й далі, аби ще більше дізнатися про розвиток власного бізнесу, тому вирішила подати заявку на підтримку бізнес-ідеї.

МОМ виділила бренду «Спадщина» 4,5 тисячі євро в межах грантового проєкту, що фінансувався Урядом Німеччини та Німецьким банком розвитку KfW, завдяки яким підприємці закупили сировину, збільшили кількість товарів і почали співпрацю з маркетинговою агенцією.

«Для мене МОМ це про підтримку, адже це організація, яка відкрила мені очі на те, що таке підприємництво, та показала, як правильно займатися бізнесом. Раніше ми не рахували собівартість, не займалися чітко логістикою, плануванням, а грантова підтримка допомогла значно збільшити обсяги нашого виробництва», — каже Євгенія.

Євгенія та Артур Логаї в сорочках власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Спершу всім займалися лише Євгенія й Артур — вели соцмережі, пакували товар, переписувалися з клієнтами, замовляли тканину, возили на друк, збирали відгуки. Після навчання від МОМ вони запустили нове паковання та найняли на роботу ще 2 людей — працівника для відправок товару та менеджера по роботі з клієнтами. 

«Раніше наш бізнес був дуже інтуїтивним, а після навчання ми створили стратегію та остаточно зрозуміли, про що ми та яка наша місія. А ще завдяки МОМ запустили СRМ-систему, адже до цього вели все фактично на листочках», — розповідає Євгенія.

Поєднання етнічних мотивів і стилю кежуал

«Після дерева ми малювали й інші символи, і кожен з них я виношую як дитинку. Але це дерево дуже потужне для мене, бо воно про те, що в нас усе вийде, адже ми родина та сила. Далі малювали узори з кролевецьких рушників, обереги у вигляді Херувимів, про які дізналися під час мандрівки Гуцульщиною, та інші символи», — ділиться Євгенія.

Засновниця бренду додає: усі ці символи мають сенс та є поєднанням етнічних мотивів в одязі зі стилем кежуал. Зараз найбільше купують саме в Україні, проте одяг замовляють також українці з-за кордону й іноземці. 

Подружжя Логаїв у худі власного бренду. Фото надала Євгенія Логай

Євгенія мріє розширити асортимент одягу бренду «Спадщина», аби було більше різного вбрання з сенсом, а ще відкрити в Києві шоурум з тематичною кав’ярнею. 

Подружжя також планує організовувати тематичні вечори, поєднувати їх з одягом та говорити про наше минуле. Серед мрій є й вихід на міжнародний ринок, аби бренд «Спадщина» був відомий у всьому світі, але залишався крафтовим і про українське.

Можливості

В Україні оголосили старт програми для підтримки соціального бізнесу: як долучитися

Опубліковано

Український соціальний венчурний фонд (USVF) та SILab Ukraine оголосили про початок другої хвилі онлайн-інкубатора StartUp4Good. У межах цієї програми стартапи та підприємства, які реалізують соціальні та екологічні проєкти в Україні, пройдуть навчання та отримають комплексну підтримку.

Про це повідомили організатори програми.

Хто може подати заявку

Для участі стартапи повинні мати чітку ідею соціального підприємства, команду від двох осіб, вагомий соціальний вплив, перші продажі або тестування, бачення збуту, реалістичність втілення та 100% присутність на онлайн-заняттях.

Насамперед на програму набиратимуть учасників з таких категорій:

  • внутрішньо переміщені особи, які починають бізнес з нуля;
  • ветерани та члени їхніх сімей;
  • люди з інвалідністю та члени їхніх родин;
  • багатодітні батьки;
  • маломобільні люди та інші вразливі категорії населення.

Українські підприємства зможуть пройти навчання, отримати менторство, долучитися до спільноти однодумців та використати частково поворотну фінансову допомогу на розвиток проєкту.

Читайте також: Розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі

Для участі у програмі проєкти повинні вирішувати конкретні соціальні чи екологічні проблеми:

  • працевлаштування ветеранів та внутрішньо переміщених осіб;
  • соціальні послуги для вразливих категорій населення;
  • екологічні ініціативи, включаючи перероблення військових відходів;
  • інші важливі соціальні та екологічні проєкти.

Формат і теми навчання

Програма триватиме з 14 травня по 30 липня 2025 року. Вона складатиметься з відеокурсу з практичними завданнями, 11 онлайн-сесій (по 3 години), щотижневих індивідуальних консультацій з менторами, домашніх завдань з підготовки бізнес-планів та презентації розробленого бізнес-плану.

Теми навчання:

  • вступ до соціального підприємництва та оцінка соціального впливу;
  • lean-підхід та бізнес-моделювання, створення MVP;
  • визначення цільових груп та соціальних проблем;
  • аналіз ринку;
  • маркетинг та комунікації;
  • формування воронки продажів і каналів збуту тощо.

Як взяти участь

Для участі у програмі варто заповнити заявку до 30 квітня 2025 року 23:00. Підприємці мають зробити кілька кроків.

  1. Заповнити коротку форму за посиланням.
  2. Отримати лист із матеріалами: відкриті лекції, посилання на повну заявку та доступ до телеграм-групи підтримки.
  3. Переглянути матеріали для якісної підготовки заявки.
  4. Заповнити детальну аплікаційну форму.

Після цього експертна рада програми відбере 25 команд-учасниць, які отримають офіційне підтвердження з детальним планом навчання.

Також 17 квітня о 16:00 організатори проведуть інформаційний вебінар щодо участі у програмі.

Нагадаємо, що громадські організації можуть долучитися до програми навчання в Європі: як взяти участь.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Можливості

Громадські організації можуть долучитися до програми навчання в Європі: як взяти участь

Опубліковано

Одна із найбільших австрійських фундацій ERSTE Foundation оголосила про початок реєстрації на програму для громадських організацій Civil Society Leadership Programme for Ukraine. Навчання відбуватиметься в Австрії та онлайн.

Про це повідомили організатори проєкту.

Програма навчання

Програму розробив проєкт NGO Academy, який є спільною ініціативою ERSTE Foundation та Віденського університету економіки і бізнесу (WU).

У межах навчання лідери організацій та ініціатив вдосконалюватимуть свої управлінські та лідерські навички, організаційну стійкість, а також розширюватимуть професійні зв’язки.

«Учасники ознайомляться з принципами та методами стратегічного менеджменту, фандрейзингу, комунікації зі стейкхолдерами, дізнаються про успішні кейси й перевірені інструменти, а також матимуть можливість застосувати здобуті знання у розбудові своєї організації»‚ — розповіли представники проєкту.

Спікерами та коучами для учасників стануть експерти в галузях менеджменту, лідерства, надання соціальних послуг, державної політики, фінансування та консалтингу.

Читайте також: Українські жінки можуть безплатно опанувати професію монтувальниці СЕС: умови програми

Етапи програми

З 28 по 8 жовтня 2025 року учасники проведуть 10 днів в Австрії, де проходитиме очна частина навчання. З листопада по грудень відбуватимуться індивідуальні сесії з наставниками в онлайн-форматі. Насамкінець 30 січня 2026 року відбудеться підсумкова онлайн-сесія.

Приймання заявок триває до 24 квітня 2025 року на сайті NGO Academy Ukraine за посиланням. Кількість учасників обмежена. Усі витрати, пов’язані з програмою, покриватиме стипендія.

Подати заявку можуть лідери ГО, що зареєстровані на активно діють в України. Організації повинні мати суспільно важливе значення. Лідери мають володіти англійською мовою на рівні B2 або вище. Додаткову інформацію можна отримати за посиланням.

Довідка

NGO Academy заснували у 2013 році ERSTE Foundation та Віденським університетом економіки і бізнесу задля зміцнення сектора громадянського суспільства в Центральній та Східній Європі. Проєкт надає можливості для навчання учасників суспільно важливих ініціатив та організацій.

Першу програму Civil Society Leadership Programme for Ukraine реалізували у 2024 році.

Нагадаємо, що Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися.

Фото обкладинки: Igor Ripak

Читати далі

Можливості

Українські жінки можуть безплатно опанувати професію монтувальниці СЕС: умови програми

Опубліковано

В Україні оголосили набір на програму навчання, завдяки якій жінки можуть здобути професію монтувальниць сонячних електростанцій. Проєкт запустили «Вімен ін Тех Україна» та «Greenpeace Україна» у співпраці з гуманітарною організацією «Людина в біді» та за фінансової підтримки чеського народу.

Про це повідомили організатори.

Що чекає на учасниць

У межах програми 30 українок зможуть навчитися нової професії, попрактикуватися у встановленні сонячних електростанцій на лікарнях, садочках та школах, а також отримав нову роботу.

Навчання відбуватиметься у форматі онлайн, але міститиме й обов’язкову тижневу практику в Києві. Організатори відшкодують учасницям вартість квитків до Києва та назад і проживання у столиці. Жінки працюватимуть з обладнанням від компанії Atmosfera.

Читайте також: Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися

Після проходження курсу жінки здобудуть професійні сертифікати, натомість найактивніші учасниці отримають допомогу у працевлаштуванні.

«В умовах повномасштабної війни та енергетичної кризи, спричиненої російськими атаками, попит на встановлення сонячних електростанцій в Україні зростає. Водночас під час війни загострилася проблема “кадрового голоду”. Активне залучення жінок у “зелену” технічну сферу, яка традиційно вважалася чоловічою, стає відповіддю на цю потребу. Тож ми запрошуємо українських жінок подаватися на конкурс і стати рушієм суспільних змін!» — розповіла старша кампейнерка Greenpeace Україна та лідерка проєкту «Зелене відновлення України» Поліна Колодяжна.

Як долучитися

Участь у програмі можуть узяти жінки з Івано-Франківської, Львівської, Дніпропетровської, Харківської та Миколаївської областей. Організатори вказують, що учасниці повинні мати базову технічну освіту або попередній досвід роботи у суміжній галузі.

Конкурс стартує 25 березня і триватиме до 11 квітня 2025 року (включно). Заповнити форму для реєстрації можна за посиланням. Жінки отримають відповіді протягом 14-18 квітня.

Нагадаємо, що українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі