Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Канадське видання опублікувало захопливу статтю про безстрашну операцію українських військових у Кабулі

Опубліковано

Найбільш авторитетна і впливова газета в Канаді The Globe and Mail присвятила статтю про «безстрашну операцію» українських військових щодо евакуації з Кабула

Про це пише nv.ua.

Кого врятували?

Зазначається, що під час проведеної українцями евакуації з аеропорту Кабула до Києва вивезли 19 афганських перекладачів, зокрема одного з редакції The Globe and Mail, а іншого — який працював на канадське Міністерство оборони.

Як йдеться у статті, рятувальну операцію провели вранці 27 серпня, на наступний день після того, як останній канадський евакуаційний літак покинув Афганістан. І через кілька годин після атаки терориста-смертника біля воріт аеропорту Кабула, внаслідок якої загинули 200 афганців і 13 військових США.

Читайте також: Як офіцер ЗСУ Анатолій Штефан розвінчує міфи російської пропаганди у соцмережах (ВІДЕО)

Після теракту, відповідальність за який взяло на себе місцеве угруповання Ісламської держави, США заявили, що в’їзд в аеропорт буде дозволений тільки іноземним громадянам.

Подробиці евакуації

Попри це обмеження, а також зважаючи на ризики, українські військові пішки увійшли в Кабул. Їхнім завданням було супроводити до аеропорту два мікроавтобуси перекладачами та їхніми сім’ями, які прямували в Канаду, — загалом 19 осіб.

Українські військові оточили і супроводжували машини останні 600 метрів до аеропорту.

Читайте такожСкайдайвинг для екстремалів: де в Україні можна стрибнути з парашутом і скільки це коштує

«Колона увійшла [в аеропорт] завдяки українцям. Ми просто відправили їм фото номерів наших автомобілів … і вони прийшли на місцевий ринок, щоб знайти нас. Вони запитали „Україна?“, Ми відповіли „Так!“, І вони супроводили нас», — сказав Мохаммед Шаріф Шараф, 49-річний батько п’ятьох дітей, який 10 років працював перекладачем, допомагаючи The Globe висвітлювати роль Канади у війні за Афганістан.

Український план евакуації

Дві попередні спроби евакуювати цю групу, організовані Міноборони Канади і Держдепом США, провалилися, бо передбачали, що афганці та їхні родини змогли б самі дістатися до аеропорту.

Це виявилося неможливим через хаос за межами аеропорту, де тисячі жителів Афганістану зібралися в надії на евакуацію.

Видання підкреслює, що український план виявився успішним, на відміну від американського і канадського, завдяки рішенню залучити спецзагін.

Після прибуття в аеропорт 19 афганців розмістили в українському військовому вантажному літаку. Вони вилетіли в Ісламабад разом з групою військовослужбовців та інших афганців, яких українські військові врятували раніше.

У столиці Пакистану їх пересадили на зафрахтований комерційний літак, який доставив групу в Україні з короткою зупинкою в столиці Азербайджану Баку.

Афганці шоковані безстрашністю українців

Евакуйовані заявили, що були приголомшені тим, що українські війська пішли на ризик, щоб врятувати їх, чого не зробили канадські та американські сили.

«Всі були здивовані. Протягом останнього місяця я намагався зробити щось, щоб нас хто-небудь врятував. Ми просили американців, канадців, катарців, всіх — і все марно. Вони боялися вийти … Українські солдати стали для нас янголами. Вони виконали виняткову роботу. У них великі серця», — сказав Джавед Хакман, 33-річний батько чотирьох дітей, який два роки пропрацював в канадському спецзагоні в Кандагарі.

Читайте такожУнікальні кадри злету літака «Мрія» зачарували весь світ (ВІДЕО)

Шараф, Хакмаль і їхні сім’ї прибули до Києва з перепустками, які їм видав за день до української операції Офіс міністра імміграції Канади Марко Мендічіно. У документах зазначено, що пред’явники повинні розглядатися як громадяни Канади і що у них є візи для поїздки в Канаду.

Цих документів було досить, щоб вивести їх з Кабула, але в київському аеропорту Бориспіль прикордонники не знали, що робити з евакуйованими, у багатьох з яких були прострочені паспорти або тільки посвідчення особи. Врешті-решт афганцям надали 15-денні гуманітарні візи для в’їзду в Україну, чому частково посприяло завірення канадського посольства, що їм скоро нададуть притулок в Канаді.

Приклад для інших країн

Як сказано в статті, скоординована українськими військовими евакуація може відкрити шлях до Канади іншим афганцям, які рятуються від талібів. Оттава пообіцяла надати притулок афганцям за умови, що вони зможуть евакуюватися в треті країни. За даними The Globe, канадський уряд звернувся до Києва із запитом на евакуацію інших біженців.

«Хоча драматичну операцію в Кабулі, швидше за все, буде неможливо повторити через погіршення ситуації з безпекою в країні, прокладена стежка Ісламабад-Київ може бути використана для евакуації інших афганців, які прямують до Канади, які дісталися до Пакистану — вони можуть потрапити в Україну, де їх можна буде перевірити й оформити для переселення в Канаду», — пише The Globe.

Читайте такожЯк на Львівщині проходять міжнародні тактичні навчання «Три Мечі – 2021» (ВІДЕО)

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав виданню, що Канада вже направила Києву відповідний запит. За його словами, порятунок афганських перекладачів продемонстрував можливості Збройних Сил України і те, чому Україна нарешті повинна стати членом НАТО.

«У цих жахливих обставинах наші військові продемонстрували хоробрість, високий клас і зразковий професіоналізм», — підкреслив український міністр.

Організувати операцію допоміг і колишній посол Канади в Києві Роман Ващук. За словами дипломата, Київ погодився на рятувальну операцію значною мірою через підтримку, яку отримав від Канади під час війни на Донбасі.

Канада надала Україні фінансову допомогу на суму близько $700 млн з моменту початку конфлікту і з 2015 року направила 200 військовослужбовців на ротаційній основі для підготовки українських військ.

«Це частково є окупністю інвестицій одного за іншим канадських урядів в підготовку українських збройних сил», — сказав Ващук.

Нагадаємо, у зоні ООС визначили кращий артилерійський розрахунок.

Як ми повідомляли раніше, українські спецпризначенці тренувалися стрибати із конвертопланів Osprey.

Головне фото: focus.ua.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: