Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Калитянська ОТГ на Київщині реалізує унікальний проєкт соціального шкільного підприємства

Опубліковано

У Калитянській громаді Київської області запрацює соціальне шкільне підприємство, там запустять проєкт «Шкільний вулик».

Про це пише Гурт.  

Зазначається, що «Шкільний вулик» запустять у межах проєкту «Заснування соціальних шкільних підприємств у сільській місцевості та малих містах України для заохочення молоді до соціального підприємництва».

Хто підтримує проєкт?

Проєкт підтримуюється Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини».

Ініціатива реалізовуватиметься на базі Заворицького навчально-виховного комплексу, а її загальний бюджет складе майже 75 тис. грн.

Як реалізовуватиметься?

Термін реалізації проєкту – квітень-липень 2021 року, після чого все придбане матеріально-технічне обладнання для роботи пасіки буде передано на баланс навчально-виховного комплексу.

Читайте такожВзуття, одяг та халва з конопель: як житомирський майстер відроджує давнє ремесло

Потім учні матимуть змогу й надалі вивчати не лише основи бджолярства, але й особливості роботи соціальних підприємств в межах спеціального курсу «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів старших класів.

Окрім самого створення пасіки, в межах проєкту для учнів проведуть 5 майстер-класів з:

  • основ фінансового і бізнес-планування,
  • соціального підприємництва в Україні та світі,
  • маркетингових особливостей реалізації медової продукції,
  • основ пасічникування,
  • особливості безпечного поводження з бджолами, догляду за ними. 

Також учасники проєкту матимуть змогу поспілкуватися під час Zoom-зустріч з представниками соціальних підприємств України, які поділяться власним досвідом і порадами досягнення успіху у відповідній справі.

Фінальним етапом проєкту буде реалізація отриманої в результаті діяльності пасіки медової продукції на місцевих ярмарках, через Інтернет з подальшим використанням виручених коштів на потреби шкільного самоврядування.

Читайте такожХліб не на смітник, а тваринам у притулки: як платформа No bread waste рятує харчові відходи

Усі учасники соціального шкільного підприємства «Шкільний вулик» будуть застрахованими на період реалізації проєкту, на самій території пасіки, що буде розташована у віддаленій частині заднього двору школи, влаштують огорожу, а також організують цілодобове відеоспостереження. 

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт BOOKMINT`s для популяризації читання.

Як ми повідомляли раніше, столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів.

Головне фото: volynnews.com.

Коментарі

Суспільство

У Київській області волонтери відновлюють будинок для багатодітної родини (ФОТО)

Опубліковано

У місті Ірпінь волонтери київського осередку «Добробату» працюють над відновленням будинку, який було пошкоджено під час російського наступу 2022 року.

Про це повідомили в Ірпінській міській раді.

Як допомагають родині

У будинку проживає багатодітна сім’я — подружжя пенсіонерів разом із дітьми та онуками. Під час бойових дій споруда зазнала значних ушкоджень, через які її частина стала непридатною для життя.

Фото: виставлено у фейсбуці Ірпінської міської ради

Читати також: В Україні відновили понад 900 медзакладів, пошкоджених війною

Шестеро волонтерів демонтують зруйновані конструкції, а також реконструюють каркас даху. За словами команди «Добробату», їхня мета — не лише відновити будинок, а й повернути родині відчуття безпеки та домашнього затишку.

Нагадаємо, що в «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО).

Фото обкладинки: виставлено у фейсбуці Ірпінської міської ради.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Ба та Ді проти брехні»: медіа ШоТам презентує новий проєкт для старшого покоління

Опубліковано

Медіа позитивних новин ШоТам запустило новий проєкт «Ба та Ді проти брехні». Його мета — підвищити рівень цифрової та медійної грамотності серед людей старшого віку. 

Проєкт втілюється в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine. 

Він складається з двох частин:

  • перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
  • друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».

«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків. 

Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.

Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.

У проєкті взяли участь двоє зіркових гостей — телеведучий та актор Микола Луценко й народний артист України Павло Зібров, який поділився особистою історією про те, як натрапив на шахраїв у телеграмі.

«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.

Наразі в соцмережах ШоТаму можна подивитися перше відео проєкту за участі Павла Зіброва на тему: «Як розпізнати фейкову новину?».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні відновили понад 900 медзакладів, пошкоджених війною

Опубліковано

За час повномасштабної війни в Україні відновили понад 900 медичних об’єктів, які постраждали через дії російських окупантів.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я.

Що вдалося зробити

Станом на кінець листопада 2024 року:

  • 565 медичних закладів відновлено повністю.
  • 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.

Йдеться про лікарні та амбулаторії, розташовані на деокупованих територіях або в регіонах, які постраждали від обстрілів. Переважно це будівлі з вибитими вікнами, пошкодженими дахами та фасадами.

Читати також: В «Охматдиті» відновили бомбосховище — тепер там фентезійні малюнки (ФОТО)

Де відновлення наймасштабніше

Найбільше медзакладів відремонтовано у таких областях:

  • Миколаївській;
  • Дніпропетровській;
  • Київській;
  • Харківській;
  • Херсонській;
  • Чернігівській.

Нагадаємо, що у Лозовій на Харківщині капітально ремонтують дитячу поліклініку.

Фото обкладинки: виставлена на фейсбуці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура4 дні тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура3 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство1 місяць тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...