

Суспільство
Із Житомирщини експортували в Європу тисячу тонн лохини
Підприємство “Бетек”, що займається вирощуванням лохини у Новоград-Волинському районі Житомирщини, експортувало цьогоріч тисячу тонн ягоди в Європу.
Про це Укрінформу повідомив начальник комерційного відділу ТОВ “Бетек” Андрій Борисенко.
Найбільша в Україні плантація
Лохину вирощують на площі 325 гектарів у Новоград-Волинському районі. За інформацією підприємства, це зараз найбільша в Україні й одна із найбільших плантацій у Європі.
Читайте також: Вперше українські ягоди експортували до Сінгапура
“Експортом до європейських країн займаємося більше трьох років. Маємо партнерів у Голландії, Німеччині, Бельгії та Великобританії. Цього року зібрали близько тисячі тонн лохини. Всю свіжу продукцію одразу експортуємо”, – розповів Борисенко.
За його словами, продукція повністю сертифікована і безпечна для споживача, що підтверджується відповідними документами. Крім того, земля, на якій вирощується лохина, визнана екологічно чистою.
Чому на Житомирщині найсолодша ягода?
У ТОВ “Бетек” обрали Житомирщину для ягідної плантації зовсім невипадково, адже з усіх областей, які об’їздили представники підприємства, умови у Новоград-Волинському районі виявилися найсприятливішими для лохини.
Читайте також: Як заробити мільйони на ягодах?
“Вирощування будь-якої культури – це дуже складний процес. Земля, вода, кліматичні умови та людський ресурс – основні чотири фактори, які впливають на розвиток бізнесу в ягідництві. Наш регіон більш континентальний, і якщо порівняти із основним конкурентом у цій сфері, Польщею, то у нас більше сонця, тому ягода солодша. Тобто, це одна із суттєвих переваг”, – додав Борисенко.
Нині ТОВ “Бетек” шукає інші альтернативні культури, вирощуванням та реалізацією яких планує займатися згодом.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ