Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Які 10 навичок знадобляться вам у 2020 році і де їх прокачати

“Більше людського” у вміннях, – так, якщо коротко, виглядають рекомендації експертів Всесвітнього економічного форуму, що тривав у Давосі 21-24 січня. 

Ще п’ять років тому аж третина з навичок, які будуть актуальні в 2020 році, пленталась у списку топ-10 на останніх позиціях. Аж тут, через п’ять років, креативність “стрибнула” на третє місце замість десятого, а критичне мислення – на друге замість четвертого

Щоб бадьоро рухатися кар’єрними сходами у 2020 році, коли роботизування діяльності наступає на п’яти, вам доведеться розвинути в собі більше людських якостей – як би дивно це не звучало. 

Ми у “ШоТам” разом з топ-10 кар’єрних вмінь за версією Давосу-2020 знайшли для вас і україномовні курси та рекомендації, як ці вміння прокачати. 

1. Комплексне вирішення проблем.

У світі Big Data та штучного інтелекту комп’ютери потроху забирають роботу в людей, як колись Промислова революція замінила коней автомобілями. 

Проте машини все ще не надто розумні для вирішення складних проблем. І тому комплексне вирішення проблем сьогодні – навичка № 1, якою повинна володіти кожна людина. 

Немає конкретних правил або курсів, які ви повинні дотримуватися, щоб опанувати цю навичку. Думаємо, найкращий спосіб оволодіти нею – робота “в полі”. Тобто, не боятись брати на себе відповідальність, шукати вирішення проблем, аж поки не знайдете правильного підходу.

2. Критичне мислення.

Ви, мабуть, і самі знаєте, що з’явилися тисячі альтернативних джерел отримати необхідну інформацію, і слова “почув в новинах” перестають бути свідченням того, що почуті дані були достовірними. 

Мислити критично означає самостійно вивчати та аналізувати дані, з якими вам доводиться мати справу. І мати змогу зробити з цієї інформації ефективні для роботи висновки, не покладаючись на чужі думки. Тут від вас знадобиться терпіння і спостережливість. 

Онлайн-курс Наука повсякденного мислення від освітньої платформи Prometheus допоможе вивчити, чому люди вірять у неправдоподібні речі і як приймати зважені рішення. Тут ви отримаєте інструменти для формування незалежного аналітичного мислення, навчитесь відокремлювати факти від власного досвіду.

3. Креативність

Штучний інтелект допомагає нам прискорити темпи виробництва, але все ще не може бути креативним. На відміну від його творців – людей. Роботодавці прагнуть, аби їх працівники реалізували нові ідеї та вміли мислити поза рамками. 

За даними Світового економічного форумі у Давосі, креативність завершує трійку топових компетенцій, що будуть актуальні у найближчомуу десятилітті.  

Тому необхідно тренувати у собі вміння генерувати ідеї, бути відкритим до всього нового, шукати кілька підходів до вирішення однієї і тієї ж проблеми.

На курсі Креативне мислення від Відкритого університету Майдану (ВУМ ) за 19 занять ви навчитесь експериментам і мисленню поза шаблонами, виходу за межі стереотипів.

4. Управління людьми

Як-то кажуть, король без імперії – не король, точно так же і лідеру потрібна команда для досягнення мети. А це можливо лиш, якщо керівник володіє навичками управління людьми. 

“Ну, я ж не лідер/не керівник/не директор компанії”, – подумаєте ви і проскролите далі. А от і дарма: незалежно від вашої професії та роботи, навички управління людьми завжди знадобляться, оскільки великі речі не можна робити поодинці. Не ми радимо, Всесвітній економічний форум радить: навчитись керувати всією командою та підтримувати гармонію між її учасниками. 

Курс Управління людьми і проектами від Освітнього Хабу Києва якраз для молодих керівників. За п’ять модулів ви опануєте базові управлінські навички і дізнаєтеся, як приймати ефективні управлінські рішення та навіщо команді дружній клімат.

5. Взаємодія з іншими

Координація інших є важливою частиною попереднього пункту “Управління людьми”. Успіх команди значною мірою залежить від того, наскільки ефективно ви координуватимете комунікації в команді. Щоб дійсно очолити свою команду та досягти спільних цілей, ви повинні оволодіти цією майстерністю.

Управління комунікаціями в команді обійдеться вам у 1000 гривень. Зате ми матимете змогу дістати відповіді на питання персонально від експертки з конфліктології. А ще навчитесь конструктивно спілкуватися і нейтралізувати “підводні камені” корпоративної комунікації.

6. Емоційний інтелект

Тут мова про здатність контролювати і керувати власними емоціями – і пророблювати такі ж маніпуляції з емоціями інших. 

Для успіху потрібен контроль над власним розумом. Кажуть, оволодіння цією майстерністю – ключ до особистісного і кар’єрного зростання. 

Як і у будь-якій справі, перш ніж контролювати чужі емоції, вам доведеться навчитись контролювати свої. Attention: під впливом на емоції інших ми маємо на увазі створення комфортної атмосфери для спільної роботи команди. А ви про що подумали?

Розробники курсу Емоційний інтелект від Освітнього Хабу Києва обіцяють, що за п’ять модулів ви зможете краще керувати власними емоціями, розвинути емпатію  – і навіть досягти успіху у будь-якій обраній сфері. І все це, лиш приборкавши власні емоції.

7. Уміння сформувати власну думку і приймати рішення

Штучний інтелект все ще не здатний приймати рішення. Попит на цю майстерність поки не повинен знизитися, оскільки це найважливіший навик, дуже потрібний як роботодавцям,так і в особистому житті. Оволодіння цими навичками потребує опанування усіх попередніх, які ми перерахували: критичного мислення, креативності, спостережливості і, найголовніше – сміливості. 

Ось поради від інноваційної платформи онлайн-освіти EDUGET про те, як впоратись з проблемою вибору.

8. Орієнтація на клієнтів (або працівників, якщо мова про команду)

Це та якість, яка з часів 2015 року стала менш важливою, посунувшись на одну позицію вниз і опинившись на восьмому місці в списку скілів. 

У контексті команди вона все ще визначає якість вашого керівництва. Якщо ви не зможете оволодіти цією майстерністю, то втратите довіру та вірність підлеглого. А справжній лідер  – це той, хто допомагає своїй команді рости, не залишаючи нікого позаду. 

9. Уміння вести перемовини

Ця навичка здається дуже олдскульною, родом ніби ще з часів Дейла Карнегі. Але все ще укладання угоди без суперечок є ключовим умінням у веденні перемовин. Якщо ви не вмієте домовлятись, як же ви збираєтесь отримати те, чого хочете?

Тактичність і в той же час вміння сперечатися, вміння переконливо подати власні цілі – все це допоможе залишитись у виграші і під час укладання багатомільйонної угоди, і у приватному житті. 

Як вести перемовини від Coursera – суперпопулярний курс щодо стратегій та навичок від мічіганських професорів. Але тримайтесь, якщо раптом з англійською у вас не дуже! Бо лекції записані саме англійською. 

10. Гнучкість мислення

Аналітичне мислення керується логікою та послідовністю, а от здатність гнучко мислити застосовують, коли звичні рішення не спрацюють. Якщо ви можете відмовитись від зручної ідеї без зайвих слів, піддаєте сумніву усталені твердження, здатні поєднувати ідеї зі, здавалось би, різних сфер життя, то вітаємо – ви таки власник гнучкого розуму. Якщо ні, розвивайте в собі цю здатність.

Наприклад, прочитавши для початку статтю від експертної української платформи Career Hub про звички, які можуть розвинути гнучкість мислення

10.02.2020

Економіка

Куди і на яку суму Укроборонпром експортував озброєння: інфографіка

За 2019 рік експорт озброєння та послуг підприємств-учасників концерну “Укроборонпром” склав 908 мільйонів доларів, що на 19% більше ніж показник 2018 року. 

Про це повідомив генеральний директор “Укроборонпром” Айварас Абрамавичус у підсумках про результати роботи за 150 днів, передає Економічна правда.

“По динаміці перемовин на ключових ринках можна прогнозувати зростання експорту на 30%”, – прогнозує Абрамавичус.

Ключові ринки

Серед ключових ринків для українського концерну він виділив Індію, Саудівську Аравію, Турцію, країни Азії та Близького Сходу.

“Серед продукції Укроборонпрому найбільшим попитом за кордоном користуються:  протитанкові ракетні комплекси, корабельні газотурбінні двигуни та агрегати; серед замовлених послуг – ремонт радянської техніки та модернізація літаків”, – розповів Абрамавичус.

Читайте також: Коли армія отримає нові протикорабельні ракети «Нептун»

Також в “Укроборонпромі” розпочату реформу спецекспортерів, мета якої покращити їх координацію, кооперацію, прибрати зайву конкуренцію та чітко розподілити зони відповідальності.

“У “перехідний період” – поки в концерні тривають зміни – на зовнішніх ринках будуть працювати 4 експортери замість 6 і не більше двох на одному ринку. У підсумку, в довгостроковій перспективі залишиться всього 2 спецекспортери з правилом “одна країна – один експортер”, – розповів про деталі реформи Абрамавичус.

Читати далі

Економіка

Український КрАЗ розробив універсальну майстерню для військових Південно-Східної Азії

Універсальну майстерню на базі КрАЗ-63221 відправили військовим із Південно-Східної Азії. Спецавтомобіль виготовили у співпраці з ДП «Харківський завод спеціальних машин». Про це повідомляється на сторінці AutoKrAZ у фейсбуці.

Які характеристики?

Майстерня технічного обслуговування МТО-Т використовується для проведення найбільш трудомістких робіт із технічного обслуговування та поточного ремонту танків у польових умовах. Для забезпечення максимальної комплектації та можливості установки крана-маніпулятора вона базується на шасі підвищеної прохідності зі збільшеною колісною базою КрАЗ-63221.

Автомобілі-шасі КрАЗ-63221 призначені для монтажу установок спеціального призначення, в тому числі військового устаткування, бортових платформ. Можуть експлуатуватися всіма видами доріг і бездоріжжям.

Читайте також: «АвтоКрАЗ» постачатиме деталі для закордонного виробника броньованої техніки

Де можна використовувати?

Майстерня розрахована на експлуатацію при температурі повітря від -45° С до + 50° С, відносної вологості – до 98% при температурі + 25 ° С, запиленості повітря – до 1,5 г / м.куб., швидкості вітру – до 10 м/с, висоті над рівнем моря – до 4000 м.

Устаткування МТО-Т дозволяє виконувати, зокрема такі види робіт: 

  • проведення технічного обслуговування танків; 
  • вантажопідйомні роботи при заміні агрегатів (вузлів) і інші вантажно-розвантажувальні роботи; 
  • газозварювальні і газорізочні роботи; 
  • слюсарно-механічні роботи за допомогою спеціальних ключів і пристосувань; 
  • підзарядку акумуляторних батарей; 
  • підфарбовування бронетанкової техніки; мийка та чистка агрегатів і вузлів; обслуговування і вивірка озброєння танка; 
  • очищення палива від механічних домішок і дозаправка паливом з сторонньої ємності;
  • вимірювання ступеня зараженості, спеціальна обробка (дезактивація, дегазація, дезінфекція) об’єкта після впливу зброї масового ураження.
Читати далі

Економіка

На Львівщині запустять виробництво швидкозаморожених овочів і фруктів

Група компаній T.B. Fruit запустить напрямок шокової заморозки овочів, фруктів та ягід у місті Городок Львівської області вже цього року.

Про це пише GrowHow.

Повідомляється, що раніше цим напрямком займався польський завод компанії, однак його вирішили перенести в Україну.

Читайте також: Українська компанія виконала перші поставки меду в Саудівську Аравію

У такий спосіб компанія забезпечить робочими місцями українців і створить передумови для розвитку вітчизняної сировинної бази.

Про технологію

Технологія IQF (Individual Quick Freezing) – це швидке заморожування продуктів шляхом використання максимально низьких температур.

Технологія дозволяє зберегти зовнішній вигляд, смакові властивості та всі корисні речовини у фруктах, ягодах та овочах на рівні свіжого продукту.

Потужності виробництва з шокової заморозки становитимуть 120 тонн сировини на добу.

Куди постачатимуть

Заморожену продукцію постачатимуть великими обсягами для b2b сегменту, а також на полиці українських супермаркетів. Це дозволить витіснити іноземного виробника і здешевити продукт для кінцевого споживача.

Читайте також: Як село на Запоріжжі за рік вирощує 600 тисяч тонн овочів для України та Європи (ВІДЕО)

Да джерелами, нині більшість замороженої продукції на полицях українських супермаркетів займає продукція польських виробників, які тут в Україні закуповують сировину, фасують її у Польщі, а потім українці споживають імпортовану продукцію з полиць вітчизняних магазинів.

Компанія хоче зламати тенденцію і дати розвиток українському виробництву в цьому напрямку. За рахунок цього збільшиться посадка садівництва під відповідними агрокультурами.

Нагадаємо, у Польщі будують український фруктовий завод, що стане найбільшим у Європі.

Також Україна встановила історичний рекорд із експорту овочів і фруктів.

Окрім того, Україна потрапила до трійки найбільших виробників вишні і порічки в світі.

Читати далі

Економіка

Франція інвестує в Луганщину понад 100 мільйонів євро: на що гроші

Франція інвестуватиме в Луганщину понад 100 мільйонів євро. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Як зазначається, голова обласної державної адміністрації – керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай зустрічався з Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні Етьєном де Понсен, де обговорив можливості фінансування будівництва залізничного сполучення на Луганщині.

«Зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Франції в Україні мала гарні результати для нашої області. Ми вирішили декілька питань, фінансування яких візьмуть на себе наші французькі партнери. Орієнтовна сума інвестицій складатиме понад 100 мільйонів євро», – наголосив Сергій Гайдай.

Читайте також: Україні надали мільйон євро на підтримку реформ

Кошти спрямують на будівництво залізничного сполучення, що приєднає гілку «Лантратівка – Кіндрашівська-Нова» до всеукраїнської мережі. Адже нині на Луганщині дев’ять від’єднаних він державної залізничної мережі районів.

Крім того, на зустрічі домовились щодо електрифікації залізничного сполучення області та реалізації проєкту очистки системи водопостачання.

Читати далі

Економіка

У порту Південний хочуть збудувати окремий причал для портофлоту

Адміністрація морського порту Південний розглядає можливість створення спеціальної інфраструктури для портофлоту. Як повідомляє видання Центр транспортних стратегій, йдеться зокрема про будівництво окремого причалу і бази портового флоту.

Що це дасть?

За словами начальника адміністрації порту Максима Широкова, створення окремого причалу і бази портового флоту забезпечить відповідні умови базування суден з необхідними приміщеннями та інфраструктурою, які потрібні для безпечної експлуатації та ефективного обслуговування вантажних суден в акваторії порту.

Читайте також: Один із найбільших портових операторів заходить в Україну

“Наявність нової бази створить передумови для відновлення і розширення складу портофлоту. До того ж у адміністрації порту з’явиться можливість використання причального фронту для перевантаження генеральних вантажів і Ro-Ro. А збільшення суднозаходів в порт позитивно позначиться на економіці порту”, – заявив Широков.

Раніше в адміністрації порту Південний відзвітували про обсяги перевалки в 2019 році. Тут опрацювали 53,8 млн тонн вантажів.

Довідка

Південний – один з наймолодших і найбільш глибоководних портів України, заснований у 1978 році.

Традиційно є лідером серед вітчизняних портів за обсягами вантажообігу.

Розташований за 30 км від Одеси на західному березі Аджалицького лиману Чорного моря.

Довжина причальної лінії – 5,9 км (30 причалів) з максимальними глибинами до 19 м. 

Основні напрямки перевезень – це країни Чорноморського та Середземноморського басейнів, Латинської Америки, США, Близького Сходу, Південно-Східної Азії.

Читати далі

Економіка

На Полтавщині запрацював сучасний молокозавод

У Полтавській області у селі Сагайдаки Шишацького району відкрили молокопереробний мінізавод потужністю 10 т молока на добу.

Про це пише polvet.gov.ua.

За інформацією, підприємство забезпечено необхідним обладнанням: від пастеризації молока до упаковки готового сиру.

Зазначається, що обладнання виготовило підприємство «Полтава-Союзмаш», що спеціалізується на обладнанні харчового виробництва.

Читайте також: Оприлюднили результати голосування за кращий рослинний продукт року в Україні

Відомо, що молоко використовується із власної ферми, де налічується 500 голів дійного стада. Ба більше, годують корів  екологічно чистими продуктами, без жодних домішок і натуральними кормами.

Натуральне і якісне молоко поставляють на завод для виготовлення твердих сирів і масла. І найголовніше, як стверджують на підприємстві, під час виробництва не використовують рослинних жирів.

Читайте такожЇжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

На підприємстві мають надію, що в найближчий час завод збільшить обсяги виробництва, почне працювати на повну потужність, розширить асортимент товару.

Нагадаємо, українська компанія вклала 5 мільйонів євро в завод із виробництва веганського молока.

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.