Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Які 10 навичок знадобляться вам у 2020 році і де їх прокачати

Опубліковано

“Більше людського” у вміннях, – так, якщо коротко, виглядають рекомендації експертів Всесвітнього економічного форуму, що тривав у Давосі 21-24 січня. 

Ще п’ять років тому аж третина з навичок, які будуть актуальні в 2020 році, пленталась у списку топ-10 на останніх позиціях. Аж тут, через п’ять років, креативність “стрибнула” на третє місце замість десятого, а критичне мислення – на друге замість четвертого

Щоб бадьоро рухатися кар’єрними сходами у 2020 році, коли роботизування діяльності наступає на п’яти, вам доведеться розвинути в собі більше людських якостей – як би дивно це не звучало. 

Ми у “ШоТам” разом з топ-10 кар’єрних вмінь за версією Давосу-2020 знайшли для вас і україномовні курси та рекомендації, як ці вміння прокачати. 

1. Комплексне розв’язання проблем.

У світі Big Data та штучного інтелекту комп’ютери потроху забирають роботу в людей, як колись Промислова революція замінила коней автомобілями. 

Проте машини все ще не надто розумні для вирішення складних проблем. І тому комплексне вирішення проблем сьогодні – навичка № 1, якою повинна володіти кожна людина. 

Немає конкретних правил або курсів, які ви повинні дотримуватися, щоб опанувати цю навичку. Думаємо, найкращий спосіб опанувати нею – робота “в полі”. Тобто, не боятись брати на себе відповідальність, шукати розв’язання проблем, аж поки не знайдете правильного підходу.

2. Критичне мислення.

Ви, мабуть, і самі знаєте, що з’явилися тисячі альтернативних джерел отримати необхідну інформацію, і слова “почув в новинах” перестають бути свідченням того, що почуті дані були достовірними. 

Мислити критично означає самостійно вивчати та аналізувати дані, з якими вам доводиться мати справу. І мати змогу зробити з цієї інформації ефективні для роботи висновки, не покладаючись на чужі думки. Тут від вас знадобиться терпіння і спостережливість. 

Онлайн-курс Наука повсякденного мислення від освітньої платформи Prometheus допоможе вивчити, чому люди вірять у неправдоподібні речі і як приймати зважені рішення. Тут ви отримаєте інструменти для формування незалежного аналітичного мислення, навчитесь відокремлювати факти від власного досвіду.

3. Креативність

Штучний інтелект допомагає нам прискорити темпи виробництва, але все ще не може бути креативним. На відміну від його творців – людей. Роботодавці прагнуть, аби їх працівники реалізували нові ідеї та вміли мислити поза рамками. 

За даними Світового економічного форумі у Давосі, креативність завершує трійку топових компетенцій, що будуть актуальні у найближчомуу десятилітті.  

Тому необхідно тренувати у собі вміння генерувати ідеї, бути відкритим до всього нового, шукати кілька підходів до вирішення однієї і тієї ж проблеми.

На курсі Креативне мислення від Відкритого університету Майдану (ВУМ ) за 19 занять ви навчитесь експериментам і мисленню поза шаблонами, виходу за межі стереотипів.

4. Управління людьми

Як-то кажуть, король без імперії – не король, точно так же і лідеру потрібна команда для досягнення мети. А це можливо лиш, якщо керівник володіє навичками управління людьми. 

“Ну, я ж не лідер/не керівник/не директор компанії”, – подумаєте ви і проскролите далі. А от і дарма: незалежно від вашої професії та роботи, навички управління людьми завжди знадобляться, оскільки великі речі не можна робити поодинці. Не ми радимо, Всесвітній економічний форум радить: навчитись керувати всією командою та підтримувати гармонію між її учасниками. 

Курс Управління людьми і проектами від Освітнього Хабу Києва якраз для молодих керівників. За п’ять модулів ви опануєте базові управлінські навички і дізнаєтеся, як приймати ефективні управлінські рішення та навіщо команді дружній клімат.

5. Взаємодія з іншими

Координація інших є важливою частиною попереднього пункту “Управління людьми”. Успіх команди значною мірою залежить від того, наскільки ефективно ви координуватимете комунікації в команді. Щоб дійсно очолити свою команду та досягти спільних цілей, ви повинні оволодіти цією майстерністю.

Управління комунікаціями в команді обійдеться вам у 1000 гривень. Зате ми матимете змогу дістати відповіді на питання персонально від експертки з конфліктології. А ще навчитесь конструктивно спілкуватися і нейтралізувати “підводні камені” корпоративної комунікації.

6. Емоційний інтелект

Тут мова про здатність контролювати і керувати власними емоціями – і пророблювати такі ж маніпуляції з емоціями інших. 

Для успіху потрібен контроль над власним розумом. Кажуть, оволодіння цією майстерністю – ключ до особистісного і кар’єрного зростання. 

Як і у будь-якій справі, перш ніж контролювати чужі емоції, вам доведеться навчитись контролювати свої. Attention: під впливом на емоції інших ми маємо на увазі створення комфортної атмосфери для спільної роботи команди. А ви про що подумали?

Розробники курсу Емоційний інтелект від Освітнього Хабу Києва обіцяють, що за п’ять модулів ви зможете краще керувати власними емоціями, розвинути емпатію  – і навіть досягти успіху у будь-якій обраній сфері. І все це, лиш приборкавши власні емоції.

7. Уміння сформувати власну думку і приймати рішення

Штучний інтелект все ще не здатний приймати рішення. Попит на цю майстерність поки не повинен знизитися, оскільки це найважливіший навик, дуже потрібний як роботодавцям,так і в особистому житті. Оволодіння цими навичками потребує опанування усіх попередніх, які ми перерахували: критичного мислення, креативності, спостережливості і, найголовніше – сміливості. 

Ось поради від інноваційної платформи онлайн-освіти EDUGET про те, як впоратись з проблемою вибору.

8. Орієнтація на клієнтів (або працівників, якщо мова про команду)

Це та якість, яка з часів 2015 року стала менш важливою, посунувшись на одну позицію вниз і опинившись на восьмому місці в списку скілів. 

У контексті команди вона все ще визначає якість вашого керівництва. Якщо ви не зможете оволодіти цією майстерністю, то втратите довіру та вірність підлеглого. А справжній лідер  – це той, хто допомагає своїй команді рости, не залишаючи нікого позаду. 

9. Уміння вести перемовини

Ця навичка здається дуже олдскульною, родом ніби ще з часів Дейла Карнегі. Але все ще укладання угоди без суперечок є ключовим умінням у веденні перемовин. Якщо ви не вмієте домовлятись, як же ви збираєтесь отримати те, чого хочете?

Тактичність і в той же час вміння сперечатися, вміння переконливо подати власні цілі – все це допоможе залишитись у виграші і під час укладання багатомільйонної угоди, і у приватному житті. 

Як вести перемовини від Coursera – суперпопулярний курс щодо стратегій та навичок від мічіганських професорів. Але тримайтесь, якщо раптом з англійською у вас не дуже! Бо лекції записані саме англійською. 

10. Гнучкість мислення

Аналітичне мислення керується логікою та послідовністю, а от здатність гнучко мислити застосовують, коли звичні рішення не спрацюють. Якщо ви можете відмовитись від зручної ідеї без зайвих слів, піддаєте сумніву усталені твердження, здатні поєднувати ідеї зі, здавалось би, різних сфер життя, то вітаємо – ви таки власник гнучкого розуму. Якщо ні, розвивайте в собі цю здатність.

Наприклад, прочитавши для початку статтю від експертної української платформи Career Hub про звички, які можуть розвинути гнучкість мислення

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі