Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Які 10 навичок знадобляться вам у 2020 році і де їх прокачати

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

“Більше людського” у вміннях, – так, якщо коротко, виглядають рекомендації експертів Всесвітнього економічного форуму, що тривав у Давосі 21-24 січня. 

Ще п’ять років тому аж третина з навичок, які будуть актуальні в 2020 році, пленталась у списку топ-10 на останніх позиціях. Аж тут, через п’ять років, креативність “стрибнула” на третє місце замість десятого, а критичне мислення – на друге замість четвертого

Щоб бадьоро рухатися кар’єрними сходами у 2020 році, коли роботизування діяльності наступає на п’яти, вам доведеться розвинути в собі більше людських якостей – як би дивно це не звучало. 

Ми у “ШоТам” разом з топ-10 кар’єрних вмінь за версією Давосу-2020 знайшли для вас і україномовні курси та рекомендації, як ці вміння прокачати. 

1. Комплексне розв’язання проблем.

У світі Big Data та штучного інтелекту комп’ютери потроху забирають роботу в людей, як колись Промислова революція замінила коней автомобілями. 

Проте машини все ще не надто розумні для вирішення складних проблем. І тому комплексне вирішення проблем сьогодні – навичка № 1, якою повинна володіти кожна людина. 

Немає конкретних правил або курсів, які ви повинні дотримуватися, щоб опанувати цю навичку. Думаємо, найкращий спосіб опанувати нею – робота “в полі”. Тобто, не боятись брати на себе відповідальність, шукати розв’язання проблем, аж поки не знайдете правильного підходу.

2. Критичне мислення.

Ви, мабуть, і самі знаєте, що з’явилися тисячі альтернативних джерел отримати необхідну інформацію, і слова “почув в новинах” перестають бути свідченням того, що почуті дані були достовірними. 

Мислити критично означає самостійно вивчати та аналізувати дані, з якими вам доводиться мати справу. І мати змогу зробити з цієї інформації ефективні для роботи висновки, не покладаючись на чужі думки. Тут від вас знадобиться терпіння і спостережливість. 

Онлайн-курс Наука повсякденного мислення від освітньої платформи Prometheus допоможе вивчити, чому люди вірять у неправдоподібні речі і як приймати зважені рішення. Тут ви отримаєте інструменти для формування незалежного аналітичного мислення, навчитесь відокремлювати факти від власного досвіду.

3. Креативність

Штучний інтелект допомагає нам прискорити темпи виробництва, але все ще не може бути креативним. На відміну від його творців – людей. Роботодавці прагнуть, аби їх працівники реалізували нові ідеї та вміли мислити поза рамками. 

За даними Світового економічного форумі у Давосі, креативність завершує трійку топових компетенцій, що будуть актуальні у найближчомуу десятилітті.  

Тому необхідно тренувати у собі вміння генерувати ідеї, бути відкритим до всього нового, шукати кілька підходів до вирішення однієї і тієї ж проблеми.

На курсі Креативне мислення від Відкритого університету Майдану (ВУМ ) за 19 занять ви навчитесь експериментам і мисленню поза шаблонами, виходу за межі стереотипів.

4. Управління людьми

Як-то кажуть, король без імперії – не король, точно так же і лідеру потрібна команда для досягнення мети. А це можливо лиш, якщо керівник володіє навичками управління людьми. 

“Ну, я ж не лідер/не керівник/не директор компанії”, – подумаєте ви і проскролите далі. А от і дарма: незалежно від вашої професії та роботи, навички управління людьми завжди знадобляться, оскільки великі речі не можна робити поодинці. Не ми радимо, Всесвітній економічний форум радить: навчитись керувати всією командою та підтримувати гармонію між її учасниками. 

Курс Управління людьми і проектами від Освітнього Хабу Києва якраз для молодих керівників. За п’ять модулів ви опануєте базові управлінські навички і дізнаєтеся, як приймати ефективні управлінські рішення та навіщо команді дружній клімат.

5. Взаємодія з іншими

Координація інших є важливою частиною попереднього пункту “Управління людьми”. Успіх команди значною мірою залежить від того, наскільки ефективно ви координуватимете комунікації в команді. Щоб дійсно очолити свою команду та досягти спільних цілей, ви повинні оволодіти цією майстерністю.

Управління комунікаціями в команді обійдеться вам у 1000 гривень. Зате ми матимете змогу дістати відповіді на питання персонально від експертки з конфліктології. А ще навчитесь конструктивно спілкуватися і нейтралізувати “підводні камені” корпоративної комунікації.

6. Емоційний інтелект

Тут мова про здатність контролювати і керувати власними емоціями – і пророблювати такі ж маніпуляції з емоціями інших. 

Для успіху потрібен контроль над власним розумом. Кажуть, оволодіння цією майстерністю – ключ до особистісного і кар’єрного зростання. 

Як і у будь-якій справі, перш ніж контролювати чужі емоції, вам доведеться навчитись контролювати свої. Attention: під впливом на емоції інших ми маємо на увазі створення комфортної атмосфери для спільної роботи команди. А ви про що подумали?

Розробники курсу Емоційний інтелект від Освітнього Хабу Києва обіцяють, що за п’ять модулів ви зможете краще керувати власними емоціями, розвинути емпатію  – і навіть досягти успіху у будь-якій обраній сфері. І все це, лиш приборкавши власні емоції.

7. Уміння сформувати власну думку і приймати рішення

Штучний інтелект все ще не здатний приймати рішення. Попит на цю майстерність поки не повинен знизитися, оскільки це найважливіший навик, дуже потрібний як роботодавцям,так і в особистому житті. Оволодіння цими навичками потребує опанування усіх попередніх, які ми перерахували: критичного мислення, креативності, спостережливості і, найголовніше – сміливості. 

Ось поради від інноваційної платформи онлайн-освіти EDUGET про те, як впоратись з проблемою вибору.

8. Орієнтація на клієнтів (або працівників, якщо мова про команду)

Це та якість, яка з часів 2015 року стала менш важливою, посунувшись на одну позицію вниз і опинившись на восьмому місці в списку скілів. 

У контексті команди вона все ще визначає якість вашого керівництва. Якщо ви не зможете оволодіти цією майстерністю, то втратите довіру та вірність підлеглого. А справжній лідер  – це той, хто допомагає своїй команді рости, не залишаючи нікого позаду. 

9. Уміння вести перемовини

Ця навичка здається дуже олдскульною, родом ніби ще з часів Дейла Карнегі. Але все ще укладання угоди без суперечок є ключовим умінням у веденні перемовин. Якщо ви не вмієте домовлятись, як же ви збираєтесь отримати те, чого хочете?

Тактичність і в той же час вміння сперечатися, вміння переконливо подати власні цілі – все це допоможе залишитись у виграші і під час укладання багатомільйонної угоди, і у приватному житті. 

Як вести перемовини від Coursera – суперпопулярний курс щодо стратегій та навичок від мічіганських професорів. Але тримайтесь, якщо раптом з англійською у вас не дуже! Бо лекції записані саме англійською. 

10. Гнучкість мислення

Аналітичне мислення керується логікою та послідовністю, а от здатність гнучко мислити застосовують, коли звичні рішення не спрацюють. Якщо ви можете відмовитись від зручної ідеї без зайвих слів, піддаєте сумніву усталені твердження, здатні поєднувати ідеї зі, здавалось би, різних сфер життя, то вітаємо – ви таки власник гнучкого розуму. Якщо ні, розвивайте в собі цю здатність.

Наприклад, прочитавши для початку статтю від експертної української платформи Career Hub про звички, які можуть розвинути гнучкість мислення

Економіка

Україна підписала угоду про участь у єдиному ринку ЄС

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна підписала угоду з Європейським Союзом щодо участі у програмі Єдиний ринок.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй фейсбук-сторінці після спільного брифінгу з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн брифінгу у Києві.

«Бюджет програми складає 4,2 млрд євро, а один із її основних компонентів – розвиток конкурентоспроможності бізнесу. Наша участь у цьому проєкті сприятиме додатковій підтримці українських підприємців, які є фундаментом нашої економіки», – написав Шмигаль.

Семирічна (2021-2027) програма «Єдиний ринок» покликана спростити доступ до ринків країн ЄС, сприяти бізнесу та його розвитку, конкурентоспроможності й стійкості компаній та цілих секторів економіки.

Читайте такожЧи є сенс хендмейдеру стартувати на Pinkoi, Bonanza чи Amazon Handmade?

Під час брифінгу Шмигаль відзначив, що ця програма спрямована на забезпечення зеленого та цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентоспроможності українського бізнесу.

Також Україна і ЄС уклали меморандум щодо стратегічного партнерства у сфері відновлюваних газів, біометану, водню та інших синтетичних газів.

Нагадаємо, упродовж 2022-го року Україна розширила міжнародні ринки збуту та почала експортувати продукцію тваринного походження до 12 країн світу.

Окрім того, Міністерство фінансів України отримало міжнародну нагороду Risk Awards 2023 у номінації «Ризик-менеджер року з суверенних активів».

Фото: Getty Images.

Читати далі

Економіка

Переселенка з Маріуполя за грант відкрила у Львові квіткову крамницю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Переселенка з Маріуполя пані Олена за грантові гроші відкрила у Львові квіткову крамницю.

Історію Олени розповіли на фейсбук-сторінці Данської ради у справах біженців/DRC.

«У Маріуполі у нас залишились теплиці з петуніями, чорнобривцями та іншими квітами, магазини, уся техніка. До 24 лютого ми займались озелененням та ландшафтними роботами, але довелось у Львові починати все з нуля — з квіткового магазину», — розповідає Олена, власниця квіткової крамниці «Азалія».

Магазин вже має мережу постійних клієнтів, які цінують його завдяки великому асортименту різних квітів та рослин. Зараз магазин готується до свят, очікуючи ажіотаж на День Святого Валентина, а там і 8 березня.

Дивіться відео: 9-річний переселенець організував бізнес із вирощування рослин

«Завдяки гранту від DRC ми змогли закупити необхідне обладнання як для магазину, продавців, бухгалтерії, так і для вирощування самих рослин. Я зараз сама готую публікації для соціальних мереж, намагаюсь їх просувати. Плануємо в майбутньому запустити доставку та налаштувати рекламу, розробити фірмові візитівки, аби про нас дізнавалось все більше і більше людей», — каже Олена.

Завітати до магазину можна за адресою: Львів, вул. Городоцька, 84, Львів.

Підтримка стала можливою завдяки фінансуванню від уряду Швейцарії, що надана через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва, а також уряду Великої Британії.

Нагадаємо, ШоТам розповідав, як маріупольчанка відкрила у Львові квіткову крамничку і чекає з полону коханого.

Також ми розповідали, як переселенець із Слов’янська став квіткарем та вигадав букет для перемоги.

Фото: facebook.com/DRCinUA.

Читати далі

Економіка

Українських бджіл і бджолопакети експортуватимуть до Канади

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Держпродспоживслужба та Канадське агентство інспекції харчових продуктів (CFIA) погодили форму ветеринарного сертифікату для експорту бджолопакетів до Канади.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Сертифікат дає змогу українським виробникам експортувати до Канади не лише бджолиних маток, а й живих бджіл.

Методичні рекомендації для експорту бджолиних маток та бджолопакетів з України до Канади можна знайти за посиланням.

Відзначимо, що бджолопакет – це невелика, але повноцінна сім’я бджіл, яка містить не менше трьох кілограмів корму, дві і більше рамки з друкованим розплодом і близько 1,2-1,5 кг самих бджіл.

Читайте також: Від маленького хобі до промислових масштабів. Як працюють гранти для ветеранів? Досвід бджоляра з Маріуполя

Нагадаємо, на Київщині з’явиться перша у світі ІТ-пасіка українсько-польських розробників AmoHive.

Також ми розповідали, як бджоляр з Миколаївщини відновив зруйновану окупантами пасіку та налагодив експорт меду до Нідерландів.

Окрім того, в Інституті бджільництва імені П.І. Прокоповича науковці вивели новий внутрішньопородний тип української степової породи бджіл — «Гадяцький».

Фото: dpss.gov.ua.

Читати далі