Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Які 10 навичок знадобляться вам у 2020 році і де їх прокачати

Опубліковано

“Більше людського” у вміннях, – так, якщо коротко, виглядають рекомендації експертів Всесвітнього економічного форуму, що тривав у Давосі 21-24 січня. 

Ще п’ять років тому аж третина з навичок, які будуть актуальні в 2020 році, пленталась у списку топ-10 на останніх позиціях. Аж тут, через п’ять років, креативність “стрибнула” на третє місце замість десятого, а критичне мислення – на друге замість четвертого

Щоб бадьоро рухатися кар’єрними сходами у 2020 році, коли роботизування діяльності наступає на п’яти, вам доведеться розвинути в собі більше людських якостей – як би дивно це не звучало. 

Ми у “ШоТам” разом з топ-10 кар’єрних вмінь за версією Давосу-2020 знайшли для вас і україномовні курси та рекомендації, як ці вміння прокачати. 

1. Комплексне вирішення проблем.

У світі Big Data та штучного інтелекту комп’ютери потроху забирають роботу в людей, як колись Промислова революція замінила коней автомобілями. 

Проте машини все ще не надто розумні для вирішення складних проблем. І тому комплексне вирішення проблем сьогодні – навичка № 1, якою повинна володіти кожна людина. 

Немає конкретних правил або курсів, які ви повинні дотримуватися, щоб опанувати цю навичку. Думаємо, найкращий спосіб оволодіти нею – робота “в полі”. Тобто, не боятись брати на себе відповідальність, шукати вирішення проблем, аж поки не знайдете правильного підходу.

2. Критичне мислення.

Ви, мабуть, і самі знаєте, що з’явилися тисячі альтернативних джерел отримати необхідну інформацію, і слова “почув в новинах” перестають бути свідченням того, що почуті дані були достовірними. 

Мислити критично означає самостійно вивчати та аналізувати дані, з якими вам доводиться мати справу. І мати змогу зробити з цієї інформації ефективні для роботи висновки, не покладаючись на чужі думки. Тут від вас знадобиться терпіння і спостережливість. 

Онлайн-курс Наука повсякденного мислення від освітньої платформи Prometheus допоможе вивчити, чому люди вірять у неправдоподібні речі і як приймати зважені рішення. Тут ви отримаєте інструменти для формування незалежного аналітичного мислення, навчитесь відокремлювати факти від власного досвіду.

3. Креативність

Штучний інтелект допомагає нам прискорити темпи виробництва, але все ще не може бути креативним. На відміну від його творців – людей. Роботодавці прагнуть, аби їх працівники реалізували нові ідеї та вміли мислити поза рамками. 

За даними Світового економічного форумі у Давосі, креативність завершує трійку топових компетенцій, що будуть актуальні у найближчомуу десятилітті.  

Тому необхідно тренувати у собі вміння генерувати ідеї, бути відкритим до всього нового, шукати кілька підходів до вирішення однієї і тієї ж проблеми.

На курсі Креативне мислення від Відкритого університету Майдану (ВУМ ) за 19 занять ви навчитесь експериментам і мисленню поза шаблонами, виходу за межі стереотипів.

4. Управління людьми

Як-то кажуть, король без імперії – не король, точно так же і лідеру потрібна команда для досягнення мети. А це можливо лиш, якщо керівник володіє навичками управління людьми. 

“Ну, я ж не лідер/не керівник/не директор компанії”, – подумаєте ви і проскролите далі. А от і дарма: незалежно від вашої професії та роботи, навички управління людьми завжди знадобляться, оскільки великі речі не можна робити поодинці. Не ми радимо, Всесвітній економічний форум радить: навчитись керувати всією командою та підтримувати гармонію між її учасниками. 

Курс Управління людьми і проектами від Освітнього Хабу Києва якраз для молодих керівників. За п’ять модулів ви опануєте базові управлінські навички і дізнаєтеся, як приймати ефективні управлінські рішення та навіщо команді дружній клімат.

5. Взаємодія з іншими

Координація інших є важливою частиною попереднього пункту “Управління людьми”. Успіх команди значною мірою залежить від того, наскільки ефективно ви координуватимете комунікації в команді. Щоб дійсно очолити свою команду та досягти спільних цілей, ви повинні оволодіти цією майстерністю.

Управління комунікаціями в команді обійдеться вам у 1000 гривень. Зате ми матимете змогу дістати відповіді на питання персонально від експертки з конфліктології. А ще навчитесь конструктивно спілкуватися і нейтралізувати “підводні камені” корпоративної комунікації.

6. Емоційний інтелект

Тут мова про здатність контролювати і керувати власними емоціями – і пророблювати такі ж маніпуляції з емоціями інших. 

Для успіху потрібен контроль над власним розумом. Кажуть, оволодіння цією майстерністю – ключ до особистісного і кар’єрного зростання. 

Як і у будь-якій справі, перш ніж контролювати чужі емоції, вам доведеться навчитись контролювати свої. Attention: під впливом на емоції інших ми маємо на увазі створення комфортної атмосфери для спільної роботи команди. А ви про що подумали?

Розробники курсу Емоційний інтелект від Освітнього Хабу Києва обіцяють, що за п’ять модулів ви зможете краще керувати власними емоціями, розвинути емпатію  – і навіть досягти успіху у будь-якій обраній сфері. І все це, лиш приборкавши власні емоції.

7. Уміння сформувати власну думку і приймати рішення

Штучний інтелект все ще не здатний приймати рішення. Попит на цю майстерність поки не повинен знизитися, оскільки це найважливіший навик, дуже потрібний як роботодавцям,так і в особистому житті. Оволодіння цими навичками потребує опанування усіх попередніх, які ми перерахували: критичного мислення, креативності, спостережливості і, найголовніше – сміливості. 

Ось поради від інноваційної платформи онлайн-освіти EDUGET про те, як впоратись з проблемою вибору.

8. Орієнтація на клієнтів (або працівників, якщо мова про команду)

Це та якість, яка з часів 2015 року стала менш важливою, посунувшись на одну позицію вниз і опинившись на восьмому місці в списку скілів. 

У контексті команди вона все ще визначає якість вашого керівництва. Якщо ви не зможете оволодіти цією майстерністю, то втратите довіру та вірність підлеглого. А справжній лідер  – це той, хто допомагає своїй команді рости, не залишаючи нікого позаду. 

9. Уміння вести перемовини

Ця навичка здається дуже олдскульною, родом ніби ще з часів Дейла Карнегі. Але все ще укладання угоди без суперечок є ключовим умінням у веденні перемовин. Якщо ви не вмієте домовлятись, як же ви збираєтесь отримати те, чого хочете?

Тактичність і в той же час вміння сперечатися, вміння переконливо подати власні цілі – все це допоможе залишитись у виграші і під час укладання багатомільйонної угоди, і у приватному житті. 

Як вести перемовини від Coursera – суперпопулярний курс щодо стратегій та навичок від мічіганських професорів. Але тримайтесь, якщо раптом з англійською у вас не дуже! Бо лекції записані саме англійською. 

10. Гнучкість мислення

Аналітичне мислення керується логікою та послідовністю, а от здатність гнучко мислити застосовують, коли звичні рішення не спрацюють. Якщо ви можете відмовитись від зручної ідеї без зайвих слів, піддаєте сумніву усталені твердження, здатні поєднувати ідеї зі, здавалось би, різних сфер життя, то вітаємо – ви таки власник гнучкого розуму. Якщо ні, розвивайте в собі цю здатність.

Наприклад, прочитавши для початку статтю від експертної української платформи Career Hub про звички, які можуть розвинути гнучкість мислення

10.02.2020

Економіка

Укравтодор показав повністю відремонтовану дорогу на Житомирщині (ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано

На Житомирщині ввели в експлуатацію 15-тикілометрову ділянку автодороги М-21. Про це повідомили в облдержадміністрації.

Автодорога М-21 Виступовичі-Житомир-Могилів-Подільський (через Вінницю) має протяжність в межах Житомирської області 224,5 км та є частиною Міжнародного транспортного коридору, який з’єднує Україну з Республікою Білорусь та Молдовою. 

А/д М-21, км 158-173

Ремонт завершено – насолоджуйтесь :)Шлях М-21 Виступовичі – Житомир-Могилів-Подільський (від м. Житомира до смт Черняхів)

Geplaatst door Служба автомобільних доріг у Житомирській області op Woensdag 16 september 2020

Вкрай незадовільний стан покриття мала ділянка км 158+000 – км 173+000 протяжністю 15,0 км. Упродовж 2019-2020 років ділянку відремонтували. 

Читайте також: Укравтодор показав відремонтований туристичний шлях на Прикарпатті (ФОТО)

“Фактично виконано робіт на суму 145 167 783,78 грн. На сьогодні даний об‘єкт введено в експлуатацію”, – йдеться у повідомленні.

Загалом за Програмою «Велике будівництво» у Житомирській області передбачено виконання 107 об’єктів: ремонт/реконструкція 7 приймальних відділень лікарень, будівництво 24 амбулаторій, 11 шкіл, 6 садочків, 6 стадіонів/об’єктів спорту, а також капітальний ремонт 53 об’єктів дорожнього господарства.

Фото: oda.zht.gov.ua, відео: facebook.com/ztSAD

Читати далі

Економіка

Сільпо відкрив супермаркет, присвячений Ніколі Теслі (ФОТО)

Опубліковано

У Дніпрі з’явився супермаркет Сільпо, на оформлення якого надихнув відомий вчений Нікола Тесла. Тут можна дізнатися про вежу Ворденкліф, плазмову лампу, котушки, що генерують електричні розряди, та інші винаходи Тесли, які змінили світ. Про це повідомила RAU.

Чим особливий супермаркет?

Зазначається, що супермаркет розмістився в ТРК Апполо на вулиці Титова, 36, і зайняв більше 2300 кв. м площі. Вже на вході в магазин відвідувачів зустрічає статуя Тесли з котом і голубами, яких він дуже любив. 

При цьому біля кожної інсталяції вказано «номер телефону науковця». Зателефонувавши, гості супермаркету зможуть почути голос Ніколи, який розповість захопливі історії про свої винаходи.

Читайте також: У Миколаєві відкрили дизайнерський Сільпо у стилі Сицилії (ФОТО)

І, звісно ж, на 2320 кв. м торгового залу наші гості знайдуть і піцерію, і Лавку традицій, і Власну кондитерську, і великий асортимент продуктів.

«Ми продовжуємо розвивати формат, в якому супермаркет — значно більше, ніж місце, де ви обираєте чи купуєте продукти. Це місце для нових вражень, для хороших емоцій і навіть нових знань. Ми вже бачимо, з яким захопленням діти «дзвонять» Теслі у дніпровському супермаркеті. Важко уявити більш вдалий спосіб, щоб захопити когось історією великих винаходів», – розповідає директор з маркетингу Сільпо Катерина Огуряєва.

Бруклінський міст і патенти винаходів

Відвідувачі магазину можуть знайти і Бруклінський міст. Тесла казав, що може легко зруйнувати його за допомогою одного зі своїх винаходів. Науковець не пояснив, як саме йому б це вдалося, але про цю ідею з ним також можна поговорити телефоном.

Крім цього, у залі супермаркету гості знайдуть патенти винаходів Тесли, вольтметри, лампочки, розповідь про революцію, спричинену дослідженням змінного струму, стилізовані вивіски й написи на стінах, що знайомлять із життям видатного винахідника, його захопленнями й дивацтвами.

Нагадаємо, що Cільпо — один із небагатьох у світі великих мережевих продуктових рітейлерів, який створює індивідуальний тематичний дизайн для кожного магазину. В 2020 році три дизайнерські супермаркети Сільпо вчетверте увійшли в рейтинг Europe’s Finest Store – перелік найкращих інноваційних дизайнів європейських магазинів за версією European Supermarket Magazine.

Довідка. Сільпо — одна з найбільших національних мереж продовольчих супермаркетів України. Заснована в 1998 році. Станом на серпень 2020-го нараховує 265 супермаркетів, в тому числі 4 делікатес-маркети Le Silpo. В компанії діє проект підтримки та розвитку малих українських виробників Лавка традицій, продукцію яких можна придбати в Сільпо і делікатес-маркетах Le Silpo. Мережа входить до однієї з найбільших торгово-промислових груп України – Fozzy Group.

Читати далі

Економіка

На Запоріжжі за 50 мільйонів відремонтують міст (ФОТО)

Опубліковано

У межах проєкту “Велике Будівництво” в Мелітопольському районі Запорізької області розпочато капітальний ремонт мосту через р. Молочна, повідомляє Укрінформ.

Зазначається, що вартість робіт складає 50 млн гривень.

“На дорозі М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ (на м. Таганрог) розпочато капітальний ремонт мосту через р. Молочна, який розташований поблизу м. Мелітополь”, – розповідають у Службі автомобільних доріг в Запорізькій області.

Читайте також: На Закарпатті добудовують міст-довгобуд із 16-річною історією (ВІДЕО)

Що це за міст? 

міст збудували і ввели в експлуатацію в 1969 році. Треба зазначити, що з того часу і до тепер капітальний ремонт мосту не виконувався. Нині перехід в аварійному стані та потребує негайного ремонту.

Згідно з даними сайту електронних державних закупівель ProZorro, тендер на виконання робіт було оголошено в червні 2020 року. Стартова ціна лоту – понад 54 млн гривень. В результаті торгів перемогу отримало ТОВ “Мостобудівельний загін № 112”, яке погодилось виконати роботи за 50 млн гривень.

Згідно  з підписаним договором термін завершення робіт – до 23 березня 2021 року, але підрядна організація зобов’язується будівельні роботи провести посиленими темпами та завершити до кінця листопада поточного року.

Фото: facebook.com

Читати далі

Економіка

На Львівщині будують логістичний центр на дві тисячі робочих місць (ФОТО)

Опубліковано

На Львівщині триває будівництво логістичного центру. Про це повідомили в Офісі президента.

Як розповів співвласник підприємства Андрій Панас, особливістю цього комплексу є те, що значну його частину становитимуть високотехнологічні середньо- та низькотемпературні склади. 

Тут будується 63 тис. кв. м сучасних сухих складських приміщень та 21 тис. кв. м – холодильних.

Загалом підприємство дасть роботу двом тисячам працівників з конкурентною заробітною платою від 18 тис. грн. 

Приміщення є першою чергою логістичного центру, і склад є найбільшим на заході України. Якщо будуть побудовані всі черги – може стати найбільшим у країні.

Читайте також: На Тернопільщині запустили завод для заморозки ягід та фруктів

Будівництвом займається львівський холдинг «Протек», до складу якого входять кілька компаній, зокрема дистриб’ютор відомих міжнародних та українських виробників харчів та напоїв «Львівська пивна компанія», логістична компанія «Овертранс», будівельна компанія «Протек Девелопмент» та «Логістик Груп» – однин з найбільших в Україні операторів вторинної сировини.

Фото: president.gov.ua

Читати далі

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.