

Економіка і бізнес
Із будівництвом сміттєпереробного заводу на Закарпатті допоможе румунська фірма
Румунська компанія SC ALPIN RECYCLING SRL запропонувала допомогу в будівництві сміттєпереробного заводу на території Закарпатської області. Про це повідомляє пресслужба ОДА.
“Заступник голови ОДА Віталій Цвігун провів зустріч із представниками румунської компанії SC ALPIN RECYCLING SRL, яка пропонує допомогу. Зокрема у виготовленні проектно-кошторисної документації для будівництва сміттєпереробного заводу на території Закарпатської області”, – йдеться у повідомленні.
Також обговорили питання поводження із відходами, транскордонні перевезення небезпечних відходів та їх утилізації/видалення.
“Закарпаття зацікавлене у будівництві сміттєпереробного заводу. Окрім того, до 15 вересня у нас буде затверджений план про поводження з ТПВ до 2030 року, від чого ми можемо відштовхуватися”, – наголосив Віталій Цвігун.
Умови будівництва заводу
– будівництво заводу з переробки ТПВ із дотриманням усіх європейських екологічних норм;
– кінцевий результат переробки: продукція, яку можна далі використовувати до прикладу в будівництві або ж вироблення додаткової енергії;
– створення робочих місць;
– проєкт із найменшим часом окупності».
Відтак сторони домовилися протягом одного тижня провести переговори, створити робочу групу із представниками обох сторін. Далі працюватимуть над визначенням зони-району, територію якого має охопити проєкт. Це важливо для визначення потужностей сміттєпереробного заводу.
Яка ситуація зі сміттям?
На території Закарпаття щорічно утворюється близько 300 тисяч тонн твердих побутових відходів, із яких майже 100% вивозяться на сміттєзвалища області. Наявна структура з поводженням з ТПВ застаріла та виснажена.
Більшість діючих місць видалення відходів вичерпали свої потужності, заповнені на 80-85%, а терміни експлуатації сміттєзвалищ Виноградова, Берегова, Сваляви та полігону ТПВ Ужгорода закінчився.
Фото: carpathia.gov.ua
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay