

Економіка і бізнес
Італійці висадили на Київщині сад мигдалю
Італійська компанія заклала в Київській області перший інтенсивний сад мигдалю, повідомляє EastFruit.
105 га саду
Висадили італійські саджанці мигдалю із закритою кореневою системою. Площа саду становить близько 105 га.
Перші саджанці мигдалю були посаджені в вересні 2018 р., а останні — на початку червня цього року. В саду встановлена система крапельного зрошення і кожен саджанець має опору.
Партнером проекту виступає італійська компанія Besana (Безана), а технологічний супровід проекту надають італійські агрономи-горіховоди, які спеціалізуються на мигдалі, фундуку і волоському горісі.

Що відомо про компанію?
Компанія Besana займається горіховим бізнесом з 1921 року і на даний момент переробляє щорічно близько 25 тис. т горіхів і сухофруктів/рік.
Компанія Besana також активно працює в Україні з виробниками фундука, активно просуваючи на ринку свої саджанці і пропонуючи технологічний супровід. Фахівці компанії також вивчають можливості вирощування фісташки в умовах південних регіонів України, перш за все Одеської та Херсонської областей.
Чим корисний мигдаль?
Мигдаль добре відомий любителям горіхів своїм смаком, ситністю і поживністю. Також мигдаль широко використовують в кондитерських виробах.
Вживання горіхів солодкого мигдалю допомагає в лікуванні виразкової хвороби шлунка, гастриту, дванадцятипалої кишки. Ядра мигдалю з цукром лікарі призначають при безсонні і анемії . Регулярне вживання халви з мигдалю допомагає у відновленні організму після операцій.
Читайте також: На Волині подружжя заробляє на фундуку 23 000 євро
Вартість мигдалю в Україні -10,11 доларів за кілограм. На думку експертів, за останні роки попит на мигдаль у всьому світі виріс приблизно на 200%, тому цей бізнес в південних регіонах має великий потенціал. Але на жаль, нині велика частина мигдального ядра в нашу країну ввозиться з-за кордону, хоча є можливості істотного збільшення обсягу виробництва вітчизняного продукту.
За результатами досліджень, які проводилися в Нікітському ботанічному саду — Національному науковому центрі, рекомендується використовувати в селекційній роботі і для впровадження у виробництво в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях сорти мигдалю Антик, Аян, Делон і Центр, що відрізняються пізнім цвітінням і стабільною врожайністю.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay