

Суспільство
Італійці випустили атлас традиційних продуктів і страв України
Італійський Університет гастрономічних наук випустив атлас «Ковчег смаку в Україні» – унікальний каталог українських традиційних продуктів і страв.
Атлас опублікували у відкритому доступі.
Такі атласи створюють із 2017 року в межах руху Slow Food, мета якого – запобігти зникненню місцевих харчових культур і протидіяти швидкому харчуванню. Кожне видання базується на дослідженнях тієї чи іншої локальної гастрокультури. До України вже було видано кулінарні атласи Албанії, Бразилії, Естонії, Кенії, Мексики, Нідерландів, Перу та Танзанії.
«Міжнародна некомерційна організація Slow Food оголошує про запуск в Україні одного зі своїх ключових проектів – Ковчег Смаку. Це свого роду Червона книга продуктів харчування, в яку входять локальні продукти і традиційні методи їх приготування, що знаходяться на межі зникнення», – зазначають в організації Slow Food.

Український атлас складається зі 218 сторінок та 85 традиційних продуктів, тварин (особливі види бджіл, рогатої худоби, риби) і страв України, інформації про їхні регіональні особливості, зв’язок з біокультурним простором, способи застосування чи приготування.
Крім того, в атласі є чимало рецептів традиційних страв, зокрема львівський сирник, узвар, паска, гайоші, шкваркові погачі чи яворівський пиріг. Одну з передмов до видання написав шефкухар Євген Клопотенко, який зізнався: близько 20% продуктів, описаних у каталозі, стали для нього відкриттям.
Читайте також: Нудить він консервів? Діставайте фету. Пʼять рецептів на випадок блекауту від Євгена Клопотенка
«Після кількох експедицій Україною та багаторічних досліджень, мені здавалося, що я знаю все про національну гастрономію. Однак близько 20% продуктів, які описані у цьому каталозі, стали для мене приємним відкриттям і цінною знахідкою. Я буду готувати, смакувати та відроджувати страви із цих продуктів. Щоб через зв’язок із минулим країни, впливати на формування її майбутнього», – написав Клопотенко.
Нагадаємо, на Святвечір перед Різдвом в ресторані української кухні YoY у Дубаї встановили світовий рекорд – там виготовили найдовший торт «Смерекова Хата».
Також український виробник яєчних продуктів «Овостар» вперше в Україні представив на ринку продукцію у категорії Ready-to-Cook – яйце варене очищене.
Фото: з відкритих джерел.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ