Суспільство
ІТ-армія України «поклала» Центральний банк РФ
ІТ-армія України вивела з ладу понад 450 російських онлайн-ресурсів за два тижні. Зокрема, Центральний банк РФ та сайти партії «Справедливая Россия – патриоты – за правду»
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації України.
Зокрема, з 15 до 28 серпня ІТ-армія блокувала:
- Центральний банк Росії. Кібератака вивела з ладу головну фінансову установу РФ. Банку довелося відключати свої сервіси та обмін електронними документами. Це паралізувало роботу Центробанку з фінустановами та реєстрами й дестабілізувало роботу банків у Росії.
- Політичну партію «Справедливая Россия – патриоты – за правду». Усі ресурси партії були тимчасово недоступні.
- Популярні онлайн сервіси переказу грошей. ІТ-армія призупинила роботу російських вітчизняних аналогів банківських сервісів, через які росіяни досі могли оформляти міжнародні віртуальні карти і переказувати гроші.
- Російський сайт пошуку роботи SuperJob почав діяти у окупованих регіонах України. Це допомагало росіянам швидко відкривати вакансії та працевлаштовувати “своїх” на окупованих територіях, щоб повноцінно встановити там свою владу. Атака ІТ-армії завадила їхнім планам.
- Рітейл-компанія DNS. Вона дозволяла росіянам безперешкодно незаконно імпортувати українські товари в РФ. ІТ-армія зупинила головний сайт компанії.
- Російські ЗМІ. Айтівці по черзі виводили з ладу великі російські медіа – ТАСС, РИА Новости, МК та їх окремі проєкти. За час простою ці ресурси загалом втратили понад мільйон потенційних споживачів.
- Сайти окупантів у Криму. 24 серпня на головних сторінках російських сайтів, які зараз діють у Криму, ІТ-армія розмістила привітання з Днем Незалежності України
«Айтівці та активісти кіберфронту продовжують виводити з ладу онлайн-ресурси ворога, розхитувати важливі сфери життя рф та послаблювати економіку загарбника», – додали в Мінцифрі.
Нагадаємо, вже за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення волонтери поклали сайт Московської біржі. На це кібер-партизани витратили всього п’ять хвилин.
Раніше ми повідомляли, що у Львівській області планують побудувати IT-містечко для молоді та представників креативних індустрій.
Фото: pixabay.com.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі