Суспільство
Історія життя незламної ГУЛАГом української актриси Марії Капніст (ВІДЕО)
Коли сила духу в тебе у крові! Прапрапра…внучка отамана Сірка графиня Марія Капніст опинилася на засланні через «антирадянську пропаганду». 26 років відмучилась у катівні, а коли повернулася, її не впізнав навіть відданий залицяльник: у свої 44 вона мала вигляд 70-річної.
Утім Марія не лише не здалася, а й зробила успішну кар’єру в українському кіно!
Щоразу, коли вам захочеться опустити руки, згадайте історію цієї української аристократки, яку не змогли зламати ні кремль, ні сталін, ні будь-хто. Історію сильної духом розповідає ШоТам.
26 років каторги, бо не скорилася совєтам! А вона вистояла, ще й зробила кар’єру в українському кіно.
«Я не можу сказати, що я була побита. Вони були побиті мною!», — Марія Капніст, актриса.
Марія Капніст із роду отамана Сірка показала окупантам, що таке сила українського духу. Вона народилася 22 березня 1914 року в родині заможного графа Ростислава Капніста.
Зростала в розкішному маєтку, вчилася, розвивала вокал і мріяла стати актрисою. А потім владу захопили більшовики, батька розстріляли, родинний особняк зруйнували.
Марія з мамою насилу втекли. Їм допомогли кримські татари, переодягнувши у своє вбрання. Та 1937 року Марію заарештували за «антирадянську пропаганду».
За 26 років каторги вона пройшла безліч таборів: від Караганди до Іркутська. Утім ні важка праця у вугільних копальнях, ні побиття й домагання не зламали її.
«У цій жорстокості знайти себе і понести, у здоровому розумінні», — Марія Капніст, актриса.
У неволі Марія народила доньку, але дитину в неї забрали. На волю Марія Капніст вийшла лише в 1956, з початком десталінізації.
Близькі її не впізнали: в свої 44 вона скидалася на бабусю. Без зубів, сива, у глибоченних зморшках — її не впізнав навіть відданий залицяльник. А донька Родислава цуралася, не розуміючи, де мама була стільки років.
Марія подалася до Києва. І там доля дала шанс — її помітив режисер студії Довженка.
«Підходить чоловік такий приємний. Називає мене Марією Ростиславівною: “Я вас дуже прошу, відіграйте роль для мене. Вона цікава така, і ви дивовижно підходите”. Я кажу: “Яку роль?”. — “Ігумені”», — Марія Капніст, актриса.
Читайте також: Нарешті вдома. Що ти знаєш про український Херсон та його боротьбу? (ТЕСТ)
Вона із задоволенням грала відьом, аристократок похилого віку, черниць. Себе іронічно називала «Бабою Ягою» та жартувала над своїм виглядом.
А тим, хто смів глузувати над нею, казала слова, що були наче ляпас: «Не смійтеся над старістю людини, чиєї молодості ви не бачили».
Нагадаємо, 99-річний сотенний УПА отримав звання Героя України.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі