Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/E3HHaDDbVqkSSSSSS

Суспільство

99-річний сотенний УПА отримав звання Героя України (ВІДЕО)

Опубліковано

У віці 99-ти років Мирослав Симчич, відомий за позивним «Кривоніс», отримав звання Героя України. Під його керівництвом повстанці розбивали загони НКВС під Космачем, у Дземброні та наганяли страх на більшовиків, що сунули свого носа до Гуцульщини.

Про Героя України розповідає ШоТам.

«Ми вистоїмо, дамо собі раду і дамо Росії так у чоло, що вона більше не підніметься!», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Він виборював незалежність України, коли ми з вами ще не народилися. Радянські «суди» визнавали його рецидивістом та бунтівником та запроторили до таборів ГУЛАГу на 33 роки.

«За 30 з гаком років у таборах я вивчив їхню психологію. Це люди, які не признають, не мають ані совісті, ані честі», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Мирослав Симчич – легендарний сотенний УПА. Цього року він відсвяткував своє 99-річчя і нарешті отримав звання Героя України.

Йому було лише 22, коли під його командуванням повстанці знищили 400 НКВСівців. Це сталося у 1945 під Космачем. Його позивним був Кривоніс.

«Поранили Мороза, Мороз підкликав Кривоноса, доручив, сказав: “Приймай командування на себе, закінчуй бій”. Цей закінчив переможний бій», — Раїса Симчич, дружина Мирослава.

Після Другої світової він продовжив боротися у підпіллі проти радянського свавілля. В своєму останньому бою у 1948 він знепритомнів у хаті, яку підпалили окупанти.

Лише так більшовикам удалося його полонити і ув’язнити вперше, на 15 років. Попри тортури, Мирослав не просив помилування та не видав побратимів.

У грудні 1963 він вийшов на волю. Однак до рідної Коломиї йому повертатися заборонили, тому оселився в Запоріжжі. Там працював слюсарем на Запоріжсталі, де й познайомився з дружиною.

Читайте також: «Побачив ціль – натиснув кнопку». Як працює український застосунок «єППО», що допомагає ЗСУ збивати ракети окупантів

У них народилося двоє синів, однак незабаром Мирослава заарештували вдруге. Причина: «вновь открывшиеся материалы».

Понад 2 роки він провів у одиночній камері, але на співпрацю з катами не пішов. Його випустили з в’язниці тільки через 17 років, Симчичу було вже 62. А до рідної Коломиї зміг повернутися тільки після відновлення незалежності.

«Треба піднімати весь народ, вимести цю всю номенклатуру залізною мітлою до останнього і, врешті-решт, стати державою, виховати кілька поколінь, які би служили господу Богу і Україні», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

14 жовтня 2022 Президент надав Мирославу Симчичу звання Героя України.

«Я весь час тримався на тому, щоб дожити до кінця, до повної перемоги. Пів перемоги в нас уже є. А пів – на ваших плечах», — Мирослав Симчич (Кривонос), сотенний УПА, Герой України.

Нагадаємо, у Хмельницькому відкрили музей-тир, стилізований під повстанську криївку.

Також ШоТам розповідав, як переселенка відновлює 100-літній будинок зв’язкової УПА на Прикарпатті.

Коментарі

Суспільство

У Києві перейменували вулицю на честь Героя України, який обороняв Азовсталь

Опубліковано

У Києві перейменували вулицю Генерала Наумова, що знаходиться у Святошинському районі столиці. Відтепер вулиця називатиметься Олега Мудрака.

Про це йдеться на сайті Київської міської ради.

Олег Мудрак із позивним «Сухарь» народився і виріс у Києві. Війна почалася для Олега у 2014 році: з початку АТО він став добровольцем та пішов на фронт.

З роками Олег Мудрак був командиром взводу, роти, згодом — командиром 1-го батальйону окремого загону спеціального призначення НГУ «Азов». Герой України боронив Маріуполь та Азовсталь, був учасником Широкинської операції, боїв на Світлодарській дузі, боїв за Дебальцеве та багатьох інших операцій.

Читайте також: На честь героїв та видатних українців: у Чернівцях планують перейменувати понад 60 вулиць

«У травні 2022 року за наказом разом з побратимами вийшов у «почесний полон» до росіян, пережив полон в Оленівці та численні катування. Повернувся під час великого обміну у вересні 2022 року дуже виснаженим та схудлим на понад 40 кг. Від отриманих поранень і тортур серце Олега зупинилось на 36-му році життя вранці 21 лютого 2023 року. Його прах був розвіяний побратимами над Дніпром», — повідомили у міськраді.

Фото: Олег Богачук

Нагадаємо, у Києві на честь героїв-захисників перейменують ще 7 вулиць та провулків.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому проєкт «Поза часом» створює кавер-версії хітів української музики ХХ століття

Опубліковано

У Хмельницькому за підтримки Українського культурного фонду реалізовують проєкт «Поза часом», що спрямований на створення оновлених версій хітів української естради та творів композиторів ХХ століття.

Про це повідомила Хмельницька міська рада

Всі презентації відбудуться у вигляді перформансів у нетипових концертних локаціях та поєднуватимуть музику з елементами театральної вистави, сучасної хореографії, медіамистецтва, фешн-шоу.

Окрім того, проєкт «Поза часом» передбачає кілька концертів з новими альбомами для захисників, які перебувають на лікуванні та реабілітації у медичних закладах міста.

Читайте також: В Івано-Франківську презентували поштову марку до 130-річчя від дня народження Довженка: як вона виглядає

Відеоверсії кожного перформансу будуть у відкритому доступі у мережі Інтернет. Аудіоальбоми переспівів легендарних хітів минулого століття незабаром можна буде послухати на цифрових аудіосервісах APPLE-music, Spotify, Youtube, а також у соцмережах.

Нагадаємо, у Миколаєві оцифрують колекцію графіки з двох музеїв.

Фото: Хмельницька міська рада

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запрацює е-система для відстеження шляху медичного канабісу

Опубліковано

З жовтня в Україні запрацює електронна система для контролю медичного канабісу, яка дозволить відстежувати його шлях від вирощування до ліків.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на eHealth Summit пояснив, що ця система забезпечить пацієнтам доступ до важливих ліків, необхідних при онкології, психічних розладах та інших хворобах.

Електронні рецепти допоможуть контролювати весь процес – від призначення лікарем до отримання ліків в аптеці.

Ляшко також анонсував нові електронні сервіси, які з’являться за 3-6 місяців:

Читайте також: Легалізація медичного канабісу в Україні: що далі? 

  • електронні направлення на реабілітацію;
  • записи про стаціонарну медичну допомогу та лабораторні дослідження;
  • медичні висновки для усиновлення, отримання водійських прав;
  • електронний контроль за ліками від закупівлі до розподілу;
  • черга на ендопротезування;
  • рейтинг для розподілу в інтернатуру;
  • реєстри для харчових добавок, лікарських засобів і ліцензій на медичну практику;
  • електронний кабінет пацієнта, доступний через «Дію».

Нагадаємо, 16 серпня набув чинності закон про легалізацію медичного канабісу, який регулює його використання виключно в медичній, промисловій та науково-технічній діяльності. Цей закон запроваджує чіткі правила для обігу канабісу, зосереджуючи увагу на забезпеченні безпеки та контролю на всіх етапах, від вирощування до використання в медичних цілях.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: