Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нарешті вдома. Що ти знаєш про український Херсон та його боротьбу? (ТЕСТ)

Опубліковано

11 листопада воїни ЗСУ зайшли у Херсон та повернули місто під контроль України. Обласний центр перебував під окупацією понад 250 днів. І протягом усього часу місцеві мешканці продовжували чинити опір росіянам: мітингами, незгодою, патріотичними наліпками та партизанським рухом. Підготували 7 питань про початок окупації, звільнення міста та місцевих героїв.

Коли почалася російська окупація Херсона?

Фото: ВВС.
Правильно! Неправильно!

Після оточення міста росіяни почали заходити в обласний центр одразу з кількох напрямків. Перші бронетранспортери російської армії прорвалися до Херсона 1 березня. А вже 2 березня окупанти перебували у всіх районах міста. Відтоді почалася історія окупації українського міста, що тривала 256 днів.

1 березня, аби завадити просуванню окупантів зі сторони міжнародного та чорнобаївського аеродромів, на місце висунулися бійці Херсонської ТРО. Цей бій став героїчним, але водночас трагічним: сили ворога переважали. Де відбулося зіткнення?

Правильно! Неправильно!

Бій відбувся в Бузковому (Шуменському) парку, поруч із вулицею Нафтовиків. 43 бійці територіальної оборони чинили спротив окупантам. У наших воїнів із собою були лише автомати та «коктейлі Молотова», у окупантів – броньована техніка. Попри це тероборонівці змогли підбити одну БМП, а згодом отримали наказ про відступ. У тому бою 30 героїв віддали свої життя, аби бодай тимчасово зупинити ворога.

Під час однієї з березневих акцій спротиву хтось із місцевих мешканців застрибнув на російський БТР, розмахуючи українським прапором. Це відео миттєво облетіло інтернет та стало символом нескореності Херсона. Знаєте, хто цей безстрашний українець?

Фото: скриншот з відео.
Правильно! Неправильно!

Український правоохоронець Владислав Пастухов став символом нескореності Херсона. Ось, як він згадує той день: «Люди били по броні та намагалися зупинити її. Коли повз мене проїжджав БРТ, я заліз на нього, підняв прапор, який був зі мною. Це саме той прапор, який зберігався в нашому управлінні».

Він – ще один символ незламності Херсона. Легендарний волонтер, який навіть під окупацією збирав кошти на підтримку ЗСУ та на повну гучність вмикав державний гімн. Як його звати?

Фото: Апостроф
Правильно! Неправильно!

Григорій Янченко або ж Дядя Гриша – справді легенда українського Херсона. Попри інвалідність він невтомно підтримував Збройні сили України з 2014 року, збираючи кошти на потреби військових. Продовжував робити це навіть під окупацією й евакуювався з обласного центра лише у вересні.

Херсон має статус Міста-героя України. Коли він його отримав?

Фото: Український південь.
Правильно! Неправильно!

Херсон став Містом-героєм України 6 вересня – за указом президента України Володимира Зеленського. Тоді ж відзнаку отримали міста Волноваха, Гостомель, Маріуполь, Харків та Чернігів.

У квітні 2022 року у Херсоні та інших тимчасово окупованих населених пунктах України почав діяти рух громадського спротиву, першочерговою метою якого був інформаційний опір окупантам. Яку назву отримала ініціатива?

Правильно! Неправильно!

У квітні 2022 року на тимчасово окупованих територіях виник рух громадського опору «Жовта стрічка». 25 квітня координатори руху закликали жителів чіпляти прапори України та жовті стрічки на вулицях і в людних місцях. Того самого дня у тимчасово окупованому Херсоні з'явилися жовті стрічки.

Коли вперше офіційно повідомили, що ЗСУ зайшли в Херсон?

Фото: Ігор Цуркан / Facebook
Правильно! Неправильно!

Офіційна інформація про захід бійців Збройних сил України до Херсона з’явилася 11 листопада. Спочатку про це повідомило Головне управління розвідки, згодом – підтвердили в ОК «Південь». Усі попередні заяви про нібито кілька відбитих у червні вулиць не були офіційними.

Нарешті вдома. Що ти знаєш про український Херсон та його боротьбу? (ТЕСТ)
Херсон вже вдома, на черзі – Крим!
11 листопада – день, що увійде в історію. Віримо, так само під українські прапори повернуться Крим, Маріуполь, Донецьк та інші населені пункти. А цей тест – чудовий привід, аби знову задонатити на ЗСУ.
Херсон вже вдома, на черзі – Крим!
11 листопада – день, що увійде в історію. Віримо, так само під українські прапори повернуться Крим, Маріуполь, Донецьк та інші населені пункти. А цей тест – чудовий привід, аби знову задонатити на ЗСУ.

Поділіться своїми результатами:

Окупація та звільнення Херсона

24 лютого російські війська з Криму вдерлися до Генічеського і Скадовського районів. Протягом перших днів наступу окупанти зайняли кілька найбільших міст: Генічеськ, Скадовськ, Олешки, Каховку, Нову Каховку, Голу Пристань, а також мости через Дніпро і Північнокримський канал та Каховську ГЕС.Вилікувала псоріаз голови, використовуючи простий засібPSORIASIS RELIEF

1 березня росіяни почали артилерійські обстріли Херсона, того самого дня місто опинилося під окупацією. Попри постійний тиск окупантів, переслідування та залякування місцеві мешканці протягом березня виходили на регулярні акції протесту в найбільших містах Херсонської області. Люди закликали росіян покинути українські території, та наголошували, що Херсон – це Україна.

28 червня стало відомо, що російські окупанти почали незаконну видачу російських паспортів в місті та області. Протягом наступних місяців ЗСУ завдавали численних ударів по складах боєприпасів і командних пунктах російських військ у Херсонській області та почали контрнаступ на півдні країни. 11 листопада до міста зайшли ЗСУ: після 256 днів окупації.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі