Економіка і бізнес
Інженери з Миколаєва вирушили у Францію, де будуватимуть флот для прикордонників
23 миколаївські кораблебудівельники вирушили до Франції, щоб будувати флот для українських прикордонників. Йдеться про п’ять катерів для потреб Державної прикордонної служби України.
Про це повідомили у пресслужбі компанії «Нібулон».
Зазначається, що навіть під час війни миколаївські суднобудівельники виконують угоду між Францією та Україною, підписану у 2019 році.
Початок робіт був запланований на лютий 2022 року. Проте у зв’язку з повномасштабним вторгненням виробництво вирішили перенести до Франції з обов’язковим залученням українських корабелів.
До Франції вирушили трубомонтажники, складальники корпусів, механіки, зварювальники, працівники з технічної підтримки, де продовжать виконання міжурядової угоди на потужностях суднобудівної компанії ОСЕА.
Читайте також: Три доби – і можна жити. У Вінниці створюють будинки-лего, які можна зібрати за 72 години. ШоТам дізнався, як це можливо
Українських фахівців буде задіяно в будівництві катерів з нуля – від початку складання палуби до пусконалагоджувальних робіт.
Отримана експертиза дозволить у подальшому здійснювати технічне обслуговування флоту в Україні силами наших спеціалістів.
Завдяки цьому можна підтримувати судна в належному стані та зменшити сукупну вартість володіння флотом, яка в середньому на 70% складається з витрат на обслуговування.
Про Угоду
Міжурядова угода між Францією та Україною є складовою проєкту посилення системи морської безпеки та охорони України. Угода передбачає кредитування урядом Франції та європейськими банками будівництва французьких катерів на суму 136,5 млн євро. Усього Державна прикордонна служба мала отримати 20 патрульних кораблів. Перші три з них уже спущено на воду. П’ять запланованих до реалізації українськими фахівцями мають намір побудувати вже до жовтня 2024 року.
Про майбутні катери
Багатофункціональний катер для потреб ДСНС має всі необхідні засоби для порятунку людей та надання екстреної допомоги на воді, гасіння пожеж, здійснення водолазно-пошукових робіт, очищення вод від забруднень. Судно додатково оснащується обладнанням для здійснення гуманітарного розмінування і транспортування грузів вагою до 1,5 т. Судно розвиває швидкість до 60 км/год, розраховано на екіпаж у складі з чотирьох осіб і виконується повністю з морського алюмінію.
Нагадаємо, миколаївські інженери беруть участь у розробці нового судна CSOV з водневим двигуном.
наприкінці 2022 року Кілійський суднобудівно-судноремонтний завод на Одещині завершив ремонт теплоходу «Херсон».
Раніше ми повідомляли, що розвідувальний корабель «Переяслав» після ремонту вийшов на службу.
Фото: nibulon.com.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі