Суспільство
Інститут лідерства та управління УКУ запустив проєкт підтримки громадських організацій
Інститут лідерства та управління УКУ запустив проєкт «На хмарі» та пропонує безкоштовну підтримку для громадських організацій
Про це ШоТам повідомила команда проєкту.
Відновлення та мотивація
Основною метою проєкту є створення хабу підтримки для ГО, де будь-яка організація зможе знайти підтримку, ресурс та орієнтири для подальшої діяльності. «На хмарі» пропонує щотижневі зустрічі-відновлення: музикотерапія, art-глина, майнфулнес, хендмейд вечори тощо.
Одну з таких зустрічей для організацій – «Створення мапи бажань» – проводить активістка та терапевтка з Харкова Сусанна Караваєва.
«Мій шлях у воєнні часи привів мою родину до Львова цієї осені. З початку війни ми постійно організуємо допомогу у Харкові, але то віртуальний зв‘язок і віртуальна підтримка. Але я мріяла про свою зграю і коло підтримки на місці. Коли я побачила проєкт «На хмарі», він мені відгукнувся саме настроєм своєї зграї і теплого кола», – розповідає Сусана.
«На хмарі» — це середовище, де кожен громадський активіст може відволіктись та розслабитись завдяки творчості, розвагам та нетворкінгу. Також в рамках проєкту є можливість звернутися за безкоштовною психологічною підтримкою, яку надасть психолог від ІЛУ.
«Наша місія — зміцнення громадянського суспільства. Нам важливо, щоб ті організації, які відчувають потребу у підтримці змогли її отримати, саме тому наш проєкт передбачає комплекс вкрай різноманітних заходів, щоб охопити якомога більше запитів організацій», – зазначає керівниця проєкту Олена Бортнічук.
Менторська підтримка
Вкрай важливою для сьогоднішніх викликів частиною проєкту є менторський супровід від команди професіоналів Інституту. Тут допомагають організаціям за чітким та перевіреним алгоритмом, який дійсно сприяє покращенню ефективності діяльності громадських організацій. Отримати безкоштовну експертну допомогу не складно – для цього слід виконати кілька простих кроків:
- записатись на консультацію до Інституту, аби команда змогла визначити «проблемні ділянки» вашої організації та виокремити ваш основний запит;
- очікувати, коли із вами звʼяжеться адміністраторка проєкту для визначення найбільш зручного часу для зустрічі.
Під час консультації спільно з командою експертів ви прийдете до спільного висновку, в якому напрямку організація прагне рухатись далі, і яку підтримку для цього може надати Інститут. Протягом менторського супроводу ви будете працювати із запрошеним експертом відповідно до вашого запиту. Він забезпечує комплексну менторську підтримку з можливістю розробки індивідуальної навчальної програми для вашої громадської організації.
Усі витрати ІЛУ бере на себе, тому будь-яке навчання для членів організації буде безкоштовним. Фандрейзинг, соціальне підприємництво, грантова діяльність, юридична чи маркетингова консультація — і це далеко не весь перелік напрямів, де Інститут може допомогти вам підвищити власну експертизу.
Інститут реалізовує проєкт «На хмарі» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Слідкувати за анонсами подій можна у соціальних мереж та на сайті Інститут лідерства та управління УКУ.
Нагадаємо, ООН виділила додаткові $20 млн на підтримку 300 українських волонтерів та громадських організацій.
Фото: ucu.edu.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі