

Суспільство
Інститут лідерства та управління УКУ запустив проєкт підтримки громадських організацій
Інститут лідерства та управління УКУ запустив проєкт «На хмарі» та пропонує безкоштовну підтримку для громадських організацій
Про це ШоТам повідомила команда проєкту.
Відновлення та мотивація
Основною метою проєкту є створення хабу підтримки для ГО, де будь-яка організація зможе знайти підтримку, ресурс та орієнтири для подальшої діяльності. «На хмарі» пропонує щотижневі зустрічі-відновлення: музикотерапія, art-глина, майнфулнес, хендмейд вечори тощо.
Одну з таких зустрічей для організацій – «Створення мапи бажань» – проводить активістка та терапевтка з Харкова Сусанна Караваєва.
«Мій шлях у воєнні часи привів мою родину до Львова цієї осені. З початку війни ми постійно організуємо допомогу у Харкові, але то віртуальний зв‘язок і віртуальна підтримка. Але я мріяла про свою зграю і коло підтримки на місці. Коли я побачила проєкт «На хмарі», він мені відгукнувся саме настроєм своєї зграї і теплого кола», – розповідає Сусана.
«На хмарі» — це середовище, де кожен громадський активіст може відволіктись та розслабитись завдяки творчості, розвагам та нетворкінгу. Також в рамках проєкту є можливість звернутися за безкоштовною психологічною підтримкою, яку надасть психолог від ІЛУ.
«Наша місія — зміцнення громадянського суспільства. Нам важливо, щоб ті організації, які відчувають потребу у підтримці змогли її отримати, саме тому наш проєкт передбачає комплекс вкрай різноманітних заходів, щоб охопити якомога більше запитів організацій», – зазначає керівниця проєкту Олена Бортнічук.
Менторська підтримка
Вкрай важливою для сьогоднішніх викликів частиною проєкту є менторський супровід від команди професіоналів Інституту. Тут допомагають організаціям за чітким та перевіреним алгоритмом, який дійсно сприяє покращенню ефективності діяльності громадських організацій. Отримати безкоштовну експертну допомогу не складно – для цього слід виконати кілька простих кроків:
- записатись на консультацію до Інституту, аби команда змогла визначити «проблемні ділянки» вашої організації та виокремити ваш основний запит;
- очікувати, коли із вами звʼяжеться адміністраторка проєкту для визначення найбільш зручного часу для зустрічі.
Під час консультації спільно з командою експертів ви прийдете до спільного висновку, в якому напрямку організація прагне рухатись далі, і яку підтримку для цього може надати Інститут. Протягом менторського супроводу ви будете працювати із запрошеним експертом відповідно до вашого запиту. Він забезпечує комплексну менторську підтримку з можливістю розробки індивідуальної навчальної програми для вашої громадської організації.
Усі витрати ІЛУ бере на себе, тому будь-яке навчання для членів організації буде безкоштовним. Фандрейзинг, соціальне підприємництво, грантова діяльність, юридична чи маркетингова консультація — і це далеко не весь перелік напрямів, де Інститут може допомогти вам підвищити власну експертизу.
Інститут реалізовує проєкт «На хмарі» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Слідкувати за анонсами подій можна у соціальних мереж та на сайті Інститут лідерства та управління УКУ.
Нагадаємо, ООН виділила додаткові $20 млн на підтримку 300 українських волонтерів та громадських організацій.
Фото: ucu.edu.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ