Суспільство
Іноземці-волонтери відновили 26 пошкоджених будинків на Київщині (ВІДЕО)
Британець Майкл та болгари Ангеліна і Данчо приїхали на Київщину, щоб відновлювати будинки. Разом із волонтерами організації «Сміливі відновлювати» вони підготували до зими вже 26 будівель.
Як відбудовувати Україну з’їжджаються люди з усього світу, розповідає ШоТам.
Вони приїхали відбудовувати нашу країну. Пліч-о-пліч з українцями розбирають завали та ремонтують оселі.
«Я просто хочу допомогти. Бо те, що відбувається в Україні, вражає нас. Я болгарка, а Болгарія не так далеко. І я солідарна зі всіма людьми в Україні», — розповідає волонтерка з Болгарії Ангеліна.
У рамках проєкту «Сміливі відновлювати» волонтери працюють щовихідних. Ангеліна, Майкл і Данчо невтомно розбирають завали будинків у Ірпені.
«Ми намагаємось допомогти будь-яким можливим способом. Ми дуже раді бути тут. І схрещуємо пальці, аби все було мирно», — Данчо, волонтер із Болгарії.
Читайте також: «Найскладніше – переконати людей виїхати». Як громада на Хмельниччині стала другою домівкою для переселенців зі сходу
Пам’ятаєте відбудовану школу в Ірпені, яку відвідав Президент? Вона відкрилася вчасно завдяки волонтерам організації «Сміливі відновлювати».
За 10 тижнів роботи вони підготували до зими 26 розбитих будинків. Надали допомогу 41 родині. Із кожним днем команда «Сміливих» зростає.
Приєднатися до них можна, написавши менеджерці з волонтерів. Надалі «Сміливі» планують відновлювати Схід та Південь країни.
Нагадаємо, волонтери відремонтували обстріляний будинок бабусі із песиком у хустці.
Також ШоТам розповідав, як оперний співак змінив фрак на робу і рятує будівлю ХІХ ст. на Прикарпатті.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі