

Суспільство
Індонезія планує закупити українські гвинтівки і бронетранспортери
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Військове керівництво Індонезії завило про намір закупити партію українських штурмових гвинтівок, а також висловило зацікавленість вітчизняними радіоелектронними системами і бронетранспортерами.
Як повідомляє прес-служба державного концерну Укроборонпром, українські підприємства представили останні розробки на міжнародній виставці оборонних технологій Indo Defence-2018 в Індонезії.
Читайте також: Укроборонпром ремонтуватиме торпеди для ВМС Польщі
Зазначається, що індонезійська сторона заявила про плани закупити партію українських штурмових гвинтівок під час зустрічі з представниками компанії Укрінмаш.
“Також Індонезія висловила інтерес щодо вітчизняних радіолокаційних станцій, зокрема контрбатарейних, безпілотних та авіаційних засобів радіоелектронної боротьби”, — йдеться у повідомленні.
Крім того, українська компанія Укрспецекспорт підписала з однією з індонезійських компаній меморандум про взаєморозуміння щодо “просування” у Південно-Азійському регіоні українських бронетранспортерів.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Швейцарія надала фінансування для створення шести симуляційних центрів в Україні, де майбутні лікарі зможуть практикувати навички перед роботою з реальними пацієнтами.
Про це повідомили у Посольстві Швейцарії в Україні.
Зазначається, що ця ініціатива, реалізована завдяки фінансовій підтримці Швейцарії та українсько-швейцарському проєкту «Розвиток медичної освіти». Симуляційні центри відкриті у Львові, Рівному, Тернополі, Житомирі, Харкові та Чернівцях.
«У зв’язку зі збільшенням навантаження на систему охорони здоров’я багато медичних закладів відчувають нестачу кваліфікованих кадрів. Тому Швейцарія продовжує підвищувати якість медичної освіти та підтримує майбутніх лікарів-практиків», — зазначили у посольстві.
У цих центрах студенти медичних факультетів мають можливість відпрацьовувати навички на спеціальних манекенах в умовах, які максимально наближені до реальної роботи з пацієнтами.
Читайте також: «Не лише укриття, а й творчий простір для дітей». Як в Гостомельській громаді створили казковий «Будинок гобітів»
Нагадаємо, ДСНС Херсонщини отримала всюдихід «Богун» від Швейцарії.
Окрім того, Швейцарія передала Україні дистанційну машину для розмінування.
Раніше ми повідомляли, що Швейцарія допоможе із відновленням українського органічного виробництва.
Фото: facebook.com/SwissEmbassyKyiv.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Британії успішно завершила навчання перша група офіцерів-психологів та психологинь.
Про це повідомили у Генеральному штабі Збройних сил України.
Зазначається, що пілотний курс груп контролю бойового стресу тривав п’ять тижнів.
«Українські військові на передовій стикаються з надважкими психологічними навантаженнями і стресами. Смерті, поранення, втрати побратимів та посестер, важкі обстріли – це ті реалії, які мусять бачити та переживати наші воїни на лінії фронту. Тому спільними зусиллями української і британської сторони був розроблений і запроваджений курс, покликаний підготувати професіоналів, що допомагатимуть солдатам долати бойовий стрес», — зазначили у Генштабі.
Курс складався із теоретичної та практичної частин, у межах яких психологи тісно працюють із військовими ЗСУ. Також британські інструктори пояснили українцям, як ефективно працювати з військовими психотравмами, як психологічно відновлювати та реабілітувати, а також як надавати першу психологічну допомогу.
Читайте також: Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

«Окрім того, це унікальна можливість обміну досвідом: українці розповідають британцям про реалії нашої війни, а британці, своєю чергою, діляться досвідом роботи з ветеранами, які пройшли бойові дії та зазнавали посттравматичних стресових розладів, але за інших обставин», — додали у Генштабі.
За результатами пілотного курсу сторони узгодили упродовж наступного року підготувати за цією програмою більше сотні офіцерів психологів з бойових підрозділів.
Нагадаємо, за підтримки ООН запустили онлайн-чат для психологічної підтримки чоловіків.
Також ми розповідали, що у Житомирі запустили проєкт психологічної підтримки для дітей «Поруч».
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Німеччина оголосила про виділення нового пакета військової допомоги для України.
Про це повідомили на офіційному сайті Федерального уряду Німеччини.
До пакета увійшли:
- 3840 артилерійських снарядів калібру 155-мм;
- 4 тягачі та 4 танкові напівпричепи до них;
- 5 систем виявлення дронів;
- 250 наборів інструментів з підривним матеріалом;
- 2 машини прикордонної охорони;
- 3 транспортні засоби (вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи);
- 1 мобільна антенно-щоглова система;
- 25 лазерних далекомірів;
- 15 снайперських гвинтівок HLR 338 та 60 000 набоїв до них.
Читайте також: Змінила ІТ на сільське господарство. Як фермерка з Бучі відновлює бізнес після окупантів
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Німеччині завершили підготовку для роботи з Patriot ще 70 українських військових.
Військова допомога від Німеччини
11 липня Пісторіус під час саміту НАТО заявив, що ФРН виділила Україні пакет військової допомоги загальною вартістю близько 700 мільйонів євро.
Німеччина 9 серпня відзвітувала про передачу двох пускових установок зенітно-ракетного комплексу Patriot, 17 серпня — про дві пускові установки системи IRIS-T, а 30 серпня — про 10 танків Leopard 1A5.
5 вересня стало відомо, що Німеччина передала Україні щойно вироблені на відновленій лінії боєприпаси для зенітних самохідних установок Gepard.
2 жовтня Німеччина оголосила про черговий пакет військової допомоги Україні. Він містить всюдиходи, радіостанції для танків Leopard, мостоукладач Biber, боєприпаси та комплектуючі для військових.
10 жовтня Німеччина оголосила про пакет військової допомоги Києву на загальну суму близько 1 мільярда євро, який включає системи ППО, десять танків Leopard 1A5, три зенітні самохідні установки Gepard, двадцять медеваків і 15 броньованих автомобілів.
13 жовтня Німеччина заявила про новий оборонний пакет допомоги, який включає 4 всюдиходи Bandvagn 206 (BV206), 82 SatCom, 4 машини для прикордонників, 50 систем для виявлення дронів та інше.
20 жовтня уряд Німеччини виділив для України ще три зенітні установки GEPARD, майже 4 тисячі боєприпасів 155 мм, дрони та інше обладнання.
Уряд Німеччини 2 листопада передав Україні новий пакет військової допомоги, до якого зокрема ввійшли радари для ЗРК IRIS-T.
Фото: АР.