Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Японія продовжить підтримку України у відбудові медінфраструктури, постачанні ліків та обладнання

Опубліковано

Японія продовжить підтримку України в медичній сфері, зокрема у відбудові пошкодженої медінфраструктури та постачанні ліків і медобладнання.

Як повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, ключові напрями співробітництва між Україною і Японією обговорили на зустрічі керівництва МОЗ України з представниками уряду Японії, керівництва Офісу сприяння економічного відновлення України, представниками посольства Японії в Україні та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

«Японія є одним із надійних партнерів, що публічно підтримує нас у нелегкі часи, коли країна переживає руйнування медичної інфраструктури, а ворог забирає життя українців і медичних працівників зокрема. Така стійкість і незламність є для нас дуже цінною», – зазначила заступниця міністра охорони здоровʼя Марія Карчевич.

Читайте також: Консультація, пошук роботи та надання психологічної допомоги: в Україні запрацювала програма «Єдиного вікна»

Як зазначили в МОЗ, представники японської делегації висловили підтримку і намір продовжувати співпрацю. Зокрема, й надалі триватиме взаємодія у відбудові пошкодженої інфраструктури і забезпеченні стійкості медичної сфери. Важливим залишається питання постачання ліків і медичного обладнання.

Йшлося і про розвиток та підтримку питань, що стосуються реабілітації, психічного здоровʼя, інноваційних технологій тощо. Також під час зустрічі було підкреслено важливість забезпечення автономної роботи медичних закладів у зв’язку з постійними обстрілами і пошкодженням енергетичної інфраструктури.

Як наголосили у Міністерстві, за понад два роки повномасштабної війни Японія вже надала Україні фінансової підтримки на більше ніж 12 мільярдів доларів, у тому числі для медичної сфери.

Нагадаємо, Нацбанк випустив памʼятні монети кримськотатарського орнаменту.

Фото: МОЗ

Суспільство

У київському університеті встановлюють будиночки для кажанів

Опубліковано

Центр сталих рішень Greenlabsknu ініціює встановлення кажанятників на території Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Ця ініціатива спрямована на збереження популяції та оселищ кажанів, які є важливими регуляторами екосистем.

Про це повідомили в Центрі сталих рішень Greenlabsknu.

фото: Центр сталих рішень Greenlabsknu

Пояснення

Кажани – єдині летючі ссавці, які відіграють важливу роль у природному балансі. Вони допомагають контролювати популяції комах, зокрема шкідників сільського господарства. Більшість видів кажанів в Україні занесено до Червоної книги, що підкреслює їхню вразливість та необхідність охорони.

Кажанятник – це штучна хатинка для кажанів, яка створює комфортні умови для їх проживання. Встановлення таких конструкцій допомагає забезпечити безпечні місця для відпочинку та розмноження цих тварин, особливо в умовах урбанізованих територій.

Читати також: Здоров’я в епоху діджиталу: як знайти сімейного лікаря онлайн

На території кампусу мешкають такі види кажанів:

  • Вечірниця дозірна (Nyctalus noctula);
  • Нетопир пігмей (Pipistrellus pygmaeus);
  • Нетопир лісовий (Pipistrellus nathusii).
фото: Центр сталих рішень Greenlabsknu

Всі бажаючі можуть долучитися до встановлення кажанятників та підтримати ініціативу з охорони природи. Приходьте 17 червня о 12:50 до головного входу географічного факультету КНУ.

Нагадаємо, що в Ірпені добудуть центральну лікарню: що про це відомо.

Також ми повідомляли, що Орландо Блум приїхав в Україну, щоб підтримати дівчинку з Ірпеня.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

Здоров’я в епоху діджиталу: як знайти сімейного лікаря онлайн

Опубліковано

Українці можуть знайти сімейного лікаря не виходячи з дому. Для цього потрібно скористатися дашбордом Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги на сайті НСЗУ.

Про це повідомляє  пресслужба Національної служби здоровʼя України.

Знайти фахівця можна онлайн. На сайті НСЗУ є дашборд Електронна карта місць надання первинної медичної допомоги. Там побачите перелік медичних закладів, які укладають декларації з пацієнтами. А також список лікарів і кількість укладених декларацій.

Як користуватися дашбордом

Щоб знайти медзаклад, у полі фільтрів оберіть область, населений пункт і форму власності закладу. В результаті побачите адреси й телефони закладів.

У полі фільтрів оберіть спеціалізацію лікаря (сімейний, педіатр, терапевт) або впишіть прізвище та ім’я фахівця, якого шукаєте. Відобразяться лікарі, кількість укладених декларацій та їх ліміт.

Читайте також: В Україні стартував конкурс учнівських есе «Я тебе чую»: лист однолітку в окупації»

Якщо лікар не набрав ліміт, то не має права відмовити в укладенні декларації. Якщо ліміт досягнутий, то він самостійно вирішує, чи брати більше пацієнтів.

При зміні сімейного лікаря не потрібно розривати декларацію з попереднім – вона анулюється автоматично.

Якщо ви не маєте змоги скористатися дашбордом, зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ. Номер 16-77 є безкоштовним. Оператор контакт-центру допоможе знайти необхідну інформацію.

Нагадаємо, у Чернівцях організують благодійний вечір народної пісні.

Фото: МОЗ

Читати далі

Суспільство

У Києві відбувся «Марш рівності» після двох років перерви: яскраві фото

Опубліковано

У Києві відбувся «Марш рівності» — вулицями міста з прапорами та плакатами пройшли понад пів тисячі людей.

У ході були колони з військових ЗСУ та з дипломатів різних країн. А серед гасел, які вигукували учасники, були такі: «Права людини завжди на часі», «Free Azovstal defenders» та «Arm Ukraine now».

Головна мета маршу, за словами організаторів, – боротьба за рівні права для громадян України, незалежно від гендерної ідентифікації та ухвалення законодавства для можливості цивільного партнерства одностатевих пар.

Читайте також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Акція тривала не довше 20 хвилин однією з центральних вулиць Києва, після цього, на прохання поліцейських, учасники вирушили до найближчої станції метро. Подія завершилася без провокацій.

Нагадаємо, «Чому я живий» увійшов у топову десятку фільмів на Netflix.

Фото: Yan Dobronosov

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: