Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
u mariupoli dyrektorom shkoly stav 24 richnyj uchytel e1559729516627 u mariupoli dyrektorom shkoly stav 24 richnyj uchytel e1559729516627

Суспільство

Як змінить власну школу наймолодший директор в Україні?

Опубліковано

Не терпить панібратства, використовує інноваційні сервіси на уроках і планує дати учням можливість самостійно визначати, що за предмети вони хочуть вивчати.

Читайте також: В українських школах запровадять нову систему харчування

Микола Чайкін – наймолодший директор школи в Україні. Трохи більше місяця він працює у маріупольській школі № 26, але уже встиг провести переговори з кількома підприємствами міста щодо профорієнтації його учнів. У Миколи попереду два роки на посаді директора – не такий вже і значний термін для великих змін, як каже він сам. Чоловік розповів, якими додатками користуються зараз “просунуті” вчителі і навіщо вчительське крісло проміняв на директорське.

 
Учительський колектив та діти гарно зустріли нового директора 26-ї школи

Обійшов досвідчених конкурентів

До того, як 24-річний Микола Чайкін очолив маріупольську школу, наймолодшим директором країни вважався 25-річний (на початку директорства – авт.) Дмитро Ламза, очільник київської школи № 210.

Аби зайняти посаду директора, Миколі довелось позмагатись із двома досвідченими претендентами. Зазначимо, що рішення про проведення конкурсу ухвалює орган управління освітою (або засновник закладу, якщо школа приватна). Він же затверджує і склад конкурсної комісії, яка обиратиме нового директора.

Читайте також: Кабінет астрономії і кінотеатр: Топ-5 шкільних проектів зі сходу, які отримали гроші на платформі GoF

“Сам від себе не очікував, що спробую свої сили на конкурсі директорів. Але все-таки моя друга вища освіта – менеджмент освітніх установ. Тому вирішив попрацювати за фахом. Перший місяць пройшов плідно. Раніше я не займав адміністративних посад, і отже кілька тижнів, в основному, ознайомлювався з діяльністю школи”.

Микола навчатиметься написанню проектів – аби шукати для школи нові можливості

Знайомством він залишився задоволений – і колектив, і діти гарно прийняли нового керівника. Щоправда, на попередній посаді платили більше. Але Микола каже – не у грошах щастя.

“Завжди хотів очолювати приватну школу або державну. Подав документи на конкурс директорів, бо знав – якщо щось хочеться змінити, то у директора можливостей більше, ніж у простого вчителя. Зараз йду на тренінг від USAID з написання проектів – для того, аби далі шукати для школи цікаві можливості”.

Як привести учнів до майбутніх роботодавців

Поки Микола Чайкін ще освоюється на робочому місці. Але деякі підходи приніс із собою зі школи № 29 – там працював учителем німецької мови і був класним керівником п’ятикласників. Зокрема, спокійно ставиться до смартфонів на уроках – виключно у освітніх цілях. Каже, дітям так легше засвоювати нову інформацію.

Читайте також: В 10 школах Донецкой области будут дистанционно обучать детей с “ДНР”

Проте смартфони на уроках – тільки верхівка плану змін. Головний напрям, у якому збирається працювати новий директор – це дистанційна освіта і практична підготовка учнів до майбутньої професії.

Новий директор дозволяє учням користуватись смартфонами на уроках – звісно, в освітніх цілях

“Ми уже провели перемовини із деякими підприємствами нашого міста.  Хочеться показати дітям особливості усіх професій: від перукаря до голови великого підприємства. У перспективі хотілось би співпрацювати з найбільшими підприємствами міста: Маріупольським морським торговим портом, Судно-ремонтним заводом і “Метінвестом”, – ділиться планами Микола.

Це для того, каже, аби учні знали усе про спеціальність, за якою збираються працювати: посадові інструкції, навички, заробітну плату.

Як школяру коригувати освітню програму?

Микола Чайкін говорить, що ситуація, коли школяр сам пропонує, які зміни внести в його навчальний план – буде цілком реальна у його школі. Зробити це можна буде через створення власної освітньої онлайн платформи, яка буде наповнюватись освітнім контентом від усіх членів спільноти. Якщо ввести в школу елементи дистанційної освіти, то учень зможе разом з учителем формувати додаткові курси і їх наповнення.

“Із допомогою елементів дистанційної освіти учні самостійно зможуть визначати, що хочуть вивчати та у якій формі можна презентувати нові знання. Це можуть бути фото-есе, відеоролики, блоги – будь-що. Перелік предметів, які учень повинен буде засвоїти, у рамках шкільної програми, ні в якому разі не постраждає.”

Інновації на уроках. Поради від Чайкіна

Зараз Микола Чайкін поки не викладає німецьку – прийшов до школи посеред навчального року, а погодинні плани прописуються на початку першого семестру. Але у 29-ій школі використовував на уроках інтерактивні інструменти:

У планах директора – ввести у школі елементи дистанційного навчання. Аби учні мали змогу обирати додаткові курси з учителем

“Насправді, їх дуже багато, я використовував кілька, з якими мені було зручно працювати. Кожен вибирає для себе ті програми, які цікаві для дітей і підходять йому”.

Читайте також: Як працює українська онлайн-школа для вчителів

Найбільш часто він як учитель німецької використовував на уроках такі безкоштовні інструменти:

Moogle – ціла навчальна платформа, що орієнтована на організацію взаємодії між викладачем та учнями, хоча підходить і для організації традиційних дистанційних курсів, а також підтримки очного навчання. . Може поєднувати у собі усі нижче перераховані онлайн-інструменти.

Learning Apps. Онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Це конструктор для розробки різноманітних завдань з різних предметів, за допомогою яких учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі.

Два роки директорства – небагато, тому обережно каже про плани. Але головна мета не секретна – запалити учнів жагою знань

Qwizlet – це спосіб засвоювати потрібний навчальний матеріал через картки і навчальні модулі. Його використовують для вивчення іноземних мов, історії, лексики і природничих наук у простій і ефективної формі.

Padlet – веб-сайт, який дозволяє спілкуватися з іншими користувачами за допомогою текстових повідомлень, фотографій, посилань тощо. Кожне місце для спілкування називається “стіна”.

Генератори QR-кодів. Із допомогою них можна закодувати текст, фото чи відео і поділитися закодованою інформацією з ким завгодно із допомогою додатків-зчитувачів.

“Далі буде цікавіше”

Микола каже, що два роки – термін його директорства – це дуже маленький проміжок часу для великих змін. Тому обережно каже про плани, аби не бути голослівним.

“Далі буде цікавіше. Але все ж планую впроваджувати нові – поки секрет, які – проекти, продовжуватиму традиції школи, думаю, буду згуртовувати учителів і батьків. У моєму баченні, школа – це місце, куди дітям хочеться йти за новими знаннями, а вчителі, батьки, і учні – це повноцінні учасники і творці освітнього процесу”.

Суспільство

У Сумській лікарні відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)

Опубліковано

Нове реабілітаційне відділення «Слобожанщина» презентували у Сумах у 5-ій міській лікарні.

Про це пишуть Сумські дебати.

Відділення розраховане на 15 неврологічних ліжок денного перебування та п’ять ліжок денного перебування для лікування хворих з порушенням опорно-рухового апарату.

 

Відомо, що у відділенні працюватимуть невропатолог, фізіотерапевт, ортопед-травматолог, лікар з лікувальної фізкультури, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, невропатолог, психотерапевт та рефлексотерапевт.

У приміщенні відремонтували палати, замінили вікна на другому поверсі, провели роботи з монтажу системи киснепостачання на суму близько 65 тис. грн. За кошти, зароблені лікувальним закладом, придбали деяке обладнання. А пандус облаштували за кошти бюджету громади.

Читайте також: Львівська майстерня мила: Про воду з Трускавця, запуск у кризу та конкуренцію з закордонною косметикою

За кошти НСЗУ для організації роботи відділення закупили 12 функціональних ліжок із панелями, шість палатних столів, шість медичних стільців, шість шаф для одягу та 12 приліжкових тумб.

Придбали апарат для рефлексотерапії комбінований «МИТ-1», апарат для електростимуляції АЕСТ-01 двоканальний, апарат озонотерапії та інвентар, необхідний для надання реабілітаційної допомоги.

Наразі тривають відкриті торги на закупівлю медичних меблів (маніпуляційні, інструментальні, стерилізаційні та інші столи, кушетки, шафи, стільці ширма та інше).

Читайте також«З собакою він вперше усміхнувся». Кейс про незвичайну терапію для пенсіонерів

Пріоритетні напрямки роботи змішаного реабілітаційного відділення «Слобожанщина»:

– Реабілітація пацієнтів після перенесеного інсульту.
– Реабілітація пацієнтів із захворюванням суглобів.
– Реабілітація пацієнтів з дегенеративно-дистрофічними ураженнями хребта.
– Реабілітація пацієнтів з посттравматичними невропатіями периферичних нервів.
– Реабілітація пацієнтів після спінальної травми.

Читайте такожМальовничі Карпати та край козацької слави: кращі трейли цього літа для любителів побігати

Оскільки ліжка у відділенні під’єднані до системи централізованого киснепостачання, тому, в разі потреби, це відділення може бути використане для лікування хворих на COVID-19.

Нагадаємо, у Вінниці добудовують новий корпус лікарні швидкої меддопомоги.

Як ми повідомляли раніше, Нафтогаз передав військовому госпіталю у Житомирі медустаткування на 450 тис. грн.

Усі фото: vsisumy.com.

Читати далі

Суспільство

В Україні з’явилася платформа для цифрових лідерів на місцях

Опубліковано

В Україні запустили платформу Дія.Цифрова громада в тестовому режимі: це база знань для відповідальних за цифровізацію у всіх органах місцевої влади.

Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.

Платформа Дія.Цифрова громада систематизує матеріали для CDTO на місцях. Тут містяться рекомендації щодо впровадження цифрових інструментів, план цифрової трансформації, алгоритми та нормативно-правові документи, які можуть знадобитися CDTO в регіонах для ефективного впровадження цифровізації.

 

Мінцифри продовжить поповнювати її навчальними матеріалами та інструкціями для цифрових лідерів на місцях.

Представники громад зможуть зареєструватися на платформі та ділитися своїми успішними цифровими проектами та практиками.

Читайте такожЯк ШоТам допомагає підприємцям-початківцям вести бізнес (ВІДЕО)

Координатор із цифрової трансформації регіонів швейцарсько-української Програми EGAP Сергій Гунько, зазначив, що на платформі Дія.Цифрова громада є методичні рекомендації щодо під’єднання різних цифрових інструментів на місцевому рівні.

Зокрема — Електронні петиції, Консультації з громадськістю, Бюджет участі, Електронні щоденники та журнали для шкіл, Відкрите місто, платформа СВОЇ.

Платформу Дія.Цифрова громада реалізовано завдяки підтримці Програми EGAP, що виконується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Нагадаємо, Україна першою в Європі запустила безкоштовний тренувальний модуль навичок володіння комп’ютером.

Як ми повідомляли раніше, в Одесі відкрили центр Дія.Бізнес з безкоштовними консультаціями для підприємців.

Головне фото: lenovo.ua.

Читати далі

Суспільство

Українець захистив титул найсильнішої людини планети на Strongman Classic 2021 (ВІДЕО)

Опубліковано

Киянин Олексій Новіков у Лондоні захистив свій титул Найсильнішої людини планети у світовому турнірі Strongman Classic 2021.

Змагання відбулися на найпрестижніший арені королівства «Royal Albert Hall».

Понад 6000 глядачів і фанатів стали свідками боротьби за найвищий титул стронгмену у світі серед 11 професійних атлетів.

 

Цей титул здобув для України Олексій Новіков.

Читайте такожТернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Нагадаємо, у березні 2021 року українець переміг на турнірі богатирів World’s Ultimate Strongman у Бахрейні.

Також найсильніша людина світу Олексій Новіков встановив рекорд України.

Читати далі