Суспільство
Громада на Тернопільщині прийняла потужного виробника меблів із Харківщини (ВІДЕО)
У Тернопільській області Копичинецька громада працює над створенням сприятливих умов для релокованого бізнесу. До них вже переїхав потужний виробник меблів із Харківщини.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
У перші дні війни цей меблевий бізнес опинився на лінії вогню. Та Копичинецька громада прийшла на допомогу і запросила до себе.
Олександр пройшов шлях від вантажника у магазині до власника потужного бізнесу. Завдяки сину він почав виготовляти дитячі меблі.
Перші меблі виготовив для сина
«У мене – син, у 2008 році потрібно було віддавати його у садочок. Коли я прийшов у садочок і побачив ті меблі… То перші меблі, які були для дитячих садків, це були в групу для мого сина», — розповідає власник підприємства «Меблі-Техностиль» Олександр.
Олександр мав 4 цехи, команду з 150 працівників та замовлення з усієї України. Все це він втратив, коли почалася війна.
Читайте також: Місце, де збираються свої. Херсонці відкрили у Франківську кав’ярню Prostir.Coffee з «кавуновою» кавою
«Наше виробництво було за 20 км від кордону з росією, прямо на трасі Харків-Бєлгород. У перші хвилини початку війни російські війська були в цьому населеному пункті», — згадує Олександр.
Його цехи у Руській Лозовій було знищено, а майно пограбоване. Коли селище звільнили, Олександр з партнерами вирішив рятувати те, що лишилося.
«Дуже часто потрапляли під обстріли, доводилось сидіти нам в підвалі, чекати, поки обстріли закінчаться», — розповідає Олександр, власник підприємства «Меблі-Техностиль».
Шукають інвестора і мріють про запуск виробництва
Врятовану половину обладнання Олександр перевіз на Тернопільщину. У Копичинецькій громаді допомогли знайти приміщення та надають усіляку підтримку. Проте, щоб запуститися, підприємству потрібно закупити решту устаткування.
«Їм потрібно аспіратор, компресорні станції, їм потрібна котельня – і з цим нам потрібно зараз допомагати їм в пошуку різних інвесторів, які можуть вкластися в них», — розповідає Копичинецький міський голова Богдан Келічавий.
Допомагають у громаді і благодійному фонду, який переїхав із Запоріжжя. Громада надала приміщення для роботи та підтримує усі проєкти.
«Якщо чесно, це вперше в мене в житті, а я в громадському секторі понад 10 років, коли є така співпраця, взаєморозуміння з органами місцевої влади. Це дуже допомагає», — каже Валентина Трюхан, програмна менеджерка БФ «Посмішка ЮА».
У громаді готові допомагати всім, хто наважиться на релокацію, аби разом працювати для країни. А Олександр мріє запустити виробництво.
Нагадаємо, на Тернопільщині Шумська громада працевлаштувала чотири десятки переселенців.
Також ШоТам повідомляв, як харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі