Суспільство
Громада на Прикарпатті прийняла підприємство, що виготовляє зварювальні системи (ВІДЕО)
У Ворохтянську громаду на Івано-Франківщину релокувалося металообробне виробництво «Роботікс Інженерія», яке займається виготовленням автоматизованих зварювальних систем.
Як серед гір Прикапаття оселилися… роботи, розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Громада допомогла підприємству, яке переїхало з Ірпеня на Київщині, знайти приміщення та всіляко підтримує нових мешканців. Євген Ільченко вже 12 років створює роботів.
Компанію створили як сімейний бізнес
«Ми створили компанію разом з моїм татом у 2008 році. І з самого початку все було задумано, як родинний бізнес», — розповідає директор «КБ Роботікс Інженерія» Євген Ільченко.
Більшість шкільних меблів в Україні зварена за допомогою цих роботів. Євген може вигадати робота для зварювання будь-чого — від промислових вентиляторів до підставки для квітів. Виробництво розміщувалося в Ірпені, евакуювати обладнання не встигли.
«Приблизно о півчетвертій дня, коли ми почули вибухи прямо поряд із нами, вирішення відпустити весь персонал, бо евакуація людей набагато важливіша за евакуацію обладнання», — каже директор «КБ Роботікс Інженерія» Євген Ільченко.
Коли місто звільнили від окупації, Євген одразу приїхав дивитися, що сталося з його роботами.
Читайте також: Місце, де збираються свої. Херсонці відкрили у Франківську кав’ярню Prostir.Coffee з «кавуновою» кавою
«Ми побачили зруйнований дах, пошкоджені стіни. Обладнання та склад з матеріалами, запчастинами не постраждали», — згадує Євген Ільченко.
Євген вирішив релокувати бізнес у село Татарів до Ворохтянської громади. У громаді радо показали всі можливі для релокації приміщення.
«Одразу ввімкнулися допомогти, знайти відповідне приміщення для перевезення обладнання і впровадження технологічного процесу саме тут», — каже Олег Дзем’юк, голова Ворохтянської селищної ради.
Запустили 4 роботокомлекси і шукають нові замовлення
Разом із Євгеном до Татарова переїхали дві родини його працівників. За останній місяць команда запустила 4 роботокомлекси, які простоювали з початку війни. А ще — дала нове життя роботу, який постраждав від обстрілу в Чернігові.
«Нам знадобилось декілька днів на ремонт для того, щоб навчити його рухатися заново. Зараз робот працює», — розповів директор «КБ Роботікс Інженерія» Євген Ільченко.
Нині Євген шукає нові замовлення, аби підготувати «будинок роботів» до зими.
«Сьогодні всі зусилля спрямовані на пошук нових замовлень та повноцінне відновлення виробництва. Бажаємо країні Перемоги та миру», — директор «КБ Роботікс Інженерія» Євген Ільченко.
Нагадаємо, громада на Тернопільщині прийняла потужного виробника меблів із Харківщини.
Також ШоТам повідомляв, як харківський завод Staleks релокувався і виготовляє продукцію світового рівня для майстрів манікюру.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі