Суспільство
Громада на Чернігівщині шукає гроші на відкриття модульного містечка (ВІДЕО)
Руїни замість будинків та спалені авто — такий вигляд мають села у Киселівській громаді на Чернігівщині. Після російської окупації тут майже не залишилося вцілілих будинків.
У більшості мешканців тепер немає домівок… Але громада розробила план щодо того, як допомогти людям із житлом. У перші дні війни село Новоселівка опинилося на лінії вогню.
«24 лютого перші залпи танків і РСЗВ «Град» лягли на село Новоселівка. Чому саме на Новоселівку? Тому що стояли тут наші хлопці — на блокпостах, а це була перша лінія оборони міста Чернігова, обласного центру», — розповідає голова Киселівської громади Володимир Шелупець.
Громада потрапила під цілодобові авіабомбардування і артобстріли. Та керівництво не залишило мешканців громади напризволяще – під час окупації людям надавали хліб та іншу їжу. Коли область звільнили, почали думати про людей, які втратили житло.
Зв’язалися з волонтерами у Польщі та привезли до Новоселівки 180 модульних вагончиків. Вони слугуватимуть домівкою для 350 мешканців громади.
У будиночках є конвектори для життя взимку. Проте наразі люди не можуть заселитися, адже в містечку не проведено комунікації. Загалом у громаді є три модульні містечка, де потрібно підвести електрику та воду.
«Питання полягає у тому, що до цих модульних вагончиків потрібно підвести воду, водовідведення і електропостачання. Щоб допомогли цим бідним людям якось перезимувати, щоб якнайшвидше все облаштувати, здати в експлуатацію, адже люди повинні мати нормальні умови до початку опалювального сезону», — каже голова Киселівської громади Володимир Шелупець.
Щоб підвести всі комунікації до одного модульного містечка, потрібно приблизно 500 000 гривень. Громада активно шукає кошти, аби люди мали змогу зимувати в теплих домівках.
Дивіться відео: Громада на Дніпропетровщині надсилає одноденну зарплату на підтримку ЗСУ
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі