Суспільство
Гречаний хліб, вареники і гранола. Сім незвичайних страв з гречки
Гречка. Її скуповують мішками, мріють про неї, а заради останньої пачки можуть влаштувати бої без правил в супермаркетах. Зараз гречка є найбажанішою мрією та фантазією кожного. Але скоро вона набридне, бо крім варити, більшість з нас не знає, що з нею робити. Хіба що вмиватись нею. Але, ми знайшли для вас вихід. Якщо ви теж піддались карантинній паніці і закупили 10 кг цієї крупи, то ось від нас незвичайні рецепти страв з гречки.
Гречка з зеленим чаєм від Євгена Клопотенка
Всі ми звикли готувати гречку так: залити холодною водою, кинути дрібку солі та тримати на маленькому вогні під закритою кришкою 20 хвилин. В кінці – вершкове масло. Але відомий кулінарний експерт Євген Клопотенко пропонує свій цікавий варіант приготування гречки у зеленому чаї з ковбасками. Для цього нам знадобиться:
- 100 г гречаної крупи;
- 200 мл заваренного зеленого чаю;
- 50 г копчених ковбасок;
- 2 шт. томатів чері;
- 10 г сиру пармезан (тертий);
- олія соняшникова.
Для початку потрібно заварити зелений чай. Варто брати нейтральні сорти чаю, щоб не було сильної гіркоти. Далі потрібно засипати у невелику каструлю крупу, залити зеленим чаєм та поставити варитися на середній вогонь.
Коли гречка закипить, додайте ковбаску, попередньо порізавши невеличкими шматочками. Варити до готовності. На невеличкій сковороді з рослинною олією обсмажити томати, нарізані чималими кубиками. Готову кашу викласти на тарілку, додати томати та посипати пармезаном.
Такий варіант гречки є дуже смачним та незвичайним.
А як вам вареники з гречкою?
Всі ми полюбляємо вареники з сиром, картоплею чи вишнями, але з гречкою, певно, ніхто не куштував. Євген Клопотенко вирішив поекспериментувати і тут. Для вареників нам знадобиться:
- 360 г борошна;
- 180 мл води;
- 1 яйце;
- 3 ст. л. рослинної олії;
- 150 г гречаної крупи;
- 250 г сиру (творог);
- 50 г вершкового масла;
- 3 ст. л. сметани;
- 1 дрібка солі.
Для тіста на вареники просійте 360 г борошна, додайте 180 мл теплої води і 3 столові ложки рослинної олії. Почніть замішувати тісто. Потім посоліть і додайте яйце. Вимішайте еластичне тісто і залиште його відпочити на 20 хвилин під рушником.
Гречану крупу промийте кілька разів, перекладіть в каструлю і залийте водою у співвідношенні 1:2. Варіть до готовності. Якщо у вас зі вчора залишилась відварена гречка у холодильнику, сміливо використовуйте її.
З’єднайте 250 г сиру з готовою гречаною кашею, посоліть за смаком. Перемішайте начинку. Сформуйте вареники будь-яким зручним для вас способом. Головне – намагайтеся добре защипнути тісто, щоб при варінні начинка не випадала.
Відваріть вареники в киплячій підсоленій воді протягом 3-х хвилин після того, як вони спливуть. Шумівкою дістаньте вареники і подавайте їх з вершковим маслом і сметаною.
Гранола теж може бути з гречкою
Гранола стала популярною стравою не так давно, але прихильники здорового харчування вже встигли її полюбити. Ми знайшли для вас варіант смачної граноли з гречкою. Для приготування знадобиться:
- 1 стакан гречаної крупи;
- 3 шт. фініків;
- 2 ст .л. меду;
- 1 ч. л. гарбузового насіння;
- 1 ч. л. кокосової стружки;
- 1 ч. л. насіння льону;
- ½ ч. л. кориці.
Всі інгредієнти засипте у зручну місткість та змішайте між собою. Розігрійте духовку до 170 градусів. Готову масу потрібно рівномірно розподілити на деко. Запікайте 25 хвилин. Готову гранолу можна смакувати на сніданок з йогуртом, молоком чи соком.
Гречані мафіни з беконом
Ну що, ви вже здивовані скільки страв можна приготувати з гречки? Далі пропонуємо вам спробувати гречані мафіни. Для їх приготування знадобиться:
- 120 г гречаного борошна
- 150 г бекону
- 12 листочків базиліку
- 1 ст. л. какао
- 50 г молока
- 2 яйця
- 1 ч.л. розпушувача
- 120 г цукру
- дрібка солі
Подрібнений бекон потрібно обжарити на сухій сковорідці, потім перекласти у тарілку і дати охолонути. Відділіть білки від жовтків. Жовтки з’єднайте з цукром і збийте міксером до пишної консистенції. Додайте в цю суміш какао, молоко, обжарений бекон, листя базиліку. Перемішайте. Після цього засипте борошно, розпушувач, посоліть і знову перемішайте. Збийте білки і поступово за допомогою лопатки вмішуйте їх в тісто. У форми для випічки заздалегідь вкладіть паперові “розетки” і наповніть їх тістом до половини. Випікайте мафіни при температурі 180 градусів 30 хвилин.
Гречана ковбаса
Для приготування смачної домашньої ковбаси з гречки вам знадобиться:
- 240 г вареної гречаної крупи;
- 700 г курячої печінки;
- 100 г бекону;
- 200 г ріпчастої цибулі;
- 3 зубчики часнику;
- 1,5 м кишки;
- 5 лаврових листів;
- 50 мл рослинної олії;
- сіль, чорний перець, чебрець, орегано за смаком.
Подрібнену грудинку і цибулю обсмажити на олії. Тим часом наріжте печінку невеликими шматочками. Додайте до неї варену гречку, обсмажену цибулю і грудинку, сіль, перець, орегано, чебрець і натертий часник. Далі потрібно начинити кишку фаршем, зав’язавши кінчики на вузол. Перев’яжіть ковбасу ниткою й опустіть в киплячу підсолену воду з лавровим листом. Варіть 25 хвилин. Потім обсмажте з двох сторін до рум’яної скоринки.
Бананово-гречаний хліб
Цей рецепт стане чудовим варіантом домашньої випічки без глютену і підійде на сніданок. Для бананового хліба знадобиться:
- 4 шт. бананів;
- 100 г гречаного борошна;
- 100 г рисового борошна;
- 100 г вершкового масла;
- 2 яйця;
- 90 г коричневого цукру;
- 1 пакетик розпушувача;
- дрібка солі;
- 1 ст.л. гречаної крупи.
В окремій ємності змішати 2 види борошна і розпушувач. Розім’яти виделкою 3 банани та змішати пюре з сухими інгредієнтами. Отриману масу з’єднати зі збитими яйцями й перемішати до отримання однорідного тіста. Викласти тісто у прямокутну форму, застелену пергаментом. Зверху покласти розрізаний банан і посипати гречаною крупою. Випікати хліб у попередньо нагрітій до 180 С духовці 35-40 хвилин.
Гречаний торт “Гречаник”
Для приготування такого незвичайного торту нас знадобиться:
- 1 ст. гречаної крупи;
- 2 ст. молока;
- 2 яйця;
- 2 ст.л сметани;
- 200 г домашнього сиру;
- 1 ст.л. цукру;
- дрібка солі;
- олія і панірувальні сухарі для змащування форми;
- суміш з 1 сирого жовтка і 1 ст.л. сметани для змащування пирога.
Гречану крупу потрібно зварити на молоці. Яйця змішайте з сиром, цукром, сметаною і добре перемішайте. Додайте зварену охолоджену кашу і знову перемішайте. Форму змастіть маслом і обсипте сухарями. Викладіть рівним шаром отриману суміш, змастіть сметаною, жовтком і запечіть до утворення золотистої скоринки.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі