Суспільство
Голосіївська вежа стала об’єктом культурної спадщини Києва. Раніше її планували знести
Водонапірна вежа біля Голосіївського лісу стала об’єктом культурної спадщини Києва. Раніше ділянку, де розташована вежа, хотіли забудувати.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці ГО «Голосіївський шлях».
За словами активістів, відтепер вежа перебуває під охороною держави, що унеможливлює її демонтаж.
«Відучора Голосіївська вежа стала об’єктом культурної спадщини Києва. Тепер вежу охоронятиме держава. Попереду ще дуже багато роботи, бо забудовник вперто чіпляється за цю землю, і хоче урвати хоч щось, хоч клаптик. Але зараз ми виграли дуже важливу битву. І будемо битися далі!» – йдеться у повідомленні.
Активісти організації «Голосіївський шлях» зазначають, що ділянка, на якій розташована вежа, межує з територіями, які входять до природно-заповідного фонду. Поруч є лише кілька житлових будинків, які були збудовані у 20 ст. для викладачів сільгоспакадемії. І якщо забудовник зведе там новий ЖК, це завдасть шкоди Голосіївському лісу.
Читайте також: «Усе соціальне – безкоштовне» – це міф. Як бізнес вирішує проблеми українців? Кейс безглютенової пекарні Inaksha
Про вежу
Як пише Твоє місто, 70-річна Голосіївська водонапірна башта – цінний зразок промислової архітектури середини ХХ ст. Утім така вежа в Києві не одна. Її сестра-близнючка знаходиться на території ВДНГ і має статус пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення. Тепер обидві вежі занедбані та не використовуються за призначенням. Ще у лютому 2022 року Голосіївська вежа перебувала у власності держави.
Потенціал до реновації Голосіївської башти могла б стати новою точкою тяжіння київської громади та туристів. Оглядовий майданчик – башта знаходиться на найвищій точці Голосіївського лісу, звідси відкривається чудовий панорамний краєвид на Київ, простір для виставок та інсталяцій.
Нагадаємо, петиція із закликом розробити і впровадити програму щодо збереження річки Рось набрала необхідні для розгляду 25 тисяч голосів. За порятунок річки боровся загиблий на війні активіст Олег Собченко.
Раніше ми писали, що кияни пропонують створити музей архітектури з реабілітаційним центром для військових в садибі Дмитрієва на Подолі.
Фото: bzh.life.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі