Економіка і бізнес
Голландець організував на Сумщині бізнес із вирощування салату
Салати на Сумщині вирощує голландець Анне Фредерік Ван Сайен та його дружина – сумчанка Наталя. Про це повідомляє agrotimes.ua.
Продукція зареєстрованої ними торговельної марки Zakroma незмінно популярна серед споживачів, а з початком карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією Covid-19, її популярність навіть зросла.
Як потрапив до України
Як розповідається, агроном за освітою, 39-річний Анне Фредерік вперше прибув до України у 2000-му році. Тоді його як фахівця, що спеціалізується на вирощуванні овочів у закритому ґрунті, запросило підприємство «Сумихімпром». Молодий спеціаліст допомагав налагодити виробництво овочевої продукції в тепличному господарстві.
У себе на батьківщині Анне Фредерік працював на одному з найбільших тепличних комбінатів, виробничі майданчики якого розміщені в різних куточках Голландії, а також в інших країнах –– Великобританії, Іспанії. Йому доводилося консультувати фахівців із вирощування овочів у закритому ґрунті ледь не по всьому світу.
Читайте також: Запорізькі фермери зібрали перший урожай екзотичної африканської рослини (ФОТО)
Бізнес на городі
Свій зелений бізнес подружжя розпочало на невеликому городі в приватній господі, що належала батькам Наталі –– на околиці Сум, у Косівщині. Тут збудували першу теплицю площею 500 квадратних метрів.
«Ми одразу зосередилися на вирощуванні салатної зелені, – розповідає Анне Фредерік. – Якщо, скажімо, для повноцінного врожаю огірків треба відповідне освітлення і температурний режим на рівні мінімум 20–22 °С, то салат нормально почуватиметься і за температури 10 °С, хоча й ростиме повільніше».
На сьогодні в господарстві Ван Сайенів салатна зелень та пряні трави вирощуються в теплиці площею 500 квадратних метрів. Ще одна теплиця площею 1500 квадратів, на жаль, настільки сильно постраждала під час граду кілька років тому, що відновлювати її полікарбонатне покриття стало економічно невигідним. Зараз використовують пошкоджену теплицю для вирощування зелені за технологіями відкритого ґрунту. Разом із земельною ділянкою, яка з нею межує, сумарно площа відкритого ґрунту в господарстві становить 3000 квадратних метрів.
Вирощують салати круглий рік постачають у торговельні мережі країни.
Фото: agrotimes.ua
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі