Суспільство
Героїчний командир десантників зі Львівщини б’ється за Луганщину (ВІДЕО)
Командир зі Львівщини був двічі поранений, але не покинув своїх хлопців та втримав фронт на Луганщині! А у віці 25 років, прямо в свій день народження отримав звання Героя України!
Про майора Олега Олива розповідає ШоТам.
Ще 8 років тому він зовсім юним мріяв про службу в десантних військах. А сьогодні він Герой України з шаленим досвідом, і ним захоплюється вся країна.
«Ми на своїй землі. Куди нам відступати?», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
Майор Олег Олива, командир з міста Буська на Львівщині, боронить українську Луганщину. Свій шлях воїна Олег розпочав ще в 2015 році, коли вступив до військової академії в Одесі.
І велику війну він зустрів уже офіцером-десантником на посаді командира роти. Разом з підлеглими він опинився в оточенні у місті Біловодську на Луганщині й пішов на прорив.
«Спочатку в нас ішли 13 танків. За ними йшли 8 моїх «Козаків». Потрапили в засідку», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
Прорвавшись до села Городища, вони вступили в несамовитий бій із ворогом.
«Шквальний вогонь зі всіх наявних у нього засобів по наших «Козаках». Вони ще не знали на той момент, що таке броньована машина “Козак”», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
Українська броня врятувала Олега та його побратимів, які змогли пробитися до своїх біля Станиці Луганської. Далі було Щастя, Сєвєродонецьк та пекло в Рубіжному.
«Артилерійські обстріли починалися з першим променем сонця, о п‘ятій. І закінчувалися о шостій вечора, коли вже наступала суцільна темрява», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
Хлопцям вдалося по максимуму відтягнути на себе ворога та знищувати його ударну силу. Олег був двічі поранений, але відмовився від евакуації, аби лишитися зі своїм підрозділом.
«Треба зрозуміти: якщо ми зараз відійдемо, то потім відновити втрачене положення буде в два, три, а то і в п’ять разів важче», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
26 червня цього року Олег Олива святкував свій 25-й день народження. І саме в цей день він отримав найвищу нагороду від президента: звання Героя України та орден «Золота зірка».
Боротьба Олега триває: тримаючи оборону біля Білогорівки, він мріє про вихід на кордони 1991 року.
«Якщо вони хочуть жити, то нехай самі йдуть із нашої землі. А ні — то ми їм допоможемо нашими військовими методами!», — Олег Олива, командир аеромобільної роти 81-ї бригади.
Нагадаємо, ветеран війни пішки пройшов з Києва до Львова і зібрав понад 700 тис. грн на протези пораненим.
Також дивіться відео від ШоТам, як український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ