Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

FSC Україна презентувала посібник для відповідального лісогосподарювання

Опубліковано

Лісова опікунська рада FSC Україна презентувала посібник для покращення взаємодії між громадами та лісовими господарствами.

Метою посібника є сприяння їхній співпраці задля підвищення суспільної корисності лісів й забезпечення відкритості та прозорості процесу лісової сертифікації.

Посібник має назву «Лісова сертифікація за вимогами FSC національного стандарту для України: можливості для зацікавлених сторін».

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Він допоможе досягти балансу інтересів місцевих громад, неурядових природоохоронних організацій, інших зацікавлених у сертифікації сторін та лісогосподарських підприємств.

У презентації взяли участь понад 50 представників неурядових організацій, деревообробних компаній, органів місцевого самоврядування, лісогосподарських підприємств, органів сертифікації, освітніх і наукових закладів.

Читайте також: Збираємо самі: українські бренди меблів, які можуть конкурувати з IKEA

Про FSC

Forest Stewardship Council® (FSC®) — це міжнародна неурядова некомерційна організація, метою якої є досягнення балансу екологічних, соціальних і економічних інтересів таким чином, щоб забезпечити раціональне використання лісових ресурсів і зберегти ліси для майбутніх поколінь. Це здійснюється завдяки суворим міжнародним стандартам відповідального ведення лісового господарства. На сьогодні FSC представлена у 89 країнах. Загальна площа FSC-сертифікованих лісів складає 223,8 млн га.

Розвиток FSC сертифікації в Україні триває понад 20 років. Станом на березень 2021 року в Україні сертифіковано 4,5 млн га лісів та видано 132 сертифікати системи ведення лісового господарства. Лісопромисловий бізнес охоплений 394 сертифікатами ланцюга постачання.

Український офіс FSC здійснює координацію розробки FSC національних стандартів задля їх кращої адаптації до українських реалій та сприяє їх впровадженню. В рамках перехідного періоду до FSC національного стандарту системи ведення лісового господарства FSC-STD-UKR-01-2019 це вже другий посібник. Він призначений для широкого кола зацікавлених сторін та визначає їхні можливості та права у взаємовідносинах із лісовими господарствами, які прагнуть підтвердити відповідальне ставлення до людей і природи. Ознайомитися з посібником можна за посиланням.

«Підготовка посібника є нашим внеском до інструментарію взаємодії зацікавлених сторін і лісових господарств задля підвищення взаєморозуміння та попередження конфліктів навколо лісів. Надалі – його впровадження та практична апробація. Будемо вдячні за зворотний зв’язок й інформування про досвід кращої практики взаємодії та співпраці завдяки обопільній прихильності цінностям FSC», — зазначив Павло Кравець, директор FSC Україна.

Читайте також: В Україні створять унікальну онлайн-галерею гуцулів

Лісова сертифікація представлена в наступних областях України: Вінницька, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська. Детальніше можна ознайомитись на сайті.

Нагадаємо, опублікували відео онлайн-тренінгів з охорони лісів.

Окрім того, на Закарпатті відбудовують єдиний в Україні Музей лісу та сплаву.

Як ми повідомляли раніше, на Чернігівщині створили заповідник для фотополювання.

Головне фото: life.pravda.com.

Суспільство

На Київщині врятували собаку, який понад три дні сидів у басейні

Опубліковано

На Київщині врятували собаку, який понад три дні сидів у басейні. Песика назвали Аквамен. Його госпіталізували на стаціонар у важкому стані. Зараз стан стабілізували, лікують.

Про це повідомили у Kyiv Animal Rescue Group. 

“Коли приїхали наші рятувальники, він стояв на одному місті не рухаючись, притулившись до нагрітої сонцем стінки басейну. Витягли  впав, бо набряклі, в ранах з інфекцією від брудної води лапи не держали. Бідося тому і в тінь не перейшов, вочевидь боявся, що впаде у воду  вже не встане”, — розповіли рятувальники. 

Читайте також: Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Аквамену після кількох днів інтенсивної терапії вже краще. У нього з’явився апетит, він потроху відновлюється, навіть вставати намагається.

Собаку лікуватимуть на стаціонарі до повного одужання, потім стерилізують, вакцинують. Волонтери кажуть, що на це все піде немало грошей. Тож просять про допомогу у небайдужих людей. Всі реквізити для допомоги можна знайти тут

Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: Kyiv Animal Rescue Group

Читати далі

Суспільство

Морпіхи видовищно нищать бліндажі росіян

Опубліковано

Пілоти 140-го окремого розвідувального батальйону показали, як влучають у місця перебування особового складу ворога.

Відео оприлюднили 18 червня Військово-Морські Сили ЗСУ.

«Тиха пильність, швидкі дії! Долучайся до лав та знищуй ворога разом з нами!» — закликають у ВМС.

Потужне відео від морпіхів дивіться за посиланням.

Нагадаємо, Київський університет очолив міжнародний науковий рейтинг.

Фото: Військово-Морські Сили ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

Опубліковано

17 червня, в Івано-Франківському національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття Шекспірівського фестивалю.

Про це повідомляє МКІП

«Посеред багатьох проблем, які нам сьогодні доводиться вирішувати, ми змушені мобілізувати нашу стійкість. Враховуючи світовий досвід та філософію, зокрема, й з творів Шекспіра, яка сьогодні пояснює нам багато проблем сучасності, ми можемо свідомо творити. Хоч і в умовах війни, але творити високу культуру. Українські театри стали надзвичайно затребуваними. Ми бачимо черги на покази вистав, біля музеїв. Українська культура активно розвивається», – сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

фестиваль

Читайте також: Київський університет очолив міжнародний науковий рейтинг

Він також  подякував Великобританії за допомогу, зокрема й в організації Шекспірівського фестивалю. Це одна з країн, яка від початку повномасштабної війни демонструє свою солідарність з Україною, всебічно підтримуючи українців. Це перший Шекспірівський фестиваль в Україні. Він декларує приналежність України до європейської і світової культурної спільноти та триватиме до 23 червня.

оніщук

У програмі Українського Шекспірівського фестивалю – театральні хіти, постановки з батьківщини знаменитого драматурга – Стенфордського Королівського театру, а також вистави з Італії.

Організатори підкреслюють, що мета фестивалю – це створення міжнародної платформи для розмови зі світом про українську культуру, про європейську ідентичність українців, про війну, яка щодня забирає життя українців і українок. Україна прагне стати частиною Європейської мережі Шекспірівських фестивалів, які існують в різних країнах, аби бути почутою.

шекспір

В Івано-Франківську т. в. о. міністра культури та інформаційної політики обговорив актуальні питання з в. о. генерального директора – художнім керівником Івано-Франківського національного академічного гуцульського ансамблю пісні і танцю «Гуцулія» Василем Шереметою. Цього року Ансамбль святкуватиме своє 85-річчя. Колектив фокусується на збереженні та популяризації кращих зразків мистецтва Прикарпаття.

Нагадаємо, вийшов офіційний трейлер нового фільму Олега Сенцова.

Фото: МКІП

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: