Суспільство
Французький співак переїхав до України та допомагає ЗСУ (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Французький співак Поль Манандіз у 2015 році переїхав до України, і незабаром випустив свій перший український альбом «Україна – мій рай». Після повномасштабного вторгнення Поель почав підтримувати ЗСУ не лише піснями, а й шоломами та бронежилетами.
Історію французького співака з українською душею розповідає ШоТам.
«Я не хочу виступати в іншій країні, бо в мене депресія, коли я в іншій країні. Я реально люблю Україну, кожен сантиметр, кожну людину люблю», – розповідає чоловік.
Поль народився в Брюсселі в родині француженки та італійця. Співати почав ще з дитинства. На одному з виступів його помітила королева Бельгії. Вона передбачила юнакові велике майбутнє, однак гадки не мала, що він пов’яже його з Україною.
Попри волю батьків, Поль не став адвокатом, а поїхав до Парижа, де розпочав співочу кар‘єру. Саме там він познайомився з українським оперним співаком Василем Сліпаком. Тоді ж зустрів і українку Олену та закохався. Два роки вони прожили в столиці Франції разом.
Дивіться також: «Тихе місце»: як ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці (ВІДЕО)
А 2015-го вирішили переїхати до України. Поль одразу відчув потяг до української культури: почав співати та говорити українською. А свій перший альбом в Україні співак назвав «Україна – мій рай».
Спершу він співав про любов. Любов по-французьки, але українською мовою. У 2016 році його добрий друг Василь Сліпак загинув на фронті від кулі російського снайпера. Поль це важко пережив. І відтоді він співає про боротьбу України.
«І біду відганяють далеко, Україно, лелеки твої», – співає Поль. Низку пісень митець присвятив захисникам України.
Кожен герой України, який віддав своє життя за Україну, живе всередині мене. Я не знаю, як це пояснити. Я просто думаю про них постійно – Поль Манандіз, співак.
А з початком повномасштабної війни Поль почав підтримувати ЗСУ не лише творчістю.
«Я допомагаю, як можу, побратимам та посестрам, які зараз на фронті, там, де війна… Я за допомогою музики, того, що я роблю, я купив броніки для солдатів», – розповідає співак.
За відданість і допомогу Україні Поль отримав безліч орденів та інших нагород від держави і військових. Та на цьому не зупинився, і з 2023 року представляє економічні та гуманітарні інтереси України в Європі.
Він гучно розповідає європейській авдиторії про звірства росіян проти українців. Попри це, він не покидає творчості, а його пісня продовжує піднімати бойовий дух воїнів на фронті.
Нагадаємо, лікарі врятували підлітка з Бахмута і стали йому хрещеними батьками.
Також ми розповідали, як волонтерка перетворила книги російських письменників на дрон для українського війська.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Одещина отримала три карети швидкої допомоги та пожежний автомобіль від американських благодійників.
Про це повідомив на фейсбук-сторінці голова Одеської обласної ради Григорій Діденко.
«Великий друг Одещини Кріс Менсон, віцепрезидент OSF HeaithCare (католицька медична організація — ШоТам), вкотре привіз зі США автомобілі швидкої допомоги та пожежний автомобіль», — розповів Діденко.
Зазначається, що три реанімобілі відправлять військовим підрозділам та цивільним шпиталям. Пожежний автомобіль передадуть добровольчій пожежній бригаді ДСНС в Одеській області.
Читайте також: Як нам нав’язали чужу історію, або Чому одесити не знають своїх справжніх героїв

Нагадаємо, Миколаїв отримав сучасний аварійно-ремонтний автомобіль від США.
Також ми розповідали, що Польща передала ЗСУ 26 машин швидкої допомоги.
Також прикордонники отримали реанімобіль від підприємців кіноіндустрії.
Фото: facebook.com/oblrada.didenko.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У столичному парку «Орлятко» відкрили майданчик для гри петанк. Це французька популярна гра з кульками.
Про новину повідомила у фейсбуці повідомила голова Солом’янської районної держадміністрації Ірина Чечотка.
Зазначається, що петанк — захоплююча гра, що виникла на півдні Франції і швидко здобула світову популярність. Гра підходить усім, хто хоче насолодитися активним відпочинком на свіжому повітрі.
Участь у відкритті майданчика взяв Надзвичайний і Повноважений посол Франції в Україні Етьєн де Понсена.
Читайте також: Не чіпайте бабусину вишиванку, або Чому не варто «осучаснювати» українську автентику
Відзначимо, що в Україні гра з’явилася нещодавно, однак вже має своїх прихильників. За правилами кожен гравець має стоячи на місці і кидати металеві кульки якнайближче до дерев’яної кульки.

Доступ до майданчика для гри в петанк безкоштовний. Кожен охочий, незалежно від віку, може прийти та пограти, але перед цим потрібно ознайомитись із правилами на стенді.
На майданчику розташовані два поля для гри з гравію, лави для глядачів та баки для сміття. Територію обсадили молодими кленами та кущами.
Нагадаємо, у Києві на в’їзді до Солом’янського району встановили стелу, присвячену тренеру «Динамо Київ» Валерію Лобановському.
Фото: фейсбук-сторінці Ірини Чечоткіної.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У місті Решетилівка на Полтавщині відкрили спортивно-реабілітаційний комплекс «Колос» для людей з інвалідністю.
Про це повідомили на сайті Представництва ЄС в Україні.
Зазначається, що комплекс відкрили після масштабної реконструкції за підтримки Євросоюзу та Європейського інвестиційного банку.
Центр надаватиме комплексні реабілітаційні послуги понад 300 дітям та молодим людям з порушеннями зору, слуху, фізичного та ментального розвитку, опорно-рухового апарату.
«Колос» також готуватиме висококваліфікованих спортсменів, які зможуть увійти до паралімпійської та дефлімпійської збірних України.
Про реконструкцію
Реконструкція «Колоса» почалась у квітні 2021 року і продовжилася навіть в умовах повномасштабної війни.
Роботи включали зокрема укріплення фундаменту будівлі, реконструкцію даху, гаража та під’їздів, теплоізоляцію, внутрішні оздоблювальні роботи та благоустрій території. Для збільшення місткості комплексу був побудований додатковий поверх.
Читайте також: Замість троянд – польові квіти, замість діамантів – каблучка з дротика. Як змінилися почуття українців? Досвід проєкту «Я тебе… війна»
Також були замінені вікна та двері, встановлені нові мережі освітлення, вентиляції, електро- та водопостачання.
Встановлення ліфта та безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю зробили будівлю повністю інклюзивною. Також була вдосконалена пожежна безпека комплексу.
Реконструкція була профінансована кредитними коштами від ЄІБ у розмірі 930 000 євро та співфінансована 220 000 євро від Полтавської області. Крім робіт, передбачених контрактом, місцева влада ініціювала будівництво нового спортивного залу, на що з обласного бюджету було виділено 980 000 євро.

Нагадаємо, у Львові з’явився спорткомплекс пляжних видів спорту.
Також в Ужгороді відкрили критий спорткомплекс із басейном, який зводили 10 років.
Фото: facebook.com/poltavaoda.