Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фотографії з Херсону отримали премію Portrait of Humanity

Опубліковано

Серед переможців престижної премії «Портрет людяності» (Portrait of Humanity) у 2024 році опинилася фотографія з України. Журі відзначило роботу британського фотографа Едварда Метьюза, який зобразив жительку Херсона, оточену речами, які постраждали від затоплення її будинку після руйнування дамби в Новій Каховці російськими військовими.

Про це повідомляє The Guardian.

Про виставку

Фотографія Метьюза стала однією з 30 робіт-переможців, які будуть представлені на глобальній виставці. Виставка проходитиме на різних майданчиках, зокрема на Fotofestiwal Łódź у Польщі, в Four Corners у Лондоні та на Індійському фотофестивалі. Усі 200 робіт, внесених до шортлиста, будуть опубліковані у виданні «Портрет людства. Том 6» (Portrait of Humanity Volume 6).

Читати також: На ВДНГ проведуть благодійний забіг за участі військових

Про премію

Премія «Портрет людяності» (Portrait of Humanity), організована Британським журналом фотографії (British Journal of Photography), проводиться вже шостий рік поспіль. Вона має на меті вшанувати різноманітність, спільноту та єдність через фотографію. Організатори зазначають, що ця премія є «закликом до єдності та нагадуванням про спільну боротьбу проти найбільших викликів людства: захист довкілля, вибір власного тіла, право бути й кохати того, кого ми хочемо».

Серед суддів у 2024 році був Максим Горбацький, який минулого року став куратором галереї Open Eye Gallery (OEG) у Ліверпулі, Великобританія. Цього року він разом з Вікторією Бавикіною курував Український павільйон на 60-й Венеційській бієнале.

Нагадаємо, як жінка вийшла на розбитий Антонівський міст, щоб повернутися в Україну.

Також ми повідомляли, що ветеранам безоплатно отримати засоби реабілітації: пояснення.

Суспільство

Як виглядало найбільше озеро у Києві в середині ХХ століття: архівне фото

Опубліковано

Озеро Тельбін на Березняках вважається одним із найбільших в Києві. Максимальна глибина озера — 7 метрів. Озеро відоме ще з часів Середньовіччя. У XVIII столітті на берегах озера було засновано поселення Кухмістерська Слобідка.

Про це повідомляє STEPANETS.

Наприкінці XIX століття озеро в своїй північній частині закінчувалося далеко на Русанівці, проте зараз від Тельбіна залишилося лише 40% його колишньої акваторії.

Читайте також:  Як затоплювало Хрещатик у Києві під час дощів у 1950-х роках. Архівні фото

 Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: STEPANETS

Читати далі

Суспільство

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів

Опубліковано

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів. 12 гнізд рідкісних птахів з Червоної книги України: чорного лелеки, змієїда, підорлика малого та журавля сірого — взято під охорону на території Філії “Тетерівське лісове господарство” ДП “Ліси України”.

Про це повідомляє WWF-Україна.

Гнізда виявив орнітолог Олександр Панчук протягом 2016-2023 років. З того часу вони постійно моніторяться й охороняються працівниками Тетерівського лісового господарства і науковцями.

Ділянки, де виявлені гнізда, мають сприятливі умови для популяції великих птахів: багато придатних дерев для їх гніздування, розташування близько до кормових угідь. 

На Київщині створили охоронні зони для захисту рідкісних птахів

Читайте також: Як правильно подати заявку на субсидію: інструкція

Навколо гнізд передбачено створення колових охоронних зон радіусом не менше 500 м. Тут діє сезонна заборона для будь-яких лісогосподарських заходів у період із 15 березня до 1 серпня для чорного лелеки та 1 березня — 31 серпня для інших видів. Адже важливо не турбувати птахів під час періоду розмноження.

У тій частині охоронної зони, яка розташовується ближче 100 м від гнізда (для змієїда — 200 м), діє постійна заборона будь-яких лісогосподарських заходів. Загальна площа створених охоронних зон — 785 га. Площа території, де господарські заходи обмежені протягом всього року становить 65,94 га.

Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: Олександр Панчук

Читати далі

Суспільство

У громаді на Буковині відкрили медіапростір

Опубліковано

У Недобоївській громаді відкрився медіапростір – локація для генерації ідей, створення інформаційних продуктів, отримання нових знань та активної взаємодії. Ідею створення цього простору обговорювали ще на початку 2023 року під час неформальних зустрічей у рамках проєкту «Підтримка інтеграції молоді з числа внутрішньо переміщених осіб».

Про це повідомляє Чернівецька обласна рада.

Програма DOBRE вагомо підтримала ініціативу, надавши грантове фінансування в рамках конкурсу «Громадські ініціативи для відновлення та розвитку територіальних громад», що реалізовував Український Народний Дім у Чернівцях.

Читайте також: Київський університет очолив міжнародний науковий рейтинг

Завдяки цьому було закуплено обладнання на суму 90 тисяч гривень для запису звуку, софтбокси, відеообладнання та багато іншого.

Молодь упевнена, що цей простір надасть більше можливостей для саморозвитку та корисного дозвілля. Підприємці зможуть використовувати обладнання для промоції своїх продуктів, а молодь – вести блоги, проводити майстеркласи та створювати цікавий контент.

Нагадаємо, українці отримають сертифікати на безкоштовні книги.

Фото: Чернівецька обласна рада

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство1 тиждень тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

РЕКЛАМА: