Суспільство
Фонд «Запорука» відкрив перший в Україні родинний дім «Дача» для проживання сімей важкохворих дітей
Благодійний фонд «Запорука» відкрив перший в Україні родинний дім «Дача», де сім’ї важкохворих дітей можуть проживати безоплатно поряд з лікарнею. Дім створений для дітей, які проходять лікування у Києві, далеко від рідної домівки.
Про це ШоТам повідомив фонд «Запорука».
Історія «Дачі» почалася з 2009 року – саме відтоді фонд «Запорука» дає можливість родинам бути разом під час лікування дитини. Раніше «Дача» винаймала приміщення. За довгі роки існування проєкту до 24 лютого 2022 року на старій орендованій «Дачі» проживали 1347 дітей різного віку з усіх куточків країни, які лікувалися в атмосфері родинного затишку. Та питання безпеки, стабільності й комфорту підопічних доволі швидко надихнули команду фонду на створення незалежного родинного дому. Тож у 2018 році фонд «Запорука» спільно з партнерами заклали першу цеглинку великого будівництва нової незалежної «Дачі», яке тривало 5 років.
Читайте також: Евакуювати онкохворих дітей. Як фонд «Запорука» підставив плече державі та врятував маленьких пацієнтів Інституту раку
Новий сучасний будинок, спеціально побудований для проєкту “Родинний дім «Дача»”, є унікальним в Україні. Це не просто 950 квадратних метрів житла, а цілий комплекс підтримки для дітей та їхніх сімей під час лікування та відновлення. У будинку передбачені:
- 13 сімейних кімнат для комфортного проживання;
- простори загального користування, включаючи кухню та їдальню;
- ігрові та навчальні зони;
- кабінети психолога та фізичної реабілітації.
Також на території «Дачі» облаштували бомбосховище, щоб гарантувати безпеку мешканцям під час повітряних атак.
Відкривали двері нового будинку:
- Наталія Оніпко – засновниця й президентка фонду «Запорука»;
- Олена Єфименко – директорка Національного інституту раку;
- Володимир Жовнір – директор «Охматдит»;
- Ірина Суслова – Представниця Уповноваженого з прав дитини;
- Дар’я Герасимчук – радниця–уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.
- представники компаній, які долучились до створення родинного дому
На урочистому відкритті були також підопічні фонду, які раніше жили на старій «Дачі» під час лікування раку. Це пацієнти, які вже одужали й на власному досвіді відчули терапевтичний ефект «Дачі». Фонд «Запорука» створює умови, аби життя дитини не ставало на паузу, а продовжувалось, попри складне лікування. Родинний затишок, улюблені ігри, нові друзі зі схожим досвідом, які зрозуміють і підтримають у скрутну мить – усе це про життя на «Дачі», куди от-от заселяться нові родини.
«Нову незалежну “Дачу” ми зробили ще більш затишною та комфортною, а головне – безпечною. І все це стало можливо завдяки підтримці партнерів, які долучились до створення. Ми побудували її разом з 65 компаніями, серед яких – і свідомий український бізнес, і міжнародні організації», – говорить засновниця й президентка благодійного фонду «Запорука» Наталія Оніпко.
Підтримати родинний затишок на «Дачі» можна за посиланням.
Інформаційна довідка про фонд «Запорука»
«Запорука» – благодійний фонд з багаторічним досвідом у сфері охорони здоров’я, заснований у 2008 році. Ми допомагаємо долати життєві виклики, аби українці відчували власну цінність та гідність під час лікування та у скрутні часи, керуючись трьома цінностями: людяність, чесність, ефективність.
З моменту заснування фонду ми підтримуємо родини онкохворих та важкохворих дітей і створюємо умови, аби сім’ї були разом під час лікування. Із 2009 року надали можливість 1347 дітям та їх родинам безоплатно проживати на «Дачі». Це перший в Україні родинний дім, де сім’ї важкохворих дітей можуть проживати безоплатно поруч з лікарнею.
Наразі “Запорука” має чотири основні напрями діяльності:
- підсилення медичних установ
- лікування травм війни
- турбота про родини в кризових ситуаціях
- зміцнення потенціалу громад та локальних громадських організацій.
Нагадаємо, у Києві фонд «Життєлюб» відкрив простір, де літні люди можуть безоплатно займатися танцями і йогою.
Також ми розповідали, як п’ятеро українок, які пережили рак, допомагають іншим боротися з онкологією.
їФото надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі