Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Фонд «Це Крафт» оголошує грантовий конкурс для підприємців. Які умови

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фонд «Це Крафт» оголосив грантовий конкурс для українських стартапів та підприємств-виробників.

Про це повідомили на сайті фонду.

Про конкурс

Конкурс націлений на допомогу стартапам і підприємцям-виробникам на посилення та масштабування діяльності. Кошти за конкурсом надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики (поворотний грант) на 11 місяців.

Таким чином ті, хто отримує фінансову допомогу, користуються позикою майже рік для посилення, розвитку і масштабування діяльності та повертають їх без відсотків, в такій сумі, як брали. Повернені кошти далі використовуються для фінансування інших учасників.

Проєкти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямками:

  • «Стартап» – для підприємств, які працюють менш як рік. Кошти на посилення діяльності.
  • «Масштабування» – для підприємств, які діють більш як рік. Кошти на збільшення доданої вартості продукції, впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу.

Хто може взяти участь

У конкурсі можуть взяти участь:

  • фізичні особи – підприємці;
  • юридичні особи, які ведуть підприємницьку діяльність;
  • соціальні підприємства.

Перевага надається представникам малих територіальних громад чисельністю населення до 100 000 осіб, проте це не є обов’язковою умовою.

Які умови

В умовах конкурсу прописані певні умови, зокрема:

  • Фінансова допомога надається на поворотній безвідсотковій основі на умовах співфінансування, тобто надані кошти потрібно буде повернути на рахунок Фонду через 11 місяців або раніше від дати підписання договору рівно в такій сумі, котру надав Фонд. Співфінансування означає що заявник має в заявці показати у грошовому еквіваленті власний внесок для реалізації запланованої діяльності.
  • В категорії «Стартап» заявник має бути вже діючим підприємством або фізичною особою-підприємцем, мати досвід підприємницької діяльності та потрібні компетенції й навички у напрямку, за котрим подається заявка.
  • В категорії «Масштабування» заявник має бути зареєстрованим юридичною особою або фізичною особою-підприємцєм. Перевага надаватиметься мікро-підприємцям і ремісничим організаціям.

Критерії відбору

Усі заявки розглядатимуться та оцінюватимуться на основі таких критеріїв відбору:

  • реалістичність бізнес-ідеї і її узгодженість з потребами регіону/області;
  • реалістичність виробничого плану і плану досягнення підприємством певного рівня дохідності;
  • наявність досвіду в сфері;
  • наявність команди та/або плану залучення спеціалістів і робітників;
  • креативність, унікальність бізнес-ідеї;
  • відповідність до цінностей «Це Крафт»: натуральність, екологічність, відтворення та модернізація культурної української спадщини.

Фінансування

Розміри фінансової допомоги конкурсу: категорія «Стартап» – 20 000 грн, категорія «Масштабування» – 30 000 грн.

Як взяти участь

Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити гугл-форму. Ознайомитись із питаннями заявки можна за цим посиланням.

Дедлайн

Заявки приймаються до 12 травня 2023 року. Якщо заявка не повною мірою розкриває суть проекту або містить не прийнятні статті бюджету, тоді з вами можуть зв’язатися для доопрацювання.

«Це Крафт»

«Це Крафт» – це соціальне підприємство, місія якого – розвиток людського потенціалу в малих громадах у сфері креативних індустрій (крафтового виробництва, ремісництва, мистецтва), культурний та економічний розвиток, відродження і модернізація культурної спадщини України.

Фонд надає консультації і фінансову підтримку стартапам та підприємцям. Бюджет програм фонду зростає кожен рік, через поворотні внески від переможців минулих років і кошто соціального внеску – 50% прибутку магазину «Це Крафт» акумулюється у БО «Благодійний Фонд «Це Крафт».

Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів на підтримку представників громадського сектору, які працюють з переселенцями та громадами, що їх приймають.

Фото: itscraft.com.ua

Можливості

Мрієте про власний яблуневий сад? Держава допоможе. Як працюють гранти на розвиток садівництва від єРобота

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Давно мрієте про власний яблуневий сад, ягідник із чорницею чи теплицю для троянд? Можливо, вже навіть підібрали сорти рослин, які хотіли б вирощувати, але немає грошей на саджанці? Та й банківські кредити кусаються. Добра новина – до банку йти й не потрібно, адже кошти на власну справу дає держава.

Завдяки урядовій програмі безповоротних грантів єРобота можна започаткувати сад, виноградник, ягідник чи теплицю. Від запуску програми у липні минулого року держава вже схвалила 98 грантів на понад 472 мільйони гривень. Регіони-лідери за площею садів та теплиць – Закарпаття, Київщина та Львівщина. А культурами, які найчастіше обирали українці, стали фундук, волоський горіх, лохина, чорниця і яблуні.

Що потрібно зробити, щоб здобути грант за програмою «Свій сад» чи «Своя теплиця» від єРобота, розповідаємо у матеріалі.  

Власні сад або теплиця: із чого почати?

Якщо ви вже гортали каталоги дерев та кущів, то знаєте, що вибір тут надзвичайно великий. Проте, щоб отримати грант від єРобота, треба обирати лише ті рослини, які є у переліку Міністерства аграрної політики: ознайомитися з ним можна на сайті відомства. Сума фінансування буде залежати від того, що саме плануєте садити.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Найбільше коштів – до 400 тис. грн за гектар – можна залучити, якщо вирощуватимете лохину, чорницю, груші чи яблука. До 350 тисяч інвестицій виплатить держава на облаштування черешневого саду.  За ліщину та волоський горіх можна отримати до 250 тисяч гривень. Найменше – до 140 тис. грн за гектар – Уряд інвестує у висадку смородини, обліпихи, сливи чи вишні.

Програма «Своя теплиця» не обмежує у виборі рослин для вирощування. Можна обирати все, що підходить для теплиць: від овочів та ягід, до зелені та квітів. 

Скільки дерев треба посадити?

Скільки рослин буде у вашому саду чи теплиці, ви обираєте самостійно. Проте в умовах гранту є чіткі вимоги щодо площі проєктів. Зокрема, сад має бути не меншим за 1 гектар, проте й не більшим за 25 гектарів. 

Теплицю можна проєктувати площею від 0,4 до 0,6 гектара – тоді допомога держави становитиме до 2 млн. гривень. Якщо площа теплиці становитиме від  0,8 до 1,2 гектара, держава може інвестувати у проєкт до 3,5 млн. гривень. Для теплиць площею від 1,6 до 2,4 гектара допомога уряду може сягати 7 млн. гривень. Важлива умова: земля і для саду, і для теплиці має бути у вашій власності чи оренді – на термін не менше 7 років. 

Щоб отримати грант, потрібно зібрати багато папірців?

Після того, як визначилися із рослинами та площею саду, треба розробити план висадки насаджень. Цей документ потрібно буде додати до заяви, яку заповнюють на порталі «Дія». На цьому ресурсі також є всі вимоги до проєкту та зразок, який допоможе створити модель власного саду. 

Для отримання гранту на теплицю – потрібно розробити проєкт будівництва модульної теплиці. Проєкт також треба буде додати до заяви на порталі «Дія». Як і у випадку з садом, зразок такого документу можна подивитися на сайті. 

Читайте також: Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів

Важливо: для отримання грантів за програмами «Свій сад» та «Своя теплиця» треба заздалегідь зареєструвати ФОП чи мати зареєстровану юридичну особу. Також за умовами обох програм держава покриває 70% вартості проєкту, ще 30% коштів має додати сам фермер.

Повертати гроші державі не потрібно

Якщо власник саду чи теплиці дотримався всіх умов програми – повертати гроші державі не потрібно. Вимог лише кілька: створити необхідну кількість робочих місць та вести діяльність визначений час. Для садівника – не менше 5 років. Для власника теплиці – не менше 3 років після того, як звели конструкцію. Також потрібно вчасно сплачувати податки. 

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Також ми повідомляли, що Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку тепличного господарства.

Фото: istockphoto.cоm

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс для організацій, що працюють з ВПО

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

ГО «ДІЙ-Краматорськ» оголошує конкурс мініпроєктів спрямованих на підтримку переселенців.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці організації.

Про конкурс

Громадська організація «ДІЙ-Краматорськ» оголошує другий тур конкурсів міні-проєктів, спрямованих на прийом та інтеграцію ВПО у громадах. Цей конкурс є гнучким інструментом для прийому, розміщення та інтеграції переселенів у життя нових громад.

Метою конкурсу є створення у громадах умов для прийому ВПО та їх інтеграцію завдяки умов для їх розміщення, саморозвитку, самозайнятості та залучення до прийняття рішень на місцевому рівні.

Для кого

Цей конкурс розрахований на громадські організації зі статусом неприбутковості, та органи влади й місцевого самоврядування. Участь можуть взяти організації з усієї України, за винятком Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей та Республіки Крим.

Читайте також: В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Реалізація проєктів у громадах з населенням менш як 10 000 осіб або з великою відносною кількістю ВПО є додатковою перевагою.

Фінансування

На цьому етапі планується профінансувати 5 проєктів. Вартість кожного не має перевищувати 38 000 гривень.

Як взяти участь

Форму заявки та бюджет потрібно надіслати на електронну адресу [email protected] з темою «Конкурс _ та зазначити  громаду реалізації проєкту» (наприклад «Конкурс_Тернопіль»). 

Завантажити форми заявки та бюджету можна за цим посиланням.

Дедлайн

Подати заявку потрібно до 9 квітня 2023 року. Перелік переможців буде оприлюднено протягом квітня 2023 року.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: facebook.com/beactiveinkramatorsk

Читати далі

Можливості

В Україні оголошують грантовий конкурс на розвиток сільського господарства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Європейський Союз надає гранти для розвитку сільськогосподарської та харчової продукції.

Про це повідомляють на сайті Єврокомісії.

Про конкурс

Ключовою метою цього конкурсу є розробка рішень, які сприяють розвитку сталої системи виробництва сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, стійкої до екологічних та соціальних порушень.

Для досягнення прогресу в цій галузі потрібне нове покоління технологій, обладнання та матеріалів, які базуються на принципах відновлюваного сільського господарства та підтримуються інноваційними технологіями.

Для кого

В межах цього конкурсу організатори чекають на пропозиції з новаторськими інноваціями, які призведуть до радикальної трансформації, що виходить за межі сучасного рівня техніки внесення добрив, захисту рослин, зрошення та практики управління ґрунтом.

Умови

Зазначається, що рішення мають бути легкими для масштабування та/або тиражування в різних умовах навколишнього середовища.

Конкретні цілі цього конкурсу:

  • розробка та розширення міждисциплінарних рішень для відновного землеробства та здоров’я ґрунту в областях;
  • стійке внесення добрив;
  • захист сільськогосподарських культур за принципами інтегрованої боротьби зі шкідниками з акцентом на механічні/фізичні та біологічні заходи;
  • управління, охорона та відновлення ґрунтів;
  • управління рослинництвом і тваринництвом;
  • нові процеси, матеріали, обладнання, методи управління та мікроорганізми, адаптовані до суворого середовища, потреб адаптації до клімату та дефіциту ресурсів, включаючи диверсифікацію культур, змішані системи землеробства, міжсезонні культури та технології для підвищення адаптації культур до змін клімату.

Фінансування

Фінансування грантового конкурсу – від 500 000 до 17 500 000 євро.

Як взяти участь

Подати заявку можна на сайті EIC Accelerator.

Дедлайн

Останній день подачі заявок – 07 червня 2023 р. 17:00 за брюссельським часом.

Нагадаємо, Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) оголошує грантовий конкурс на відбір 15 молодіжних бізнесів.

Також ми повідомляли, що українські неурядові організації можуть податися на конкурс проєктів «Гуманітарні інновації» від МЗС Франції.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство22 години тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...