Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

FlixBus запускає три нові міжнародні маршрути з України до аеропортів країн ЄС

Опубліковано

FlixBus запускає три нові міжнародні маршрути з України до аеропортів країн ЄС. Маршрути пролягатимуть до аеропортів трьох сусідніх країн.Автобуси курсуватимуть без пересадок, що полегшить шлях українців.

Про це повідомляє “5 канал”.

Які з’явилися маршрути

ВІННИЦЯ – БУДАПЕШТ (УГОРЩИНА)

Рейс, який прямуватиме до угорської столиці, робитиме зупинки у таких містах, як Хмельницький, Тернопіль, Івано-Франківськ, Калуш, Стрий, Мукачево та Ужгород.

Перший рейс з Вінниці запланований на 2 червня. Відправлення відбуватимуться двічі на тиждень – у четвер та неділю о 9:20 ранку. Час прибуття до аеропорту Будапешта – 5:40 година ранку наступного дня, до автостанції Неплігет в Будапешті – о 6:00. 

У зворотному напрямку, з Будапешту, автобуси вирушатимуть по понеділках та п’ятницях о 22:30, з прибуттям до Вінниці о 20:10 наступного дня.

КИЇВ – КИШИНІВ (МОЛДОВА)

Читайте також: В Україні запустили новий інвестиційний фонд для підприємців

Перший рейс зі сполученням “Київ – Кишинів” курсуватиме через Білу Церкву, Умань та Одесу. Пасажирів доставлять до аеропорту столиці Молдови, який є одним з найбільш популярних транзитних вузлів для українців, через відсутність цивільної авіації в Україні. Автобуси курсуватимуть щодня в обох напрямках.

ТРУСКАВЕЦЬ – МОДЛІН (ПОЛЬЩА)

Рейс проходитиме через Дрогобич, Стрий, Львів та Варшаву. Пасажирів доправлять до другого аеропорту Варшави, який приймає рейси популярного ірландського лоукостера Ryanair.

Автобуси відправлятимуться три рази на тиждень в обох напрямках. Перший рейс запланований на 1 червня. З Трускавця автобус вирушатиме о 19:20 у вівторок, четвер та суботу і прибуватиме до Варшави о 06:50 наступного дня. В аеропорт Модлін пасажири прибудуть о 07:55 годині.

У зворотньому напрямку з аеропорту “Модлін” автобус вирушатиме у середу, п’ятницю та неділю о 20:55. Час прибуття до Трускавця – 10:30 наступного дня.

Нагадаємо, малий бізнес може отримати грант та виграти кошти для набору нових працівників.

Фото:

Суспільство

НБУ випустив 10 грн з новим дизайном: як виглядає монета

Опубліковано

В Україні ввели в обіг нову пам’ятну монету 10 грн. Вона присвячена медичним силам Збройних сил України.

Про це повідомили у самому Нацбанку.

«Медичні сили ЗСУ – це надійний щит, що оберігає і рятує життя та здоров’я військових, які боронять нашу свободу та незалежність. … Ці монети пронесуть крізь час пам’ять героїчних вчинків наших військових лікарів, медичних сестер, бойових медиків і всіх інших працівників сектору охорони здоров’я які залучені до медичної евакуації, лікування та реабілітації поранених, травмованих та хворих військовослужбовців», – йдеться у повідомленні.

Як виглядає дизайн

Аверс монети (лицьовий бік) – ідентична аверсу оборотної монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року. На ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено:

  • номінал монети;
  • рік карбування;
  • герб України.
В Україні ввели в обіг нову пам'ятну монету 10 грн

На реверсі (зворотній стороні) по колу розміщено низку написів. Це:

  • професіоналізм та милосердя;
  • Медичні сили Збройних Сил України.
Нову монету присвячено Медичним силам Збройних сил України

Де отримати монету “Медичні сили Збройних Сил України”

Читайте також: Нова пошта заплатить українцям за знищені посилки: кого стосується

Як пояснили в НБУ, нові 10 грн надходитимуть до банків та СІТ-компаній для подальшої їх видачі клієнтам. Загалом поступово в готівкове звернення буде введено майже 10 млн штук таких оборотних пам’ятних монет.

З 2 липня розпочнеться реалізація монет в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. А також банках-дистриб’юторах:

  • Укргазбанк;
  • Таскомбанк;
  • ПриватБанк;
  • Ощадбанк;
  • ПУМБ.

Нагадаємо, під Полтавою археологи знайшли цінні артефакти.

Фото: НБУ

Читати далі

Суспільство

Під Полтавою археологи знайшли цінні артефакти

Опубліковано

Археологи Полтавщини провели дослідження Глинського комплексу.  Глинський археологічний комплекс під Полтавою дослідили науковці Історико-культурного заповідника «Більськ», знахідки засвідчили, що тут у Х столітті існувала розвинена культура.

Про це повідомив начальник Полтавської обласної військової адміністрації Філіп Пронін.

«Артефакти, які історики продовжують знаходити на території нашої області, засвідчують, що тут віддавна був політичний, економічний і культурний осередок. У червні науковці історико-культурного заповідника «Більськ» і студенти полтавського педуніверситету працювали в межах Глинського археологічного комплексу. Досліджували курган, який був частково зруйнований дорогою в середині ХХ століття», – написав Пронін.

артефакт

Він уточнив, що під насипом виявили ямне поховання, а ще в кургані знайшли залізний ніж із прямою спинкою, поясне кільце та саманідський дирхем (арабську монету, карбовану між 913-942 роками в Бухарі). Значення даних артефактів кореспондентові Укрінформу пояснив директор заповідника «Більськ» Ігор Корост.

Директор заповідника «Більськ» Ігор Корост розповів кореспонденту Укрінформу, що дослідженню передувала т. зв. LIDAR-зйомка місцевості. Апаратуру заповіднику надав Ukraine Art Aid Center.

«Найголовніша цінність LIDAR зйомки – надання максимально точних даних (з відхиленням до долі сантиметра) про розташування археологічного об’єкта, який в залісненій місцевості та чагарниках неможливо зафіксувати іншими доступними методами та технологіями. Мало того, деталізація LIDAR зйомки дає навіть змогу розгледіти, чи грабувався курган раніше», – наголосив Корост.

Нагадаємо, на Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки.

Фото: Філіп Пронін

Читати далі

Суспільство

На Київщині за програмою «ВідновиДІМ» відбудували 63 багатоквартирні будинки

Опубліковано

На Київщині у межах програми «ВідновиДІМ», що реалізується за сприяння Фонду енергоефективності, відновили 63 багатоквартирні будинки, роботи у ще 49 завершать найближчим часом.

Про це повідомив перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Микола Бойко.

За його словами, за півтора року дії програми вже повністю завершені роботи з відбудови 63 пошкоджених багатоповерхівок, ще 49 будинків завершать найближчим часом.

Загалом у Бучанському районі до відновлення в рамках програми прийнято 140 будинків, зокрема, 123 будинки в Ірпені, вісім — в Бучі, два — в Макарові, шість — в Гостомелі та один будинок у Софіївській Борщагівці.

Читайте також: 10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

За умовами Програми учасникам програми надається грант у розмірі 100% вартості матеріалів і робіт. Мова йде про заміну або ремонт пошкоджених вікон, балконів та зовнішніх дверей, ремонт фасадів та покрівель, пошкодженого обладнання дахових котелень та інженерних мереж, відновлення внутрішнього оздоблення в під’їздах, а також встановлення пандусів та підйомників для маломобільних груп населення.

«Програма «ВідновиДІМ» — це можливість для співвласників багатоквартирних будинків оперативно відбудувати власні оселі, не чекаючи включення до інших програм з відновлення. В результаті власники отримають відремонтовані, сучасні та енергомодернізовані будівлі, не витрачаючи кошти на роботи та матеріали, оскільки це фінансується Фондом», – зауважив Бойко.

Нагадаємо, Німеччина допоможе модернізувати енергетичну інфраструктуру Миколаївщини.

Фото: Микола Бойко

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство15 години тому

10 000 горнят на мрію. Гончар з Хмельниччини повернувся з війни та будує майстерню, щоб допомагати військовим

Після повернення з фронту гончар Микола Величко в той же день подався до своєї майстерні...

Суспільство2 дні тому

«Не бійтеся бути тим, ким ви є»: 10 питань ЛГБТ-військовим про службу в армії, ставлення колег, війну та мрії

Українська армія завжди стояла на варті незалежності та суверенітету нашої країни, захищаючи її кордони і...

Суспільство4 дні тому

Робить тільки те, що приносить задоволення: як викладачка стала блогеркою після понад 20 років роботи в університеті

Під час розмови з цією жінкою мені захотілося дістати з полиці художню книгу та скоріше...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми створили європейський хаб у селі»: як сільську бібліотеку перетворили на Смарт Простір

Тепер жителі українських сіл не рвуться в міста, а навпаки — відроджують місцеву сакральну історію...

РЕКЛАМА: