Суспільство
Фінляндія вдвічі збільшить виробництво боєприпасів, щоб підтримати Україну
Міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен заявив про збільшення потужностей для виробництва артилерійських боєприпасів для допомоги Україні.
Про це повідомили у пресслужбі МО.
«Нинішнє рішення значно збільшить потужності з виробництва важких боєприпасів у Фінляндії, що дасть змогу довгостроково підтримувати Україну до 2030-х років. Збільшення виробництва є значним у європейському масштабі, а також посилить обороноздатність Фінляндії”, — заявив Хякканен.
Міноборони зобов’язалось інвестувати близько 24 мільйонів євро у збільшення виробництва великокаліберних снарядів та отримати довгострокові замовлення від фінської промисловості.
Дивіться відео: Кіборг створив дитячий табір, де панує дух свободи, пригод та рівності
Загальний обсяг інвестицій Міноборони Фінляндії та промисловості становитиме близько 120 мільйонів євро. Це дозволить збільшити виробничі потужності більш ніж удвічі порівняно з нинішнім рівнем.
Фінська допомога для України
25 листопада Фінляндія оголосила про 3 млн євро додаткової підтримки для України.
23 жовтня Фінляндія передала Україні 9 спецавтомобілів (4 карети швидкої допомоги, 3 пожежні автомобілі, 1 автоцистерну та 1 автопідйомник).
Окрім того, енергетики Херсонщини отримали 37 трансформаторів від Швеції, Фінляндії та Нідерландів.
Нагадаємо, раніше Фінляндія заявляла, що планує почати виробництво артилерійських боєприпасів для України.
Фото: Міноборони Фінляндії.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі