Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Фінляндія надаватиме грантову підтримку українським організаціям людей з інвалідністю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Фінляндський фонд Abilis у 2023 році надаватиме грантову підтримку організаціям людей з інвалідністю в Україні.

Про це повідомила фасилітаторка фонду в Україні Ірина Саранча.

Про програму

Abilis – це благодійний фонд, який спрямовує кошти офіційної допомоги розвитку, надані Міністерством закордонних справ Фінляндії, на потреби людей з інвалідністю.

Фонд щороку надає проєктне фінансування приблизно 200 організаціям або малим підприємствам людей з інвалідністю.

Які умови

Основними умовами для подачі заявки на грант є:

 • заявником є організація людей з інвалідністю: більш як 51% членів правління та більш як 50% членів організації є особами з інвалідністю;
 • проєкт повинен відповідати змісту тематичної програми;
 • проєкт повинен враховувати реальну ситуацію в Україні.

Фінансування

Фонд пропонує 2 види грантів: короткостроковий до 5 000 євро (до 6 міс.) та довгостроковий до 10 000 євро (до 8 міс.).

Як взяти участь

Для того, щоб взяти участь потрібно звернутись до фасилітатора фонду Abilis в Україні Ірини Саранчі [email protected].

Нагадаємо, Дія.Бізнес та Нова пошта надають українським підприємцям безоплатну допомогу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації бізнесу.

Крім того, міжнародна організація з міграції (МОМ) оголошує конкурс на підтримку мікро- та малих підприємств, які постраждали під час війни.

Фото: pixabay.com

Можливості

Держава надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.

Про це повідомляє Мінаргополітики.

Про гранти

Урядова програма «єРобота», яка стартувала 1 липня минулого року, дає можливість агропідприємцям та фермерам отримати грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Цими коштами можна оплатити будь-які витрати пов’язані з реалізацією проєкту висадки насаджень постачальникам (продавцям) матеріалів, згідно з укладеним договором.

Умови

Для того, щоб отримати грант потрібно виконати такі умови:

 • розробити проєкт плану висадки насаджень, що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проєкту (детальна інформація тут);
 • мати у власності чи користуванні не менше ніж на 7 років земельну ділянку площею від 1 до 25 га;
 • офіційно працевлаштувати працівників згідно з умовами Порядку;
 • бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави

Також учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років та сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників. 

Фінансування

Грантова програма дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 10 000 000 гривень відповідно до суми на один гектар.

Як подати заявку

Подати заявку на отримання гранту на створення саду можна через портал «Дія».

До заяви обов’язково додати одним файлом у форматі PDF скановану копію:

 • проєкту висадки насаджень, що підписана розробником;
 • проєкту зрошення із зазначенням джерела водозабору.

Заявка опрацьовується протягом 15 робочих днів.

Нагадаємо, Дія.Бізнес та Нова пошта надають українським підприємцям безоплатну допомогу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації бізнесу.

Крім того, міжнародна компанія Corteva Agriscience запускає освітньо-грантову програму «TalentA-2023» для зміцнення та розвитку жіночого фермерства в умовах повномасштабної війни.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Можливості

Креативна Практика проводить безоплатний онлайн-курс для грантерів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Онлайн-платформа «Креативна Практика» проводить безкоштовний онлайн-курс про всі етапи подачі на гранти «Креативної Європи».

Про це повідомляють на сайті платформи.

Про курс

«Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» – це онлайн-курс, що зрозумілою мовою пояснює кожен етап подачі на грант «Креативної Європи» – програми ЄС, в рамках якої українські організації можуть отримати до 2 000 000 євро на культурні й креативні проєкти. Ви дізнаєтесь, як обрати конкурс для себе, знайти міжнародних партнерів, заповнити заявку і скласти звітність. 

Читайте також: Український фонд стартапів запустив грантову програму для інноваційних проєктів

«На курсі ви отримуєте доступ до відеоуроків, статей та тестів, створених для вас спільно командами Креативної Практики та Українським бюро програми “Креативна Європа”», – повідомляють організатори.

Для кого

Цей курс підійде для вас, якщо ви:

 • представник маркетингової агенції, рекламної компанії, дизайн-студії, дизайн-продакшену;
 • організатор культурних заходів;
 • видавець;
 • працюєте у сфері кіновиробництва, театральній індустрії;
 • представник музею, креативного хабу;
 • працюєте в ІТ або геймдев-індустрії.

Лектори

 • Андрій Кулаков – програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна». Має 15 років досвіду розробки та реалізації проєктів з бюджетом понад 500 000 євро для України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану та інших країн, профінансованих міжнародними донорами.
 • Альона Дмуховська – програмна менеджерка Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Має 7 років досвіду розробки та реалізації проєктів у музичній та освітніх сферах в Україні, Німеччині, Нідерландах, Польщі, Угорщині, Киргизстані.

Як взяти участь

Записатись на курс можна на сайті онлайн-платформи «Креативна Практика».

Раніше ми повідомляли, що програма «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс для інноваторів у сфері культури та креативних індустрій.

Крім того, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) оголошує грантовий конкурс щодо надання допомоги і підтримки громадського сектору.

Фото: cases.media

Читати далі

Можливості

В Україні триває грантовий конкурс на підтримку громадських організацій

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) оголошує грантовий конкурс щодо надання допомоги і підтримки громадського сектору.

Про це повідомляє ІЕД.

Про конкурс

24 лютого 2022 року ІЕД переорієнтував пріоритети грантового конкурсу на потреби надання допомоги і підтримки усім верствам населення України, постраждалих внаслідок війни. 

Мета постійного конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства (ОГС), які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам, розвивають волонтерську діяльність громадян та організацій та допомагають вирішити найбільш нагальні проблеми, зумовлені війною.  

Для кого

До участі у конкурсі запрошуються ОГС, які мають: 

 • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки; 
 • спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними; 
 • наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, вебсайт тощо). 

Умови

Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:

 • Допомога поруч – надання підтримки переселенцям в центрах гуманітарної підтримки та волонтерських центрах для ВПО.
 • Тримаємо зв’язок – налагодження комунікації між людьми/організаціями, які потребують допомоги (ВПО, люди на тимчасово окупованих територіях, поранені, люди, які перебувають у небезпеці тощо) і тими, хто може її надати (забезпечення медикаментами, надання притулку, перевезення тощо).
 • Незламні громади – ініціативи щодо пом’якшення різних негативних наслідків війни у територіальних громадах на місцевому рівні.
 • Тримаємо інформаційний фронт – підтримка регіональних громадських ЗМІ, які надають соціально важливу, перевірену та актуальну інформацію на постійній основі, протидіють російській дезінформації.
 • Діємо злагоджено – підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС.

Фінансування

Максимальний розмір гранту – 350 000 гривень. Мінімальний розмір гранту – 200 000 гривень.

Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави 

Тривалість проєктів – 3-5 місяців. Зазначається, що переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку. 

Як подати заявку

Для того, щоб подати заявку потрібно надіслати перелік документів на адресу [email protected] одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. 

Перелік документів:

 • проєктна пропозиція;
 • Аплікаційна форма;
 • Бюджет проєкту;
 • Стандартна грантова угода.

Шаблони форм можна знайти на сайті ІЕД. Кінцевого терміну на подання заявок немає.

Додаткова інформація

29 березня 2023 р. з 13:00 до 14:30 на платформі Zoom відбудеться вебінар для потенційних учасників конкурсу. Питання, які будуть розкриті:

 • мета та завдання конкурсу;
 • основні зміни, які відбулися в конкурсі після останнього засідання Грантової Комісії;
 • найпоширеніші помилки при подачі аплікації та документів;
 • розглянуться приклади проєктів за напрямком ВПО та допомоги дітям, які раніше отримували гранти.

Для реєстрації на вебінар потрібно заповнити гугл-форму.

Нагадаємо, Pact Ukraine оголошує грантовий конкурс для швидкої відповіді на виклики, що постають перед громадськими організаціями.

Також ми розповідали, що фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошує грантовий конкурс для громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, що постраждали від війни.

Фото: unsplash.com

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...

Суспільство3 дні тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство3 дні тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство4 дні тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...