Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і отримує мільйонні прибутки

Опубліковано

Фермер Анатолій Шумко з Київщини відновлює родючість ґрунту за новітньою технологією. Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля, пише “Новое Время”.

Нове життя полів

Екологи та фермери вже тривалий час нарікають на те, що українські ґрунти почали втрачати свою родючість. Причиною цього вважають нераціональне використання добрив та неналежне ставлення до українських чорноземів. Проте фермер Анатолій Шумко знайшов спосіб боротися з цим.

Його поля розташовані у селі Михайлівка. Чоловік почав займатися господарством 12 років тому, ще у 2006 році. До нього на цій землі вже працювали люди та техніка. Але з його приходом поля отримали буквально нове життя.

“Тут росли одні бур’яни. Довелося ще два роки над цим працювати, щоб привести землю в належний стан і почати отримувати урожай”, — розповів фермер.

Як отримати 30 млн грн з тисячі гектарів

Сьогодні на полях Анатолія росте пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак та соя. З 1 000 га землі фермер отримує 30 млн грн. Особливість його господарства в тому, що за мету він ставить собі не отримання надприбутків у найкоротший термін, а відтворення родючості ґрунту, застосовуючи технологію нульового обробітку або no-till.

No-till — це складна технологія допомагає зберігати вологу, підвищує рівень гумусу та оберігає врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.

“Для того, хто це бачить перший раз, це може трохи страшнувато. На весну ми посіємо соняшник, а ці рослинні рештки заважати не будуть”, — поділився Анатолій.

Читайте також: Урожай зернових в Україні перевищив історичний максимум

Аби отримати необхідні знання про новітню технологію обробітку землі фермер літав до Америки та США. Головною перевагою цієї техніки є економія пального та робочої сили. Незважаючи на свій вік, фермер не планує зупинятися та вже наступного року впроваджуватиме технологію strip-til.

“Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см, але при цьому вносити біодеструктор у смугу і на весну ми отримаємо оброблену смугу”, – поділився планами господар.

А ще фермер загорівся ідеєю створення власного джерела відновлюваної енергії. І скоро ось на підприємстві почнуть спалювати відходи. Це суттєво допоможе знизити витрати коштів за газ, а також вирішить питання вивезення сміття.


Суспільство

У Луцьку створюють найбільшу картину у світі. Її розмір — 2 000 м² (ВІДЕО)

Опубліковано

У Луцьку створюють найбільшу картину у світі! Її розмір — 2 000 м2. Полотно має всі шанси ввійти до Книги рекордів Гіннеса! Написання картини — перформанс у реальному часі. Митець – заслужений художник України Петро Антип. Робота поєднує в собі різні види мистецтва: живопис, графіку, скульптуру, перформанс. Головна ідея проєкту «Космогонія» — показати процес створення людства та передбачити можливе майбутнє.

«Кожна людина, яка народилась т вона ж не питала, чому вона народилась. 1 отак-от народилося наше людство – воно ж теж не питало, чому народилось. Яка місія в людини, яка місія в людства?»

Історія Петра

«Академік Часовітін мені сказав… Каже: «Ти не їдь в Україну, бо українці — без польоту. Краще лишайся в Москві — в тебе все буде добре. Ну, все буде нормально, вступиш у спілку художників» і всі діла. Але я і в Україні вступив швидко в спілку художників.»

Повернувшись на Донеччину, він не пошкодував про своє рішення.

«Я зрозумів, що українці дали світу набагато більше, ніж московити.»

У 2009 Петро Антип стає заслуженим художником України. Його картини та скульптури потрапляють до державних і приватних колекцій в Україні та за кордоном. А величезну майстерню в Горлівці відвідують тисячі людей. Та після російського вторгнення у 2014 митець вимушено покинув усе, над чим працював роками. Петро Антип переїхав до Києва, а за 10 років став переселенцем вдруге.

«Для мене Україна — це мій дім. Луцьк мене прихистив, я за це дуже вдячний. А що буде далі, я ж не знаю. Я буду просто малювати, працювати.»

Свої полотна художник продає на аукціонах в Україні та Європі, а виручене віддає на медицину для ЗСУ. Наприкінці 2022 Антип почав роботу над найбільшою картиною в його житті «Космогонія». Ідея проєкту належить фундатору Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктору Корсаку.

«Це буде такий естетичний, філософський трактат про те, де ми взялися, для чого ми тут і що з нами буде.»

«Космогонія» починається з моменту Великого вибуху та завершується живописною ноосферою і майбутнім.

«У нас багато добра та зла в кожного, і перебороти це зло — наша місія. І отак-от у картині там усе рухається. І я думаю, що місія людства — нашу планету спасти.»

За процесом народження картини може спостерігати кожен відвідувач — художник пише її прямо в музеї. Зала музею площею 5 000 м2 задіяна під реальний виробничий процес, який є частиною артпроєкту. Наразі проєкт уже претендує на звання найдовшого перформансу у світі. Висота полотна сягає 10 метрів, а ширина — 200. Артпроєкт уже презентували в Німеччині та США. Художник хоче, аби цю роботу та закладені в неї сенси побачили якомога більше людей. Тож у майбутньому з Луцька «Космогонія» може відправитися в подорож планетою!

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» відкрила відділення в Римі та запустила нові послуги для клієнтів в Італії

Опубліковано

Компанія «Нова пошта» повідомила про відкриття свого відділення в столиці Італії. Відділення розташоване за адресою Via Albalonga, 9-11, і працює з понеділка до пʼятниці з 8:00 до 20:00, а в суботу та неділю з 9:00 до 18:00.

Про це повідомляє «Бабель».

З цього відділення клієнти можуть відправляти документи, посилки та вантажі до 100 кг до та з України, всередині Італії та між європейськими країнами, де присутня «Нова пошта».

Компанія також анонсувала запуск власної курʼєрської доставки в Римі та передмісті, аналогічно до вже наявної послуги в Мілані. З допомогою місцевих логістичних компаній клієнти зможуть відправляти посилки в будь-який куточок Італії.

Читати також: «Нова пошта» встановила поштомати з цитатами українських письменників і поетів: фото

Крім того, з червня клієнти можуть отримувати доставки в поштомати й пункти видачі посилок партнерської мережі GLS. У ці пункти надходять попередньо сплачені посилки вагою до 25 кг і розмірами не більше ніж 41 x 38 x 64 см. Термін зберігання посилок становить 72 години, після чого вони переадресовуються у найближче відділення «Нової пошти», якщо клієнт не забирає їх упродовж трьох днів.

Нагадаємо, що Нова Пошта усунула збій у системі та відновила роботу обслуговування клієнтів.

Фото: «Нова пошта».

Читати далі

Суспільство

United24 та Lego-креатори зібрали понад 500 тисяч доларів для відбудови України

Опубліковано

Команда United24 разом з Lego-креаторами успішно зібрали більше ніж 500 тисяч доларів в рамках проєкту «Ukraine in Lego Bricks». Перший дроп конструкторів забезпечив фінансування для проєкту «Відбудова України», а кошти з другого дропу спрямовані на відновлення Великокостромської гімназії в Дніпропетровській області.

Про це повідомляє ЕП.

фото: United24

Читати також: У столиці модернізують Оболонський острів: фото

У другій частині проєкту взяли участь п’ять креаторів з різних країн світу: Ерік Лоу та Марк Сегеді зі США, Даніель Зайдль з Німеччини, Мацей Коцот із Польщі та Олександр Єрмолаєв з України. Майстри створили з Lego моделі київських Золотих воріт, бахчисарайського Ханського палацу, Підгорецького замку, Одеського національного академічного театру опери та балету, а також Миколаївської астрономічної обсерваторії.

фото: United24

На день закриття збору команда United24 подарувала модель Ханського палацу голові Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, якого звільнили з російського полону 28 червня 2024 року. Для створення цієї моделі використали 2 238 деталей, а її вага становить майже 1 200 кг.

фото: United24

Наріман Джелял поділився своїми спогадами: «На фото 1994 чи 1995 рік. Ми приїхали зі школи з Джанкою на екскурсію в Бахчисарай. На фото позаду мене стоїть мій однокласник Енвер. Його молодший брат – один із останніх кримських бранців Кремля».

Нагадаємо, що авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео.

Фото: United24

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 години тому

Підліток з Києва зібрав «домашню електростанцію» для комфортного навчання

Змалку Денис Кучерук цікавився електричними саморобками — переглядав відео, а також самостійно розбирався в електросхемах....

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

РЕКЛАМА: