Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фермер з Київщини відновлює родючість ґрунту і отримує мільйонні прибутки

Опубліковано

Фермер Анатолій Шумко з Київщини відновлює родючість ґрунту за новітньою технологією. Він знайшов спосіб перетворити виснажену землю з бур’янами на “золоті” поля, пише “Новое Время”.

Нове життя полів

Екологи та фермери вже тривалий час нарікають на те, що українські ґрунти почали втрачати свою родючість. Причиною цього вважають нераціональне використання добрив та неналежне ставлення до українських чорноземів. Проте фермер Анатолій Шумко знайшов спосіб боротися з цим.

Його поля розташовані у селі Михайлівка. Чоловік почав займатися господарством 12 років тому, ще у 2006 році. До нього на цій землі вже працювали люди та техніка. Але з його приходом поля отримали буквально нове життя.

“Тут росли одні бур’яни. Довелося ще два роки над цим працювати, щоб привести землю в належний стан і почати отримувати урожай”, — розповів фермер.

Як отримати 30 млн грн з тисячі гектарів

Сьогодні на полях Анатолія росте пшениця, кукурудза, соняшник, ріпак та соя. З 1 000 га землі фермер отримує 30 млн грн. Особливість його господарства в тому, що за мету він ставить собі не отримання надприбутків у найкоротший термін, а відтворення родючості ґрунту, застосовуючи технологію нульового обробітку або no-till.

No-till — це складна технологія допомагає зберігати вологу, підвищує рівень гумусу та оберігає врожай від ерозії та несприятливих погодних умов.

“Для того, хто це бачить перший раз, це може трохи страшнувато. На весну ми посіємо соняшник, а ці рослинні рештки заважати не будуть”, — поділився Анатолій.

Читайте також: Урожай зернових в Україні перевищив історичний максимум

Аби отримати необхідні знання про новітню технологію обробітку землі фермер літав до Америки та США. Головною перевагою цієї техніки є економія пального та робочої сили. Незважаючи на свій вік, фермер не планує зупинятися та вже наступного року впроваджуватиме технологію strip-til.

“Зараз ми знайомимось, переобладнуємо техніку. Якщо працюють агрегати за strip-till, вони обробляють ґрунт на глибину до 20 см і перемішують його. Ми будемо обробляти смугу на глибину 5 см, але при цьому вносити біодеструктор у смугу і на весну ми отримаємо оброблену смугу”, – поділився планами господар.

А ще фермер загорівся ідеєю створення власного джерела відновлюваної енергії. І скоро ось на підприємстві почнуть спалювати відходи. Це суттєво допоможе знизити витрати коштів за газ, а також вирішить питання вивезення сміття.


Суспільство

У Бучі та Славутичі створять безбар’єрні маршрути: деталі проєкту

Опубліковано

Маршрути у містах облаштують доступними для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. Цей проєкт втілюють у межах програми «Рух без бар’єрів».

Про це повідомив директор департаменту містобудування та архітектури Київської ОВА Ярослав Янович.

Що відомо про цей проєкт

Міста долучилися до ініціативи, щоб усі люди мали:

  • можливість самостійно пересуватися;
  • доступ до інфраструктури;
  • сприятливі умови для соціальної інтеграції;
  • рівні можливості у користування міськими просторами.

Ярослав Янович зазначив, що територіальні громади самостійно визначатимуть маршрути. До обговорення проєктів адміністрації залучатимуть громадськість.

Читайте також: У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

«На маршруті всі локації мають бути максимально доступними та безбар’єрними — це перехрестя, переходи, громадський транспорт, школи, садочки, заклади охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, центри зайнятості, а також інші громадські будівлі. Також на маршруті будуть встановлені навігаційні знаки, тактильні елементи та інші рішення, спрямовані на забезпечення не лише зручності, але й безпеки для людей», — розповів Ярослав Янович.

Наразі Славутич та Буча вже розробили свої проєкти. До 11 лютого 2025 року інші територіальні громади Київської області повинні подати до Департаменту містобудування та архітектури КОВА власні проєкти безбар’єрних маршрутів.

«Рух без бар’єрів»

Проєкт є частиною ініціативи Міністерства розвитку громад та територій. Його презентували 19 січня у військовому госпіталі. Головна мета проєкту — створення доступного середовища для всіх людей.

Нагадаємо, що у Славутичі більше не оголошуватимуть тривогу, яка звучить у Київській області.

Також ми писали, що на Київщині побудують новий житловий комплекс для соціальних груп (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Суспільство

В Австрії започаткували Асоціацію українських організацій

Опубліковано

Асоціацію створили 22 січня 2025 року у посольстві України в Австрії. Загалом до складу об’єднання ввійшли 12 громадських організацій.

Про це повідомили в посольстві.

До асоціації долучилися українські громадські організації та спілки з Відня, Лінца, Граца, Зальцбурга та Інсбрука.

«Створення асоціації — це новий рівень співпраці та представлення інтересів українців в Австрії. Це зміцнює наш голос, підтримує ідею соборності та відкриває нові можливості для розвитку»‚ — написали в посольстві.

Читайте також: Уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО)

Нагадаємо, що третя група добровольців Українського легіону у Польщі скоро підпише контракти із ЗСУ.

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Австрії

Читати далі

Суспільство

У Києві створили онлайн-довідник для підтримки ментального здоров’я

Опубліковано

У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».

Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.

Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:

  • охорона здоров’я;
  • соціальний захист;
  • освіта;
  • ветеранська політика;
  • культура, мистецтво, релігія;
  • молодь та спорт;
  • неурядові організації;
  • цифрові інструменти;
  • інші послуги з ментального здоров’я.

Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)

Фото: довідник із ментальними послугами

«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.

Переглянути довідник можна за посиланням.

Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.

Фото обкладинки: Unsplash

Читати далі

Шопочитати