Суспільство
“Фабрику Повидла” у Львові перетворюють на сучасний арт-центр: яким він буде
У Львові працюють над створенням сучасного артцентру «Фабрика Повидла». Як розповіли у міськраді, візія мистецького центру — сформувати платформу міжнародної професійної співпраці, творення сучасного мистецтва та культури, інноваційних і міждисциплінарних мистецьких та освітніх програм.
Коли відкриють арт-центр
«Фабрику Повидла» планують відкрити наприкінці 2021 року. Наразі власники досі очікують дозвіл на будівництво та реконструкцію від ДАБІ України.
Проєктом передбачені площі для виставок, виставковий простір, приміщення для роботи театру. Конструкції у просторі будуть мобільними, що дозволить працювати з різними виставками. Також тут будуть відпочинкові зони, кафе та простір для вуличних подій у дворику. З 25 серпня тут планують відкривати перші міжнародні резиденції.
Додамо, що тут також організовуватимуть різні мистецькі практики для підлітків. Відтак, частину приміщень будуть залучати до роботи ще цього року.
З виставковим простором і рестораном
Додамо, зі сторони вулиці Механічної планують добудувати мінімалістичний куб, який стане театральним простором. Виставковий простір матиме рухомі стіни, а у блоці для театральних та музичних виступів передбачили репетиційні зали та повністю оснащені гримерки, приміщення для зберігання техніки та елементів сценографії. На території працюватиме кав’ярня та ресторан, крамниця та відпочинкові зони.
В грудні 2018 року у місті погодили містобудівні умови та обмеження на реконструкцію Фабрики Повидла, що на вулиці Богдана Хмельницького, 124. Будинок є пам’яткою архітектури місцевого значення, тож приміщення вежі планують реконструювати.
Читайте також: У Києві гумову фабрику перетворили на бізнес-центр (ФОТО)
Довідка
Будівля Артцентру — унікальний приклад фабрики, збудованої у модерністському неоготичному стилі наприкінці ХІХ століття. Перехожим споруда нагадує більше замок, ніж підприємство із виготовлення горілчаних напоїв, яке назвали на честь її засновника «Йозеф Кронік і син» (1872). Під час пізнього радянського періоду цей об’єкт перетворили на підприємство з виготовлення консервованих овочів та повидла. Назву «Фабрика Повидла» придумали митці, які почали використовувати ці приміщення у 2009−2010 роках. У 2015 р. комплекс придбала організація Harald Binder Cultural Enterprises, щоб створити міждисциплінарний артцентр.
Фото: city-adm.lviv.ua
Суспільство
Мобільний аптечний пункт запрацював у Макарівській громаді. 10 січня послугами аптеки могли скористатися жителі селища Кодра та сіл Забуяння і Королівка.
Про це повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар.
Особливості роботи аптечного пункту
Жителі громади зможуть купити в мобільній аптеці рецептурні та безрецептурні лікарські засоби. Також у пункті працює програма реімбурсації «Доступні ліки».
Ліки в машині зберігають та перевозять із дотриманням температурного режиму. Мобільна аптека працює з терміналом для безготівкового розрахунку.
Замовити препарати, уточнити вартість або дізнатися більше про роботу пункту можна за телефоном: +38 067 117 80 36.
Графік роботи мобільної аптеки можна переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.
Фото обкладинки: телеграм-канал Вадима Токара
Коментарі
Суспільство
Платформу розробило Міністерство соціальної політики разом із Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю. На сайті зібрали всю актуальну інформацію про державну програму протезування.
Про це повідомили у Мінсоцполітики.
Що можна дізнатися на сайті
На платформі розкрили такі теми:
- види засобів реабілітації та як їх отримати;
- можливість отримати компенсацію за самостійно придбаний виріб;
- ремонт та обслуговування.
«Відтепер кожен, хто потребує цієї інформації, може знайти на нашому лендінгу покроковий алгоритм дій, аби скористатися державною програмою протезування. Сподіваємося, ця платформа стане корисним інструментом для усіх, хто потребує підтримки», — зазначила міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.
За даними міністерства, у 2024 році за державною програмою протези отримали 11,5 тисяч українців, а 4,5 тисячі громадян отримали компенсації за засоби реабілітації, які вони придбали самостійно.
Переглянути інформацію на платформі можна за посиланням. Як вказують у відомстві, платформу регулярно оновлюватимуть та доповнюватимуть відповідно до змін у державній програмі та запитів користувачів.
Раніше ми писали про те, як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові.
Фото обкладинки: Freepik
Коментарі
Суспільство
На поштовому випуску зобразили інсталяцію I`m Fine, яку вперше представили на фестивалі Burning Man у США влітку 2024 року.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Медіапроєкт під назвою Ukrainian Witnes започаткував митець Олексій Сай за ініціативи та координації Віталія Дейнеги. Вони створили артоб’єкт із артефактів російсько-української війни, які зібрали на деокупованих територіях:
- прострілених вуличних знаків;
- сонячних панелей;
- супутникових антен;
- знищених знаків із назвами міст;
- розбитих парканів тощо.
Читайте також: Митники передали три старовинні книги львівській бібліотеці (ФОТО)
«Тепер наша болісна й водночас сильна відповідь світу зафіксується й на поштовій марці»‚ — написали в компанії. Загалом «Укрпошта» випустила 500 тисяч поштових наборів.
Нагадаємо, що у столиці виставляли інсталяцію I’m fine, яку створили з пошкодженого обладнання звʼязку (ФОТО).
Також ми писали, що «Укрпошта» оголосила найкращу марку та поштовий набір 2024 року.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Віталія Дейнеги
Коментарі