Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ейнштейн чи Будда з квітами у голові: як одесит створює незвичайні вазони

Опубліковано

Подивіться на свій робочий, або домашній інтер’єр. Напевно все віддає буденністю та сірістю. А якщо додати трохи мистецтва? Бренд Hero Organizer, в Україні більш відомий як Vase Head, пропонує кольорові вази, виконані у формі легендарних особистостей: Давида, Будди, Альберта Ейнштейна і Стіва Джобса. Проте, скульптури можна використовувати не тільки як вази – все в ваших руках.

Бренд Vase Head відомий як в Україні, так і серед європейців та американців, а минулого року на Kickstarter зібрали $9000 за два дні, що вдвічі більше необхідної суми. Степан Женков, засновник бренду, вирішив зробити оригінальні скульптури, бо не знайшов на ринку гарного оригінального вазону для квітів.

Степан Женков

засновник бренду Vase Head

Юрист за освітою. Сам родом з Одеси. Свою кар’єру почав по спеціальності, але потім створив компанію по виробництву предметів інтер’єру. Згодом почав створювати скульптури. 

Про бренд

Наші скульптури Vase Head – це кольорові вази, які виконані у формі голів відомих особистостей. Проте,  скульптури можна використовувати і як настільний органайзер, підставку під аксесуари чи просто як прикрасу інтер’єру. Деякі клієнти використовують як інструмент залучення нових клієнтів в салони краси і ресторани. І ще десятки креативних способів.

Великі скульптури висотою 25 см коштують 990 гривень. Є і маленькі – 590 гривень

Hero Organizer продаються в десяти кольорах. Ми також продаємо набір для самостійного фарбування, куди входить біла статуя, фарби в шести кольорах, два пензлики, рукавички та інструкція.

На Kickstarter зібрали необхідну суму за дві години

Ми запустили свій проект у 2017 році. Але я знав, що хочу продаватись в Америці, щоб про наш бренд знало більше людей. Тому за допомогою Kickstarter вирішив подивитись, як же на нас відреагує американська публіка. Запустились ми у 2018 році, але перед цим змінили назву продукту з Vase Head на Hero Organizer. Це був маркетинговий хід.

Перед запуском кампанії я шукав людей, які вже успішно запустили свої проекти на Kickstarter. Стукав в усі двері, писав напряму. Потім мені порадили звернутись до хлопців, які запускають під ключ Kickstarter-компанії і вони мене консультували. Вони ж і порадили виходити на платформу з іншою назвою, бо користувачі полюбляють новачків.

За два тижні до кампанії ми запустили рекламу. І перші клієнти – це люди, які лайкали наші фото і вже побачили нас.

Звісно, я вболівав за свою справу і був впевнений у власному продукті, але коли ми за перший день зібрали суму, яка була вдвічі більша за заплановану – я був приємно здивований. Загалом за два дні зібрали $9000.

Я хотів купити вазон, але всі вони були нудними”

Я все життя хотів займатись виробництвом, хоча за освітою юрист. Але згодом я створив велику компанію, яка займається виготовленням предметів інтер’єру для ресторанів та готелів.

Ідея робити такі скульптури прийшла до мене досить випадково. Якось я хотів купити додому вазон для квітів. Те, що було на ринку я вже бачив тисячу разів, це було щось нецікаве та нудне.

Згодом я побачив у Барселоні скульптуру Давида і подумав, що було б круто, якби в голові були квіти, а сама скульптура стояла б на столі. Я знайшов модель і зробив першу скульптуру Давида на 3д-принтері.

Легка, але абсолютно не красива, з 3-ох частин вона приїхала до мене. І через годину я вже у скульптора, обговорюємо як зробити краще. Ми вирішили ліпити скульптури руками, бо друкувати на принтері складно. Одна скульптура друкується чотири дні, а виправити якісь неточності потім неможливо. 

Повноцінно проект запустили у грудні 2017 року. Вклав у Vase Head $2000 власних заощаджень. Я надсилав фото скульптур своїм друзям і перші замовлення були саме від них. 

Часто доводиться переробляти скульптури

Я вирішив співпрацювати з одним з своїх працівників – Сергієм Костенко. Він спочатку не хотів робити скульптури, але потім спробував і вийшло. Зараз за виробництво відповідає він.

Скульптури зроблені вручну з еко-гіпсу та нетоксичних фарб. Ще ми додаємо в гіпс  дрібні елементи, щоб скульптура була прочнішою. Бо раніше кожний п’ятий виріб приходив до замовника з відколотим вухом чи носом.

“Ми створюємо скульптури разом з моєю дружиною у нас вдома. Робимо з пластиліну стартову форму. Потім виглажується гіпс і створюється фінішна форма. На готовій моделі починаємо шліфувати мускули чи зморшки. Створення скульптури займає багато часу. Наприклад, скульптуру Фредді Мерк’юрі робили три місяці, бо багато треба переробляти, щоб зробити скульптуру максимально схожою. Але з роками ми наловчились і робимо швидше”, – розповідає Сергій.

Сергій Костенко у своїй майстерні

Завдання на форму героїв видаю Сергію я. Я висилаю фотографію, дивлюсь, щоб це було актуально. Затвердження скульптури займає близько двох тижнів, тому що переглядаємо детально. Буває потрібно зробити їх більш веселішою, підняти куточок рота чи інші корегування. 

“Мене відмовляли, казали, що продукт ніхто не купуватиме”

Коли я починав проект, то мене всі переконували, що такий продукт в Україні не зайде, бо дорого. Тому я вирішив це перевірити і ставив ціну нижче. А потім провів експеримент і поставив ціну 600, 800 і 900 гривень. Так люди на одній сторінці могли побачити три різні ціни. Але клієнтам було все одно. Вони замовляли за будь-яку ціну. Тому я вирішив, що оптимальна вартість наших виробів – до 1000 гривень.

Наш рекорд по продажу – 900 скульптур за місяць

Сьогодні нашу продукцію можна придбати в українських шоурумах, в Інстаграм чи на нашому сайті. Також ми є і за кордоном. Скульптури Hero Organizer є і у шоурумах у Великій Британії, Іспанії, Італії та Росії.

Зараз ми розробляємо скульптуру з бездротовою зарядкою, яка з’явиться у продажу перед Новим роком. Та плануємо далі розвиватись, щоб в офісах та будинках замість нудних вазонів стояли креативні Vase Head.

Коментарі

Суспільство

Google показав рейтинг найпопулярніших пошукових запитів українців у 2024 році

Опубліковано

Google підбив підсумки року й опублікував рейтинг пошукових запитів, які найбільше цікавили українських користувачів у 2024 році. Цей рік позначився запитами про енергетику, знакові події, відомих особистостей і культурні явища.

Про це повідомляє Google.

Персони року

У категорії персон, інтерес до яких зростав найбільше, лідером став Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Також українці активно шукали інформацію про боксера Олександра Усика, американських політиків Дональда Трампа й Камалу Гарріс, а також популярних медійних персонажів, зокрема Клавдію Петрівну.

Серед втрат 2024 року найбільше запитів стосувалися Ірини Фаріон та Алена Делона.

Фільми: від Маріуполя до Конотопа

У категорії «Фільми» лідером став документальний фільм «20 днів у Маріуполі». Також глядачі активно цікавилися «Думками навиворіт 2», «Дюна. Частина друга» та українським хорором «Конотопська відьма».

Читати також: В Україні створили безкоштовний застосунок для підтримки ментального здоровʼя

Що купували у 2024 році

Найбільший попит мали енергетичні рішення: EcoFlow, зарядні станції, інвертори та сонячні панелі. Серед несподіваних трендів — дубайський шоколад і тюбінг.

Питання «Що таке?»

У топі запитів: «що таке МСЕК», «що таке РЕБ» і «що таке черги відключення світла». Нові слова «терикони», «чиназес» і «квадробери» також привернули увагу українців.

Фото: unsplash.com.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний культурний проєкт (ФОТО)

Опубліковано

Мережа Lviv Croissants і книгарня Сенс запустили спільний проєкт «Тримайся своїх сенсів». Він — про увагу до себе і взаємну підтримку, яка відображається у цитатах українських літераторів. 

Про це повідомили представники проєкту.

Яка ідея?  

Від 9 грудня і до кінця зими у закладах Lviv Croissants по всій країні гості мережі можуть знайти QR-коди з посиланням на добірку книг та цитати з них. Вони розміщені на фасадах, на фірмових стаканчиках та всередині пекарень.

Книжки з цього переліку були відібрані Сенсом і Lviv Croissants: це художні й нонфікшн книги українських авторів, які підтримують, надихають і допомагають знайти важливі сенси під час війни.  Це книги, які обіймають словом і нагадують, що кожен вартий тепла і турботи. 

Читати також: У Києві відкрили виставку з пінгвінами про українські полярні дослідження (ФОТО)

Зокрема, в цей період перехожих і відвідувачів Lviv Croissants зустрічатимуть цитати Каті Бльостки, Володимира Станчишина, Юрія Яновського, Євгенії Кузнєцової, Миколи Макаренка, Олени Моренцової-Шулик, Галини Лицур-Щадей та Марії Каменської.  

Про організаторів

Lviv Croissants — міжнародна франчайзингова мережа із широким асортиментом свіжовипечених круасанів з різними начинками. Мережа налічує понад 170 закладів в Україні, 11 у Польщі, один у Словаччині, один у Чехії та один в США. 

Сенс — мережа книжкових просторів, де люди обʼєднуються навколо книжок як спільної цінності. Сьогодні Сенс — це книгарня-кав’ярня на станції м. Арсенальна у Києві, книжковий простір на вул. Хрещатик і онлайн-книгарня. Сенс пропонує добірку творів сучасності та класики, регулярно проводить книжкові клуби, літературні презентації, дискусії та інші культурні події. 

Нагадаємо, що фільм про український ресторан увійшов до списку найкращих документалок CNN.

Фото: Lviv Croissants.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Вперше препарати для дітей можна придбати через програму «Доступні ліки»

Опубліковано

З початку 2025 року українці зможуть отримувати ліки для дітей у межах програми «Доступні ліки». Крім того, вперше в програмі з’являться препарати у вигляді крапель та мазей.

Про це повідомляє МОЗ

Список ліків, доступних за електронним рецептом, розширять на понад 30 нових діючих речовин. До переліку додадуть комбіновані засоби для лікування серцево-судинних, ревматологічних, неврологічних, очних та ендокринологічних хвороб, таких як гіпотиреоз і мігрень.

Читати також: На Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО)

Бюджет програми на 2025 рік складає 6,6 мільярдів гривень. Завдяки цьому нововведенню програмою зможуть скористатися ще щонайменше 500 тисяч українців.

Отримати ліки за електронним рецептом можна буде в аптеках, що мають контракт з НСЗУ. Уже у 2024 році до програми приєднаються всі аптеки, що розміщені в лікарнях, а у 2025 році планують додати аптеки по всій країні.

Нагадаємо, що до програми «Доступні ліки» додали майже 600 нових препаратів, 208 з яких — безкоштовні.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі