Суспільство
Etnodim створив колекцію вишиванок на основі стародавньої вишивки із Музею Гончара
Український бренд Etnodim та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» створили колекцію вишиванок на основі фрагментів вишивки 18-20 століть.
Про це пише platfor.ma.
Фрагменти української вишивки зберігаються у фондовій збірці музею. Йдеться про сорочки Чернігівського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського та Волинського регіонів.
Колекція налічує близько 700 зразків фрагментів вишивки та ткання сорочок, рушників та окремих взірців технік різних регіонів України.
Читайте також: Вишиванки, якими захоплюється світ. Як Etnodim збирає мільйонні донати на ЗСУ та боронить культурний фронт
Упродовж кількох місяців дизайнерки Etnodim відвідували музей та досліджували орнаменти й вишивку на маленьких клаптиках тканини — окрайцях. Так вони обрали основні матеріали, на основі яких і розробили сучасні сорочки багатьох регіонів країни.
Читайте також: Бойківська чи подільська? А може, кримська? Спробуйте вгадати походження вишиванки за орнаментом та кольорами (ТЕСТ)
«У цій колекції Etnodim став посередником між поколіннями, ще один ланцюжком у часі. А особисто для мене це змога дати нове життя традиційним орнаментам, можливість зробити особливі речі з власною історією», — розповіла дизайнерка бренду.
До колекції Etnodim та Музею Гончара увійшли 10 жіночих вишитих сорочок, 1 жилет, 5 суконь та 9 чоловічих вишиванок.
Крім того, бренд підтримав музей, відсканувавши всі зразки вишивки. Оцифрований архів команда музею зможе оприлюднити у себе на сайті, щоб всі охочі могли дослідити його глибше.
Нагадаємо, королева Іспанії одягнула вишиванку від українського бренду Etnodim.
Фото: platfor.ma.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі