Суспільство
Ентузіасти проводять тури у Карпати місцями падіння літаків часів Другої світової війни і допомагають ЗСУ
В Україні група дослідників та мандрівників організувала незвичні тури Карпатами — туристів водять місцями падіння німецького, радянського та італійського літаків часів Другої світової війни. А зібрані гроші передають ЗСУ.
Про це ШоТам повідомив співзасновник громадської організації «Пошук літаків в Україні» Андрій Кір’янов.
За три походи вдалося зібрати 25 тис. грн для наших захисників.
У Карпатах німецький літак зазнав аварії
У 1944 році неподалік села Мислівка на Прикарпатті зазнав аварії німецький літак Junkers Ju.52.
Група українських ентузіастів знайшла місце падіння літака і по клаптику визбирувала всі дрібні уламки.
Дивіться відео: Волонтер виготовляє сувеніри зі збитого винищувача і допомагає ЗСУ
На місці виявили частини від моторної групи, силові елементи конструкції, частину обшивки, скло кабіни, посуд, внутрішні панелі літака.
Як з’ясувалося, аварія сталася 2 квітня 1944 року. Літак врізався у гірський хребет висотою 950 метрів. Німецький стрілок-радист загинув на місці, решта екіпажу вижили та повернулися до своїх.
У Карпатах збили радянський Іл-2 у бою з УПА
У Долинському районі на Франківщині у 1945-1946 роках був збитий радянський Іл-2 під час бою із воїнами УПА.
Взимку 1946 року війська НКВС оточили бійців УПА в урочищі Ясенів. Радянські військові не змогли взяти штурмом висоту і тому запросили авіапідтримку. Під час польоту радянські пілоти помилися з координатами і обстріляли старі позиції УПА.
Дивіться відео: Пенсіонер із рушницею допоміг збити ворожий Су-24 над Черніговом
Через помилку радянський Іл-2 обстріляли свої ж солдати, один літак було збито. Він запалав у повітрі та вибухнув. На землю впали лише його уламки.
Тури «карпатськими літаками»
Як розповів Андрій Кір’янов, загалом у Карпатах ентузіасти знайшли уламки від 5-ти літаків. Серед них не лише німецький і радянський, а й італійський та угорський.
Про ці події часів Другої світової війни навіть не знають усі місцеві жителі. Дослідники провели справді унікальну роботу: спочатку виконали історичну розвідку, а потім знайшли уламки літаків.
Усі знайдені деталі літаків передають до Державного музею авіації України імені Антонова у Києві для вивчення та експозиції. Після нашої перемоги у музеї буде окрема площа для цих експонатів.
Читайте також: «Втратив майстерню? Але ж руки на місці». Як донеччанин Олексій Ровдо створює ексклюзивні ножі на Прикарпатті
А щоб підтримати ЗСУ, шукачі літаків розробили новий формат зеленого туризму в українських Карпатах: природа + історія + дослідження.
Усі зібрані гроші від комерційних турів передають нашим бійцям. Стежити за новими турами можна у фейсбук-групі «Пошук літаків ДСВ в Україні/Airplanes of WW2 in Ukraine».
Нагадаємо, волонтери зробили віртуальний тур знищеним літаком Ан-225 «Мрія».
Також ми повідомляли, як митець перетворив уламок ворожої авіабомби на арт-об’єкт.
Фото: фейсбук-сторінка Andrey Kiryanov.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі