

Економіка і бізнес
Енергоатом і Holtec International домовилися про будівництво заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива
Енергоатом та американська компанія Holtec International домовилися побудувати в Україні завод для виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива. Такі контейнери наразі виготовляють у США.
Про це йшлося під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з президентом та виконавчий директор компанії Крісом Сінгхом, яка відбулася у Вашингтоні, повідомили у пресслужбі Енергоатому.
«Потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні. Наша компанія була та залишається вашим надійним партнером », – підкреслив директор компанії Кріс Сінгх.
У спільних планах Енергоатома і компанії Holtec International — будівництво в Україні заводу, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора за технологією Holtec SMR. Цей завод має забезпечити не тільки будівництво потужностей малих модульних реакторів в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.
Читайте також: Країна, де у центрі людина: аргументи на користь захисту прав і побудови демократичних інститутів
Про Holtec International
Holtec International — це постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі. Компанія розташована у штаті Флорида та спеціалізується на розробці та виробництві деталей для ядерних реакторів. Зокрема компанія виготовляє контейнери для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
Нагадаємо, навесні 2023 року «Енергоатом» та Holtec International підписали також Угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні, якою передбачено будівництво в Україні малих модульних реакторів.
Розвиток малих модульних реакторів в Україні в Енергетичній стратегії до 2050 року визначений як один із пріоритетів. Малі модульні реактори можуть не тільки замістити теплову генерацію, прискорюючи «зелений» перехід, але й використовуватися при виробництві водню та його побічних продуктів – для використання як в Україні, так і за кордоном, а також сприятимуть експорту додаткових обсягів виробленої електроенергії до Європи.
Також Енергоатом та канадська компанія CAMECO (що є одним із найбільших у світі виробників природного урану) уклали дві угоди щодо забезпечення стабільного постачання ядерного палива.
Раніше ми повідомляли, що кількість атомних енергоблоків, що побудують в Україні за технологіями Westinghouse, збільшили до девʼяти.
Фото: facebook.com/energoatom.ua.
Економіка і бізнес

За підтримки Швеції в Ірпені стартує проєкт, у якому громада навчиться екологічно переробляти уламки зруйнованих споруд. Під час будівельних робіт планують навчати жінок-водійок працювати з технікою та впроваджувати сталі технології утилізації відходів.
Про це повідомили в пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО.
Вісім жінок із Ірпеня пройдуть навчання з керування вантажівками та екскаваторами — їх готуватимуть за шведською програмою Beredskapslyftet. До цього учасниці вже здобували перші навички керування транспортом.
За словами виконувачки обов’язків міського голови Ірпеня Анжели Макеєвої, ця підтримка допомагає не лише фізично відновлювати громаду, а й інтегрувати європейські екостандарти у відбудову: «Ми дуже цінуємо цю допомогу. Вона критично важлива для нашого майбутнього».
Читайте також: «Відчуй Антарктиду»: у Львові стартувала кампанія на підтримку полярників-військових
Проєкт реалізує НЕФКО, Північний зелений банк, за фінансування Міністерства закордонних справ Швеції та Шведського агентства Sida. Загальна сума підтримки — 5,9 мільйона євро. Участь беруть і шведські компанії Scania та Volvo CE, які передадуть Ірпеню спецтехніку.
Розпочнуть роботи восени 2025 року, а завершити будівництво планують навесні 2026-го. Організатори прагнуть зробити проєкт зразком для сотень подібних ініціатив по всій країні — із фокусом на стійке відновлення, екологічність і гендерну інклюзію.



Нагадуємо, що майстерня Balbek Bureau розробила проєкт оновлення Будинку кіно (ФОТО).
Фото: пресслужба НЕФКО
Економіка і бізнес

Андрій cтворив перші в Україні столові прибори для військових з парною ампутацією рук. Їх можна надягнути без допомоги рідних і самостійно харчуватися. Це було б неможливо без батьків хлопця — Олександра та Наталі, які за освітою інженери й займаються ремонтом і продажем засобів для реабілітації та масажу.
Як розробка допомагає ветеранам ставати незалежними в побуті, дивіться в нашому проєкті «Куркулятор».
Економіка і бізнес

11 років тому Олег пішов на авантюру — посадив у полі цибулини шафрану. Досвідчені фермери не вірили, що з цього щось вийде, але крокуси зацвіли, і чоловік зібрав перший урожай. За якістю український шафран виявився одним з найкращих у світі.
У цьому запалі Олег одним з перших в Україні також посадив спаржу. Зараз же овоч, який ще римляни вважали делікатесом, росте на наших чорноземах, і його можна купити в супермаркетах. Як Олег покинув поля шафрану через окупацію Херсонщини, але почав усе заново на Волині, дивіться в нашому проєкті про українських підприємців «Куркулятор».