Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Енергоатом уклав стратегічну угоду з CAMECO про постачання ядерного палива

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Енергоатом та канадська компанія CAMECO (що є одним із найбільших у світі виробників природного урану) уклали дві угоди щодо забезпечення стабільного постачання ядерного палива.

Про це повідомили у пресслужбі НАЕК «Енергоатом».

За інформацією, 19 березня 2023 року в Лондоні підписали двосторонні контракти щодо розширення поточної співпраці між компаніями.

Що передбачено?

У межах першої угоди CAMECO впродовж 2024-2035 років на 100% задовольнятиме потреби Енергоатома в гексафториді природного урану (UF6), постачаючи його та послуги з конверсії урану для реакторів Рівненської, Хмельницької й Південноукраїнської АЕС. Відповідну можливість передбачено і для Запорізької атомної електростанції після її повної деокупації.

Другим договором передбачається продаж Енергоатомом Канаді урану, який видобувається в Україні вітчизняним СхідГЗК, у повному обсязі видобутку елемента. Конверсію українського урану забезпечить CAMECO.

Під час підписання документів виконавчий директор CAMECO Тім Гітцель зазначив, що вся Канада та CAMECO захоплюються сміливістю України і завжди підтримуватимуть нашу державу.

Наголошується, що підписані угоди надважливі для України. З часу повномасштабного вторгнення росії компанія розірвала всі договори на постачання ядерного палива з рф. Враховуючи ситуацію на світовому ринку та наявний дефіцит конверсійних потужностей підписання відповідних контрактів гарантує стабільність у забезпеченні ядерним паливом.

Читайте також«Наша ціль – розвал недоімперії». Активіст Роман Сініцин про війну, волонтерство, чортів та супутник для ЗСУ

«Співпраця з CAMECO є стратегічною та необхідною для Енергоатома, адже разом з Westinghouse ми продовжуємо переходити на західні стандарти. Вдячні Cameco за двосторонню співпрацю та дієву підтримку у втіленні наших амбітних планів і наших щоденних справах й за постійну гуманітарну допомогу», – йдеться у повідомленні.

Підписання цих двох контрактів відкриває шлях до укладення третього – про конкретні обсяги постачання уранового продукту. Такий документ буде підготовлений та підписаний протягом найближчого місяця.

Про CAMECO

CAMECO є одним із найбільших у світі виробників природного урану та надавачем послуг з його конверсії. За підсумками 2021 року частка компанії в загальносвітовому виробництві урану становила 9%.

Нагадаємо, канадська енергетична компанія Cameco передала допомогу для українських атомників.

Раніше ми повідомляли, що в Україні вироблятимуть ядерне паливо, яке замінить російське на європейському ринку.

Фото: facebook.com/energoatom.ua.

Економіка

У Дії запустили нову військову облігацію «Сімферополь»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У застосунку Дія запустили нову військову облігацію «Сімферополь».

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Кожного дня Сили оборони працюють, щоб українці якнайшвидше поїхали до вільного Криму. Допомагайте військовим, купуючи облігації в Дії», — написав міністр.

Він уточнив, що за покупку не потрібно сплачувати комісію або приховані платежі. Облігація Сімферополь має ставку 19,5% та дату виплати 15 січня 2025 року.

Крім Сімферополя, доступні Ялта, Севастополь, Донецьк і Маріуполь. 

Кожна облігація відображається в Дії як документ і є персональним нагадуванням про внесок у допомогу державі та Силам оборони.

Читайте також: Торговці – «бариги» і «спекулянти»? Насправді саме вони формують нашу економіку

Що таке війсьокві облігації?

Військові облігації — цінні папери, які випускає держава під час воєнного стану. Українці інвестують у них гроші, які працюють на армію та економіку. Кожна куплена облігація — вклад в деокупацію міст.

Військові облігації в Дії відрізняються датами виплат та відсотком фактичного доходу. А називаються вони на честь тимчасово окупованих територій. Придбавши облігації, ви наближаєте ці території до звільнення.

Нагадаємо, послуга купівлі військових облігацій з’явилася у «Дії» торік восени.

На початок 2023 року українці придбали понад 350 000 військових облігацій у «Дії».

Фото: t.me/zedigital.

Читати далі

Економіка

На Полтавщині відновлюють міст через річку Удай, який не ремонтували 20 років

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Полтавській області розпочато ремонт мосту через річку Удай на автодорозі Р-60 «Кролевець-Пирятин».

Про це повідомили на сайті Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Зазначається, що дорога сполучає центр та північ України, зокрема Полтавську та Сумську області. Значна частина трафіку – це пасажирські автобуси. Відтак аби проїзд був безпечним, розпочато оновлення мосту.

Що зроблять?

Першочергово відбудеться заміна деформаційних швів, які повністю зруйновані.

«Якщо цього не зробити зараз, то інші елементи мосту зазнають руйнування, зокрема під загрозою опиниться прогонова будова», — йдеться у повідомленні.

Деформаційні шви компенсують поздовжні переміщення прогонової будови залежно від температурних показників навколишнього середовища.

Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?

Паралельно буде проведена заміна перильного та бар’єрного огородження та ремонт тротуарів. Роботи виконуються за кошт експлуатаційного утримання.

Щоб не перекривати повністю рух дорогою, буде встановлено світлофор, який забезпечить проїзд транспорту в реверсивному режимі.

Міст збудовано в 1966 році. Востаннє його ремонтувати 20 років тому. Тоді були замінені прогонові будови та опори.

Нагадаємо, у Сумській області на мосту через річку Сулу дорожники повністю змонтували металеву прогонову будову. Йдеться про тримальну конструкцію, що перекриває простір між опорами та спирається на них.

Окрім того, у Вінницькій області відкрили для проїзду 100-метровий міст через річку Сіб.

Фото: facebook.com/pl.ukravtodor.

Читати далі

Економіка

В Україні випустили новий вид цінних паперів – кредитні ноти

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні зареєстрували випуск нового виду цінних паперів – кредитних нот.

Про це повідомили на сайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Зазначається, що поки це пілотний проєкт для України. Зареєстрували випуск 334-х тисяч кредитних нот на загальну суму 334 млн грн.

Номінальна вартістю однієї кредитної ноти становить 1000 грн. Процентна ставка – 5% річних, термін обігу – 5 років.

Що це таке?

Кредитна нота — це цінний папір, пов’язаний із настанням події, зазначеної у рішенні про емісію, щодо платоспроможності третьої особи.

Кредитна нота зобов’язує емітента виплачувати відсоткові доходи власнику такого цінного папера.

Погашення відбувається шляхом сплати емітентом власнику номінальної вартості кредитної ноти за умови, що не сталася подія, пов’язана із платоспроможністю третьої особи, зазначеної у рішенні про емісію кредитних нот.

У разі настання такої події (у цьому випадку — банкрутство), власник кредитної ноти втрачає право на отримання відсоткових доходів, а емітент зобов’язаний викупити кредитну ноту за ціною, що визначається рішенням про емісію.

Читайте також: Міфи про економіку. Чи дійсно підприємець живе за рахунок споживачів та працівників?

«Оскільки є запит з боку емітента, а також інтерес потенційних учасників до цього інструменту, комісія затвердила пілотний проєкт щодо порядку емісії та реєстрації випуску кредитних нот компанії Маркет Колнсалт Плюс. Сподіваємося, що перший досвід буде успішним і результати сприятимуть популяризації кредитних нот для залучення необхідних ресурсів», – сказав голова комісії з цінних паперів Руслан Магомедов.

Нагадаємо, Україна приєдналася до Глобальної бази даних статистики доходів ОЕСР.

Також им повідомляли, що фінансовий сервіс NovaPay вийшов на ринок Молдови.

Фото: investopedia.com.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Крізь очерет – до козацьких поховань, або Як я реанімувала міський трамвай №20 і розповідаю справжню історію Одеси

Одеситка Юлія Карабаджак ще до вторгнення мріяла стати екскурсоводкою та розповідати туристам про справжню, а...

Суспільство2 дні тому

«Наші БПЛА нищать БТРи вартістю в мільйони доларів». На Одещині створили фабрику ударних дронів. Ось як вона працює

Використовувати коптери типу DJI Mavic або Autel для скидання снарядів на полі бою – дорого...

Суспільство3 дні тому

«Перші два роки на врожай не чекайте». Як заробити на лохині? Кейс сімейного бізнесу, який 5 років йшов до своєї мети

П’ять років тому родина Марії Коновал вирішила відкрити сімейний бізнес із вирощування лохини. Їм знадобився...

Суспільство4 дні тому

«Церква – лише про пожертви? Це стереотип». Кейс священника, який відкрив мініпекарню на Хмельниччині та годує ЗСУ

Понад пів року тому в Кам’янець-Подільському священник Української Греко-Католицької Церкви відкрив мініпекарню, яка не тільки...