Економіка і бізнес
Енергоатом і Holtec International домовилися про будівництво заводу з виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива
Енергоатом та американська компанія Holtec International домовилися побудувати в Україні завод для виробництва контейнерів для відпрацьованого ядерного палива. Такі контейнери наразі виготовляють у США.
Про це йшлося під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з президентом та виконавчий директор компанії Крісом Сінгхом, яка відбулася у Вашингтоні, повідомили у пресслужбі Енергоатому.
«Потенціал України у сфері ядерної енергетики є найкращим в регіоні. Наша компанія була та залишається вашим надійним партнером », – підкреслив директор компанії Кріс Сінгх.
У спільних планах Енергоатома і компанії Holtec International — будівництво в Україні заводу, на якому виготовлятиметься основне обладнання малого модульного реактора за технологією Holtec SMR. Цей завод має забезпечити не тільки будівництво потужностей малих модульних реакторів в Україні, але й стати хабом для експорту цієї технології до інших країн Європи.
Читайте також: Країна, де у центрі людина: аргументи на користь захисту прав і побудови демократичних інститутів
Про Holtec International
Holtec International — це постачальник обладнання та систем для енергетичної галузі. Компанія розташована у штаті Флорида та спеціалізується на розробці та виробництві деталей для ядерних реакторів. Зокрема компанія виготовляє контейнери для зберігання відпрацьованого ядерного палива.
Нагадаємо, навесні 2023 року «Енергоатом» та Holtec International підписали також Угоду про співробітництво у розгортанні малих модульних реакторів Holtec в Україні, якою передбачено будівництво в Україні малих модульних реакторів.
Розвиток малих модульних реакторів в Україні в Енергетичній стратегії до 2050 року визначений як один із пріоритетів. Малі модульні реактори можуть не тільки замістити теплову генерацію, прискорюючи «зелений» перехід, але й використовуватися при виробництві водню та його побічних продуктів – для використання як в Україні, так і за кордоном, а також сприятимуть експорту додаткових обсягів виробленої електроенергії до Європи.
Також Енергоатом та канадська компанія CAMECO (що є одним із найбільших у світі виробників природного урану) уклали дві угоди щодо забезпечення стабільного постачання ядерного палива.
Раніше ми повідомляли, що кількість атомних енергоблоків, що побудують в Україні за технологіями Westinghouse, збільшили до девʼяти.
Фото: facebook.com/energoatom.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі