Суспільство
Експорт українського меду до Японії збільшився уп’ятеро
Українські виробники нарощують постачання меду до Японії. За п’ять років експорт українського меду до Країни Вранішнього Сонця збільшився більш як у п’ять разів – з 19 до 96 тонн. Про це повідомили у “Союзі пасічників України”, пише Delo.UA.
Скільки продали?
“Якщо у 2014 році до цієї країни було поставлено всього 19 тонн українського меду, то за підсумками 2017 р. – 96 тонн”, – йдеться у повідомленні.
Японські покупці споживають близько 51 тис. тонн меду на рік, із яких лише 5% – з японських пасік. У грошовому еквіваленті обсяг місцевого ринку у 2017 році склав 561 млн дол.
Близько 70% меду в Японії імпортується з Китаю, але за останні 10 років його частка помітно скоротилася. І на місце китайському меду прийшов український.
“Через проблеми з якістю, а іноді і фальсифікацію китайської продукції, український мед тут припав до смаку”, – зазначили у “Союзі пасічників України”.
Читайте також: Індія відкрила свій ринок для українських яблук
Які особливості японського ринку?
Японці готові купувати українську продукцію дорожче, ніж США або ЄС, але і вимоги у них набагато жорсткіші. Вони в основному люблять фасований, виключно рідкий продукт, найчастіше – світлий, прозорий. Популярний у Японії мікс рапсового і акацієвого меду. А якщо на етикетці вказано, що він натуральний – тоді продукт цінується ще більше.
Як повідомляється, підприємство-експортер і його потужності мають бути сертифіковані за одним із міжнародних стандартів харчової безпеки. В Україні компанія-експортер повинна мати дозвіл на експорт меду до Японії. Крім того, така компанія має бути зареєстрована у держоргані, який контролює імпорт продуктів харчування і медикаментів до Японії.
А українцям залишиться?
В Україні виробляється значно більше меду, ніж споживається на внутрішньому ринку. Основними споживачами українського меду є країни ЄС і США, куди традиційно поставляється близько 70% і 30% української продукції.
Наша країна входить до топ-5 світових виробників меду. Більша частина продукції – експортується. За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), у 2017 році українські пасічники експортували близько 68 тис. тонн меду на 134 млн дол.
У компанії “Асканія-Пак” (Київ) повідомили, що за 8 місяців поточного року експортовано 22 тис. тонн (-67% рік до року) меду на USD 46 млн (-43% рік до року).
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Суспільство
Про що фільм?
Коментарі
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі