

Суспільство
«Експлуатація зупинена». ЗСУ відпрацювали по Дар’ївському мосту на Херсонщині
Воїни Збройних сил України посилили вогневий контроль над Дар’ївським мостом у Херсонській області та зупинили його експлуатацію.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Оперативного командування «Південь».
За словами полковника Владислава Назарова, внаслідок успішної роботи ракетно-артилерійських підрозділів ЗСУ окупанти втратили можливість використовувати Дар’ївський міст для перевезення техніки.
«Ракетно-артилерійськими підрозділами продовжено виконання вогневих завдань, в тому числі по забезпеченню контролю над Дар’ївським мостом. Його експлуатація наразі зупинена», – зазначив Назаров.
Крім того, пара українських вертольотів Мі-8 завдала результативного удару по району зосередження живої сили, озброєння та техніки противника поблизу Високопілля.
«Підтверджені втрати ворога за ніч складають 27 рашистів та 120-ти мм мобільний міномет. Решта втрат дорозвідується», – додав спікер Оперативного командування «Південь».
Чому важливо бити по мостах
Дніпро в Херсонській області має три переправи: Антонівський міст поруч із Херсоном, розташований неподалік Антонівський залізничний міст та Каховський міст. Ключовим для регіону вважається саме Антонівський міст – найбільший та найближчий до столиці області.
ЗСУ систематично завдають ударів по цих мостах, аби втримувати вогневий контроль над транспортними артеріями окупованої Херсонщини та не давати окупантам перекидувати військову техніку.
Блокування обох Антонівських мостів – автомобільного та залізничного – ставить під загрозу херсонський гарнізон російської армії. Крім розтягування логістики на об’їзд, це створює нові виклики для забезпечення росіян. Адже об’їзна дорога також проходить річкою – цього разу Інгулець – через яку є лише один міст у селі Дар’ївка. Саме по ньому знову відпрацювали ЗСУ.
Нагадаємо, Збройні сили України завдали нового удару по Антонівському мосту в тимчасово окупованому Херсоні.
Раніше, 21 серпня, воїни ЗСУ посилили вогневий контроль над Каховським мостом.
Фото: kavun.city.
Суспільство

У тіктоці з’явилося відео, на якому банкомат у Запоріжжі не припинив роботу після влучання у відділення. Попри руйнування, люди могли зняти тут готівку.
Відео поширив користувач з ніком 360vsesvit.
Люди в коментарях жартують, що цей ролик може слугувати рекламою банку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Також ми писали, що «Укрзалізниця» запускає поїзд-галерею, що подорожуватиме Україною (ФОТО).
Фото обкладинки: cкриншот з відео користувача 360vsesvit
Суспільство

У Львові запускають пілотний проєкт «Влучні», де для ветеранів / ок та цивільних із порушеннями зору організують адаптивну стрільбу з лука . Охочим пропонують пройти пробні тренування, після яких формуватимуть основні команди.
Про це редакції повідомила «Фундація 03:00».
Проєкт благодійна організація втілює спільно зі спортивною школою «Електрон» імені Богдана Кокота. Ініціатива «Влучні» — це мрія ветерана Івана Романа, який втратив на фронті руку, ногу та частково зір. Між операціями він захопився стрільбою з лука і тепер хоче взяти участь у Паралімпійських іграх.
«Уявіть собі: тиша, натягнута тятива, відчуття сили в тілі та стріла, що летить точно в ціль. І це не метафора. Цей проєкт — не просто про спорт. Він про нові можливості, соціальну інтеграцію та силу бути в колі своїх», — описують проєкт організатори.
Для формування основних команд шукають тих, хто хоче професійно займатися адаптивною стрільбою з лука. Це ветерани / ветеранки й цивільні від 18 до 35 років з 1 групою інвалідності по зору. За словами тренерів, супутні порушення опорно-рухового апарату або пересування на кріслі колісному не будуть перешкодами.
Читайте також: Видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО)
Проєкт «Влучні» пропонує:
- безкоштовні тренування з досвідченими тренерами у Львові;
- менторську підтримку від ветерана, лучника Івана Романа;
- можливість брати участь у змаганнях в майбутньому;
- до трьох тренувань на тиждень.
Усіх учасники й учасниці ораганізатори забезпечать базовим спорядженням. Стартують тренування вже на початку літа 2025 року.
Щоб долучитися — заповнюйте анкету.
Також для проєкту шукають волонтерів і волонтерок — психологів, реабілітологів, тифлопедагогів або просто людей, які хочуть бути поруч і підтримати майбутніх спортсменів: асистувати на тренуваннях, допомагати орієнтуватися, готувати спорядження, приносити стріли тощо.
Щоб стати волонтером — надсилайте заявку.
Нагадуємо, що «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО).
Фото обкладинки з фейсбук-сторінки ветерана Івана Романа
Суспільство

В Україну повернули 1200 тіл загиблих українців. Четвертий етап репатріаційних заходів провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Як стверджує російська сторона, повернені тіла належать українським громадянам, у тому числі й військовослужбовцям. Найближчим часом слідчі правоохоронні органи спільно з експертними установами МВС проведуть експертизи та ідентифікацію репатрійованих загиблих.
Читайте також: Україна повернула тіла ще 1200 загиблих військових
За даними координаційного штабу, обмін вдалося провести за результатами роботи співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБ України, Збройних Сил України, МВС України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Секретаріату Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС України, інших структур Сектору безпеки та оборони України.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що додому повернулися українські захисники, які перебували в полоні з 2022 року.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими