Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екокотик чи кращий друг пакетів? Перевір свою екосвідомість (ТЕСТ)

Опубліковано

До кав’ярні – лише зі своєю чашкою, а в супермаркет – зі стильним шопером? Чи, навпаки, завжди погоджуєтесь на пропозицію придбати новенький пластиковий пакет? Перевірте рівень своєї екосвідомості разом із ШоТам. Можливо, саме ви будете головним екокотиком цього тесту. 😻

0%

Ходімо в супермаркет! Що візьмеш із собою?

Будемо щось пакувати в одноразові пакетики?

У тебе сьогодні тренування. Можливо, візьмемо пляшку з водою?

А давай ще візьмемо пачку молока. На що звертатимеш увагу?

Окей, а як справи вдома? Сортуєш сміття?

А знаєш, який мінімальний набір «категорій» під час сортування сміття?

Дивись, пляшка з-під коли. Що будеш з нею робити?

А ти можеш якось вплинути на кількість відходів?

Бариста вже запам'ятав твою круту багаторазову чашку?

А гайда в центр? На чому будемо їхати?

Упс, а ми вимкнули світло в квартирі?

Екокотик чи кращий друг пакетів?
Ти – екокотик. Ґрета Тунберг пишалася б тобою!

Здається, твоїй екосвідомості може позаздрити будь-хто! Ти завжди носиш із собою шопер, зневажливо дивишся на одноразові пакетики і пластикові трубочки для кави. А бариста в кав’ярні біля дому може впізнати твою багаторазову чашку з-поміж сотень інших. Ми вражені твоєю відповідальністю і дякуємо за такий результат. А ще більше тобі подякує наша планета 🌏❤️
Вау, ти майже екопрофі! Твої знання справді вражають!

Чудовий результат! Ти круто розбираєшся в питаннях сортування сміття та екологічної відповідальності. Так, можливо, в деяких питаннях у тебе були сумніви. Але це – дрібниці, які завжди можна виправити. Ну що, гайда в кав’ярню? Ми вже захопили свої чашки 😉
На старт, увага, руш! Схоже, ти лише на початку шляху.

Так, тебе ще складно назвати гуру сортування чи профі з екології. Але очевидно, що перші кроки вже зроблено. Попереду ще багато всього, але ми точно знаємо: тобі під силу все. 👌
Твій кращий друг – пластиковий пакет.

Сподіваємося, це жарт, а відповіді обиралися навмання. Якщо ж ні – маємо погані новини. Треба якомога скоріше щось змінювати, інакше одного дня твоя квартира перетвориться на житло для пакетів із супермаркету. Подумай, можливо, варто почати з найпростішого: придбати шопер чи багаторазову чашку для кави. Зробити свій внесок у збереження екології значно простіше, аніж здається.

Поділіться своїми результатами:

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі