Технології
Ековата з газет: вінничанин виробляє незвичний утеплювач для будинків
Руслан Тарадайко з Вінниці запустив виробництво ековати для утеплення будинків з газет та паперових відходів. Оскільки головним інгредієнтом утеплювача є целлюлоза, цех розташували на території великої друкарні по вулиці Чехова, передає vinnitsa.info.
“Ековата, яка не підтримує горіння та розповсюдження вогню і значно поліпшує захист будівлі під час виникнення пожежі, давно популярна у країнах Заходу, – говорить підприємець. – Найбільше целюлози, яку в Україні не виробляють, міститься у газетному папері, у нашому випадку – це відпрацьовані газети або відходи газетного виробництва”.
Захищає від грибка і гризунів
При виготовленні ековати використовується газетний папір з поліграфії, додаються високоякісні антисептики, які не мають неприємного запаху, знижують рівень горючості, захищають від впливу грибкових мікроорганізмів і попереджають розвиток бактерій.
“Борна кислота, відома як безпечний засіб у боротьбі з гризунами та комахами, також має антисептичну дію”, – розповідає підприємець.
За його словами, укладання утеплювача має певні особливості: ековату не стелять просто на стіну. Спочатку роблять каркас, а до спеціальної установки висипають суху спресовану речовину, яка розрихлюється і тоді під дією тиску видувається на змочений водою фасад.
“Це ідеальний варіант для приватних садиб: у селах раніше не утеплювали дахи, через які втрачається 25% тепла”, – говорить підприємець.
Читайте також: На Кіровоградщині з відходів буряків добуватимуть паливо
Утеплення ековатою безпечне і якісне, зазначає Руслан Тарадайко.
“Ековату можна повторно використовувати, наприклад, після проведення перепланування будинку, – зауважує він. – Вартість такого утеплення залежить від товщини шару, який задувають на поверхню і обходиться у порівнянні з іншими утеплювачами недорого і надійніше”.
700 тисяч гривень на проект
Руслан Тарадайко почав реалізувати проект у березні 2018 року. Завдяки цьому вдалося працевлаштувати чотири людини.
“Для запуску виробництва на повну потужність потрібно близько 700 тисяч гривень, – розповідає він. – Грант у розмірі 100 тисяч гривень отримали на обласному конкурсі стартапів, який організовувала Вінницька ОДА. – Кошти витратимо на купівлю обладнання для пневматичної укладки ековати, яка дозволить створити мобільну пересувну станцію – комплекс на колесах буде повністю автономним: забезпечуватиме себе і світлом, і водою, і сировиною”.
Читайте також: Студент із Миколаєва створив “сонячну” черепицю
Сьогодні підприємство Руслана Тарадайка дозволяє виробляти 25-30 тонн екологічного утеплювача. За словами вінничанина, з часом потужність виробництва збільшать.
Наразі вінничанин утеплює ековатою власного виробництва приміщення свого підприємства.
[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]
Технології
Перевантаження інтернету
Коментарі
Технології
Про нову розробку
Деталі
Коментарі
Технології
Особливості нової системи
- магнітометр;
- георадар;
- інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Коментарі