

Економіка
Е-квиток Києва відтепер можна додати в Apple Wallet
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Власники транспортних карток Kyiv Smart Card, що користуються смартфонами на базі iOS, тепер мають можливість додати придбаний QR-квиток до Apple Wallet. Про це інформують у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій.
“Із часом подібна можливість з’явиться і у власників смартфонів на операційній системі Android”, – додають у департаменті.
Нова можливість дозволить зробити процес сплати за проїзд у громадському транспорті ще зручнішим.
Як скористатися новою послугою?
Для того, щоб додати QR-квиток, необхідно:
- Зайти в Особистий кабінет киянина.
- Придбати QR-квиток у розділі «Електронний квиток».
- Обрати опцію «Додати до Apple Wallet».
- Відсканувати камерою смартфону QR-код з посиланням на скачування файлу з QR-квитком.
- Підтвердити на смартфоні додавання QR-квитку до Apple Wallet.
QR-квиток дійсний у межах однієї поїздки. Час дії квитка – 15 днів з моменту його купівлі.
Довідка про київський електронний квиток
Е-квиток – спеціальна проїзна картка, придбавши яку, надалі можна буде поповнювати коштами на проїзд. Пасажиру достатньо лише піднести квиток до валідатора. Проїзд оплачено. При цьому контролери матимуть спеціальні прилади для перевірки транспортної картки.
Де можна придбати та поповнити картку?
Придбати та поповнювати електронний квиток можна на станціях метро та онлайн через Privat24.
Поповнити картку можна також в особистому кабінеті киянина і в терміналах iBox. Найближчим часом придбати і поповнити Kyiv Smart Card буде можна в терміналах самообслуговування, розташованих у всіх вестибюлях метрополітену, станціях швидкісного трамвая, касах Т-кіосків. Тільки поповнити можна буде в мобільному додатку Kyiv Smart City, терміналах 2click, на сайтах iPay і Portmone. Найближчим часом оплатити проїзд можна буде і банківською карткою.
Читайте також: У Києві затвердили правила використання єдиного е-квитка
При поповненні на велику кількість поїздок діють такі ж знижки, як при покупці проїзного в метро: до 10 поїздок – по 8 грн, від 50 і більше поїздок – по 6,5 грн.
Нагадаємо, у Києві влада прийняла рішення про повний перехід на електронну оплату проїзду в муніципальному транспорті. Нагадаємо, у Києві.

Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні набув чинності закон про електронне резидентство.
Про це повідомили у пресслужбі Мінцифри.
Завдяки закону іноземні IT-спеціалісти зможуть ставати підприємцями в Україні та сплачувати податки в наш держбюджет. І це все онлайн.
«Зараз тестуємо проєкт та напрацьовуємо нормативно-правову базу», — повідомили у Мінцифри.
Що це дасть іноземцям?
Запуск е-резидентства дозволить іноземцям:
- у кілька кліків ставати підприємцями в Україні;
- дистанційно управляти своєю справою за допомогою сучасних технологій;
- підписувати документи електронним підписом;
- дистанційно відкривати банківські рахунки та керувати ними;
- сплачувати податки на пільгових умовах.
Що це дасть Україні?
Е-резидентство дозволить залучати міжнародні інвестиції та зробить нашу державу світовим IT-брендом.
«За нашими прогнозами, лише в перший рік після повноцінного запуску проєкту близько 1000 іноземних підприємців отримають статус е-резидентів. А це +1 млн доларів до українського бюджету», — відзначили у Мінцифри
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Наголошується, що е-резидентами не можуть стати підприємці, які мають дохід в Україні. Також е-резидентами не зможуть стати громадяни росії та інших країн із санкційного списку.
Що таке е-Резидентство?
Електронне резидентство — це додатковий інструмент для покращення впізнаваності України як світового бренду IT-індустрії та наповнення державного бюджету за рахунок податків.
Його головна мета — зробити Україну ближчою до іноземців та створити комфортні умови для віддаленого відкриття й ведення бізнесу без фізичної присутності в нашій державі.
Нагадаємо, компанія Nokia стала резидентом Дія.City.
Фото: Getty image.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
З 1 квітня в Україні почало працювати нове покоління Системи електронних платежів Національного банку.
Про це повідомили на сайті НБУ.
Зазначається, що відтепер система функціонує на базі міжнародного стандарту ISO 20022 і буде доступною для проведення міжбанківських платежів цілодобово 7 днів на тиждень.
«Сьогодні відбулася одна з найбільших міграцій, яку будь-коли здійснювали фінансові установи України. Подібні зміни відбуваються раз на покоління. Упевнений, що це стане потужним поштовхом для майбутнього розвитку і модернізації інформаційних систем українських банків та фінансових установ», – зазначив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.
Під час переходу на нове покоління СЕП були задіяні всі банки, Державна казначейська служба, Національний депозитарій України, а також компанії-розробники програмного забезпечення.
У НБУ запевняють, що нове покоління СЕП побудоване з використанням сучасних програмних та технічних засобів, що дає можливість здійснювати електронні платежі ще швидше, зручніше та безпечніше.
Що зміниться?
Завдяки стандарту ISO 20022 з’явилася можливість уніфікації платіжних повідомлень, створення єдиних правил їхнього заповнення й оброблення, розширення реквізитного складу додатковими полями та структурованою інформацією.
Це сприятиме ще більшій автоматизації та пришвидшенню оброблення платіжних операцій, підвищенню рівня обслуговування учасників СЕП та їх клієнтів.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»
Крім того, тепер система працює в режимі 24/7, що передбачає цілодобове виконання міжбанківських платіжних операцій без призупинення роботи системи та миттєвий перехід від поточного до наступного календарного дня.
Перехід на нове покоління СЕП є важливою технологічною передумовою для подальшого якісного розвитку платіжної інфраструктури України
«Враховуючи отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС, Національний банк продовжує активно працювати над можливістю приєднання нашої країни до Єдиної зони платежів у євро (SEPA) та реалізацією функціонала миттєвих платежів у наступній версії СЕП-4.1, тестування якої учасниками заплановане у 2023 році», – додали в Нацбанку.
Що таке СЕП?
Система електронних платежів НБУ – це державна платіжна система, що забезпечує проведення міжбанківських розрахунків через рахунки, відкриті банками в Національному банку. НБУ є оператором та розрахунковим банком цієї системи.
СЕП – єдина системно важлива платіжна система в Україні. Вона забезпечує здійснення 97% міжбанківських розрахунків у національній валюті в межах країни. Розрахунки у СЕП здійснюються у режимі реального часу.
Нагадаємо, Нацбанк упроваджує інформаційну систему «Електронний архів НБУ».
Раніше ми повідомляли, що в Україні запрацював національний банкоматний роумінг.
Фото: bank.gov.ua.
Економіка

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні спростили процедуру ввезення комплектуючих для безпілотників. Відповідну ухвалу затвердив Кабмін.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
«Ще один важливий крок для розвитку українського ринку БпЛА. Разом з Мінекономіки та за максимальної підтримки СБУ спростили процедуру ввезення комплектуючих для безпілотників в Україну на час військового стану. Тепер виробникам дронів не потрібно буде отримувати на це висновок від Служби безпеки», — повідомив міністр.
Він пояснив, що раніше на отримання висновку витрачалося до 15 днів. А сама експертиза затягувала процес ввезення комплектуючих для дронів.
Читайте також: Смарт-каміни без диму. Як український стартап Neverdark завоював ринок ЄС «розумним вогнем»
«Наприклад, GPS модулів або термальних камер. Спрощення процедури прискорить ввезення, збирання та доставку цих комплектуючих на фронт», — додав він.
Нагадаємо, в Україні спростили імпорт безпілотників та комплектуючих до них. Зокрема розширили перелік товарів військового призначення, які можуть імпортуватися без дозволу Державної служби експортного контролю.
Окрім того, Уряд дав старт масовому виробництву дронів в Україні та ухвалив відповідну постанову.
Фото: wikimedia.org.